Jump to content

beyaz saraydan ak parti

elektro

Recommended Posts

arkadaşlar usa'nın beyaz sarayından ak parti bizlere layık görülen çözümdür

dünyayı yöneten o.çocukları 2000 li yıllardan itibaren müslümanlık ve islam dayatmasıyla tahta kafaları bizlere layık görmüşlerdir

aslında halkımızın beyinsizliği onlara bu cesareti vermiştir.17 ağustos depremi ve akabinde gelişen tüm süreçler

bir tür kayıtsız şartsız teslimiyettir.işbirlikçi burjuva ve sermaye sınıfının ayrıca satılmış medyanın biz zavallı türk halkı için

layık gördüğü bu geleceğe lanet olsun.bundan sonraki iletilerimde daha ayrıntı ve detaya gireceğim ama kesin olan şuki

atatürk dahi tüm atalarımız mezarlarında ters dönmüştür.bize bu geleceği layık görenler utansın gün gelecek tüm işbirlikçi o.çocuları

kaçacak delik arayacak.başta türkiye türklerindir diyenler ve diğer adiler.

• Like 3

Saygideger elektro;

Bence duygusal bir akil yuruterek cumlelerini yazmissin.

Turkiye'yi icinde bulundugu durumdan kurtaracak tek cozum birey bilinci ve toplumun her bireyinin neyin ne oldugunu ve ne istedigini bilecek, algilayacak duzeye gelmesi.

Birak toplumu, kendine ilerici, devrimci, aydin v.s. diyenlerde bile bu birey bilinci yok. Oyuzden de, batinin vicdansiz akli, onlarin duygusal akillarina ustun geliyor.

Cunku ne bir sorunu analiz edebilecek, ne de bu analize gore toplumun ve farkli halklarinin yararina soruna cozum onerecek bir bilinc duzeyi topluma herturlu onculuk edenlerde de yok.

Oyuzden herkes cok rahat,kandirilabiliyor, ikna edilebiliyor ve cikar olarak satin alinabiliyor.

Osmanli'nin "sarayima dokunma da, ne yaparsan yap" son donem anlayisi; bugun aynen herkesin kendi sarayi (ideolojisi, inanclari, her turlu milli, dini v.s. etik degeri) soz konusu.

Saraylar cesitli ve farkli olunca da, kimse toplumu ve farkli halklarini dusunmeyince de, zaten herkesin kendi sarayini koruma ve diger sarayi ele gecirme savasi, yetiyor da artiyor bile.

Batinin vicdansiz aklina da, yonlendirdikleri ve yonettikleriyle, kendi amaclari dogrultusundaki parseyi toplamak ve amaclarina ulasmak icin de, saraylari biribirine karsi kiskirtmak ve her bir sarayi da destekliyerek (buna PKK da dahil) saraylarin biribirini yok etmesini saglamaya calismak kaliyor.

Once her saray, hem ne istedigini bilecek, hem de toplum ve farkli halklarinin, ulke butunlugunun yararina ortak ugruna savasilacak bir saray ortaya konacak.

Bu da pek mumkun gozukmuyor.

evrensel-insan

Lanet olsun bu ABD'ye. Allah belalarını versin pis emperyalistlerin. Her delikten onlar çıkıyor, dünyayı onlar yönetiyor, her pisliği onlar yapıyor.

Ne güzel rahatladık.. Hep bu Amerika'nın suçu zaten. Biz kullanılmayacak denli onurlu, dik, güçlü olalım, şu bilincimizi değiştirmek için çabalayalım, akıllı olalım diyen yok.

Varsa yoksa Kalleş Amerika, emperyalist Amerika..

Sen böyle olduğun müddetçe bugün Amerika gelir, yarın o gider öteki gelir, sen böyle ağlar zırlar durursun.

Suç Amerika'nın falan değil. Amerika zaten öyle.. Daha doğrusu bu iş böyle..

Bu Amerika ne diye böyle üçüncü beşinci sınıf ülkeleri sömürüyor da güçlü olanlara bir şey yapamıyor, standart işbirliği dışında, biraz da ona bakmak lazım.

Bize bu geleceği layık görenler de bizden. Biziz.

Türklerin bu yaklaşımı "Afganistan'da Pakistan'da İslami teröre neden olan ve çoluk çocuk demeden ağır şeriata geçirmek isteyen,, İran'da eşcinsellerin birer birer yakalanıp şeriatça katledilmesine neden olan Amerika'dır, halkın suçu yoktur" yaklaşımıyla aynı.

Velhasıl, bizden bir halt olmaz. Bu bakış açısı devam ettikçe, bugün Amerika gelir, yarın öteki...

Hep birilerini suçlar suçlar otururuz...

