Jump to content

Recommended Posts

Bu kadar yardım derneğinin olduğu bir ülkede fakirlik bitmiyor cahillik sonu gelmiyorsa sorgulanması gereken kendileridir.

Demek ki bu paralar yerine ulaşmıyor amacı dışında kullanılıyor. Birkaç küçük gösteriden öteye geçmiyor.

Devletin asli vazifesini yardım dernekleri üstlendiyse verilen vergiler nereye gidiyor.

Devlet vazifesini yerine getiriyorsa yardım dernekleri paraları ne yapıyor?

Bugüne kadar toplanan paralarla dünyada aç ve eğitimsiz kimse kalmazdı.

Ama sonu gelmiyor. Sürekli bir sefalet resimleri ile hastalık lösemi sma gibi duygu sömürüleriyle para toplanıyor.

Bunlar devletin görevi değil mi?

Vergilerle bu iş yapılamıyorsa dernekler mi yapacak bu işi?

Ben inanmıyorum ve asla bir kuruş kaptırmamaya çalışıyorum.

Evet kaptırmamaya çalışıyorum..

Hepsinin nereye gittiği meçhul o yüzden sıkıntısı olan bu sorunu muhatabıyla çözsün. Aç mı kaldı , hastalığı tedavi olmadı mı gitsin muhatabıyla konuşsun. Dilencilik yapmasın.

Yardım dernekleri. Adı üstünde; yegane amaçları yardım etmektir. Herşeyi devlet yapamaz, bireylerin de aktif katkıda bulunmak için dernek kurmalarında bir sakınca yok. Ancak işin içinde her zaman olduĝu gibi insan olunca, bir sürü çürüklerin ortaya çıkması kaçınılmaz. Genelleme yapmak istemem, çünkü hiçbir karşılık beklemeden zaman ayııp yardım etmek isteyenler elbette var. En ufak bir rezaletin veya sahtekârlıĝın ortaya çıkması sonucunda, tüm düzgün yardım derneklerinin yapmış oldukları düzgün eylemler bir çırpıda heba oluyor. Onların da işi zor.