Küfür ede ederiz arada, üç beş slogan da atar rahatlarız.

Kahrolsun Amerika!

Kahrolmasın valla. Bence hiç de kahrolmasın.

Kendi halkına, demokrasisine, özgürlük anlayışına bakılcak bir modele de ihtiyaç var.

İş bilime geldi mi, ilk başvurulacak yerdir nedense ABD...

17 Ağustos depremini de mi ABD yapmış?

arkadaş,kurduğun soru cümlesinin içinden fışkıran küçümseyici ve dalga geçtiğini sanan kibirli anlayış gözden kaçmıyor

17 ağustos depremine değinmemin ana nedeni şuydu: deprem döneminde dsp-mhp koalisyonu vardı.deprem sonrasındaki 2000li yıllara girerken

bir ekonomik kriz vardı.bankalar batmıştı,arsız kapitalist tüccarlar çuvallarla para çalarken gizli kameralara yakalanıyordu.

ege banka çorbalar çekiliyordu,hatırlarsın.işte o zaman ne olduysa birden kemal derviş denen biri ortaya çıktı.

hiç kimsenin içeriğini tam olarak bilmediği devleti kurtarma operasyonları yaptı.kimdi bu adam pat diye ortaya çıktı ve batmak üzere olan bir ülkenin ekonomisini kurtıyorum diye günlerce haftalarca uğraştı uğraştı uğraştı.millet vekili olmadığı halde seçilmediği halde bakan oldu.meclis çalışmalarına katıldı.bu kararlar nasıl alındı aynı ysk kararlarındaki çark etmeye benzer bir oldu bitti.bu hep böyle oldu zaten.

memurlar ve emeklilerin maaşı aksamasın diye kemik oligarşik devlet ne biçim ödünler verdi.zaten berbat,aşşağılık,lanet,kara ve kötü yüzünü heryerde görmeye alışık olduğumuz kemikleşmiş oligarşik devlet.

işte ne olduysa o dönem oldu.detaya girmeden kısaca 17 ağustosu bir başlangıç olarak dönüm noktası olarak belirtmek istemiştim.

ayrıca deprem olayındaki küçümseyici algın içinde kısaca derimki,kendinden bu kadar emin olma

diyelimki gerçekten 17 ağustos depremi suniydi.yapılacak kısa bir araştırmada haarpten teslaya

bir sürü kafa karıştırıcı dökümana ve bilgiye ulaşabilirsin.bu kaynaklar saygın kaynaklar olabilir veya olmayabilir.

ingilizce veya fransızca olabilir.burada bakış açıma 17 ağustos depreminin suni bir deprem olduğunu savunan komplo teorilerine inanma gerçekliğini kabul etme anlamında yön verdiğimde.ulaştığım sonuçları burda seninle neden paylaşayım.ortaya bir iddia atmıyorumki bu idda zaten var.

şimdi sen elindeki kaynaklar veya teknik anlayışlarla olayı bilmiyorsun veya anlaya bildiğin kadarıyla dalga geçerek geri yansıtıyorsun

bu senin sorunun olayın teknik boyutunu idrak edemeyip zihninde canlandıramaman senin sorunun.benimde burda bilimsel olarak seni ikna etme derdim yok

haarp ve teslanın deprem makinası geyikleri her yerde amaç kafa karıştırmak.komplonun doğru olabilmesi senin ikna olabileceğin deprem yaratacak bir düzeneğin olması lazım ve bu düzeneği senin anlaman lazım.bilimsel olarak ikna edilmen lazım.ancak o zaman politik fikirlerin değişe bilir.malesef internette kafa karıştırcı bilgilerden başka birşey bulamassın.kısaca kendinden bu kadar emin olma derim.ben burda seni ikna edecek düzeneğin detaylarını anlatacaksam

zaten o silahı yapmış oluyorum bir anlamda.

Gözden kaçsa yazık olurdu elektro, maksat iğneleme yapmaktı zaten. Olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt gerektirir, sen ve komplo teorilerine meraklı tüm arkadaşlar bu cümleyi iyi öğrenmeliler bence.

Derviş olayı da şu, ekonomiyi batırdılar, kurtaracak adam aradılar, önemli görevler almış başarılı ekonomist Derviş'i çağırdılar, o da geldi reformlar yaptı; AKP de onun yaptığı reformlara uygun hareket etti ve bu sayede ekonomimiz daha sağlam hâle geldi, AKP de epey ekmeğini yedi hatta bu durumun.

AKP'nin ABD projesi olduğu iddiası da gerçekle bağdaşmıyor, Wikileaks belgelerinde ABD'lilerin dediklerini okumak dahi yeter bunu görmek için.

AKP'nin ABD projesi olduğu iddiası da gerçekle bağdaşmıyor,-Astur-

Peki RTE'nin kendi agzindan acikladigi " Bizim bir gorevimiz var, nedir bu gorev? Biz, gelismis Orta dogu ve Kuzey Afrika Projesinin esbaskanlarindan bir tanesiyiz, bu gorevimizi yerine getiriyoruz"

Cumlesini nasil acikliyorsun, RTE'nin burada bahsettigi "biz" kim?

evrensel-insan

AKP'nin ABD projesi olduğu iddiası da gerçekle bağdaşmıyor,-Astur-

Peki RTE'nin kendi agzindan acikladigi " Bizim bir gorevimiz var, nedir bu gorev? Biz, gelismis Orta dogu ve Kuzey Afrika Projesinin esbaskanlarindan bir tanesiyiz, bu gorevimizi yerine getiriyoruz"

Cumlesini nasil acikliyorsun, RTE'nin burada bahsettigi "biz" kim?

evrensel-insan

UFO'lar ve masonlar bence.

Gözden kaçsa yazık olurdu elektro, maksat iğneleme yapmaktı zaten. Olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt gerektirir, sen ve komplo teorilerine meraklı tüm arkadaşlar bu cümleyi iyi öğrenmeliler bence.

Derviş olayı da şu, ekonomiyi batırdılar, kurtaracak adam aradılar, önemli görevler almış başarılı ekonomist Derviş'i çağırdılar, o da geldi reformlar yaptı; AKP de onun yaptığı reformlara uygun hareket etti ve bu sayede ekonomimiz daha sağlam hâle geldi, AKP de epey ekmeğini yedi hatta bu durumun.

AKP'nin ABD projesi olduğu iddiası da gerçekle bağdaşmıyor, Wikileaks belgelerinde ABD'lilerin dediklerini okumak dahi yeter bunu görmek için.

ayakta uyuyorsun haberin yok dostum,buna emin ol

sen git biraz saygın çevrelerin akademik makalelerini oku tatmin ol

sonra burayada link eklemeyi unutma sevgili kasıntı arkadaş.

Cevap veremeyince, hem kendini ne kadar guzel kandiriyor, hem de kendinle ne kadar guzel dalga geciyorsun degil mi?

evrensel-insan

Hea, o dediğinden. :D

ayakta uyuyorsun haberin yok dostum,buna emin ol

sen git biraz saygın çevrelerin akademik makalelerini oku tatmin ol

sonra burayada link eklemeyi unutma sevgili kasıntı arkadaş.

Saygın çevrelerin akademik makalelerini değil de uçurmuş komplo teorisyenlerinin zırvalarını mı okuyalım kardeşim?

Sen istedigin kadar bir kandirma psikolojisi icinde ol. Ama, sunu unutmaki o beynin ile basbasa kaldiginda kendini kandiramiyacaksin.

Cunku ego, sadece disari ile degil; kendi kendiyle de mucadele icindedir.

Inanclilar bile en azindan inancini savunurlar, sen daha neyin ne oldugunun bilincinde degilsin.

Ama daha oncede dedigim gibi, iman boyle bir seydir iste. Ne zaman kendi ile hesaplasir, o zaman neyin ne oldugunu algilar.

evrensel-insan

zaten ak parti kadrosu erbakanın o dönemki yasal partisinde ilerici ayağına ayrıldılar.

ismail cem bir oluşum başlattı kemal derviş önce o oluşumda yer aldı.akabinde chpye geçti.

yapılan seçimleri ak parti kazandı.refahın yenilikçileri.ama gördüğün gibi allahını türklüğünü namusunu sonuna kadar sürdüren aynı kokuşmuş oligarşik devlet

değişim yok.özünde.ekonomik olarak bence önde olmalarının diğer sebebleri var.1 türk telekom özelleştirildi hatırlarsan iyi bir paraya satıldı.

ayrıca uzanları batırdılar mallarına ceptelefonu,televizyon,gazete baraj,ne varsa el koydular.ayrıca tasarrufu koruma fonunun el koyduğu servetler.

zaten vahşi kapitalizmin eline düşmüş ülkemiz,hepimiz o vahşetin birer uygulayıcısıyız.zaten kendin daha iyi bilirsin soft yandaş meya faşizmine maruuz kalıyoruz her yerde.birde sen eğiliminle onların ekmeğine yağ sürüyorsun.

Siyasetin işleyişini, iktidardaki partiyi vs. beğenmeyebilirsin, ben de beğenmiyorum ve seni o anlamda anlayışla karşılıyorum. Ancak uçuk komplo teorilerine kapılmak hiçbir şeyi çözmüyor. İki yanlış bir doğru yapmıyor elektro.

ya şimdi ikisi bir bütün ayıramassın uçuk komplo teorileriyle var olan iktidarın palazlanmasının arkasında ikisinin birlikteliği yatıyor.

dünyanın fiziksel yapısı,uzay teknolojileri ve elektrik birleşince kafa karıştıran uçuk yaklaşımlar yerine,mantıklı ve olabilirliği yüksek

illegal silahlar ortaya çıkabiliyor.sen bilmiyor olabilirsin.hakkında bir fikrin olmayabilir.zaten adı üstünde gizli silah.

her kes mekanizmasını bilse gizli olmaz.örneğin atom bombasını düşün şu an sana mekanizmasını sorsam kaba taslak anlatırsın.

yinede anlattıkların ancak teoriktir.yada içten yanmalı 4 zamanlı motor fark etmez bunlardan emin olduğun için teknolojisinin ana hatlarını bir çırpıda sayarsın

sonuçta mantıklı bir yaklaşım sergilersin.ama konumuzun komplo kısmını oluşturan silah hakkında geyik dışında hiç bir bilgin yok.

ikna olmadığın için uçuk kaçık vs yaftalıyorsun.tam starwars anlayacağın.emin ol yaşadığın ülke amerikaya göbekten bağlı.

hemde tüm politik akımlar dahil olmak üzere acayip tuhaf bir mekanizmayla her şeyi istediği rotaya sokuyor.

bunun sebebi ne bilmiyorum ama karşısında bir kutup olmadığından insanlar acayip boşlukta.yani bu boktan istilacı sisteme karşı olunca kendimizi

ifade eceğemiz taraf boş ve örgütsüz.sanırım kazançları en çok burdan.

ya şimdi ikisi bir bütün ayıramassın uçuk komplo teorileriyle var olan iktidarın palazlanmasının arkasında ikisinin birlikteliği yatıyor.

dünyanın fiziksel yapısı,uzay teknolojileri ve elektrik birleşince kafa karıştıran uçuk yaklaşımlar yerine,mantıklı ve olabilirliği yüksek

illegal silahlar ortaya çıkabiliyor.sen bilmiyor olabilirsin.hakkında bir fikrin olmayabilir.zaten adı üstünde gizli silah.

her kes mekanizmasını bilse gizli olmaz.örneğin atom bombasını düşün şu an sana mekanizmasını sorsam kaba taslak anlatırsın.

yinede anlattıkların ancak teoriktir.yada içten yanmalı 4 zamanlı motor fark etmez bunlardan emin olduğun için teknolojisinin ana hatlarını bir çırpıda sayarsın

sonuçta mantıklı bir yaklaşım sergilersin.ama konumuzun komplo kısmını oluşturan silah hakkında geyik dışında hiç bir bilgin yok.

ikna olmadığın için uçuk kaçık vs yaftalıyorsun.tam starwars anlayacağın.emin ol yaşadığın ülke amerikaya göbekten bağlı.

hemde tüm politik akımlar dahil olmak üzere acayip tuhaf bir mekanizmayla her şeyi istediği rotaya sokuyor.

bunun sebebi ne bilmiyorum ama karşısında bir kutup olmadığından insanlar acayip boşlukta.yani bu boktan istilacı sisteme karşı olunca kendimizi

ifade eceğemiz taraf boş ve örgütsüz.sanırım kazançları en çok burdan.

6 Ağustos 1945 yılından önce, herhangi bir zamanda birisi çıkıp ABD'nin elinde atom bombası var filan dese belki çoğu kişi gerçekten komplo filan derdi. Veya şunu söylerdi: "olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıtlar getirir, sen böyle kanıt getiremedin, demek ki saçmalıyorsun, komplo teorilerine inanan birisin, ben bilimsel çalışmalara baktım bu konuda bir makale filan da görmüş değilim."

Çünkü daha önce gerçekleşmemiş bir şeyin gerçekleşmesinden söz ediyoruz. Ve aynı zamanda gizli bir biçimde gerçekleşmiş projeden söz ediyoruz.

Buradaki sorun şu, onu daha önce de yazdım: her komplo teorisi otomatik olarak yanlış olmayabilir. Doğru olma ihtimali filan az olabilir ama bu onun kesin olarak, her koşulda yanlış olduğu anlamına gelmez. Tabii daha çok bilimsel yasalara filan çok aykırı olmayan şeylerden söz ediyorum.

"Ama olağanüstü iddialar için olağanüstü kanıtlar gerekiyordu." diyecekler. İyi de getirememesi iddiasını otomatik olarak her koşulda yanlış yapmaz. Mesele bu.

HAARP konusunu daha önce duydum, çok ilginç, çok büyük, uçuk bir iddia ama konu hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım.

6 Ağustos 1945 yılından önce, herhangi bir zamanda birisi çıkıp ABD'nin elinde atom bombası var filan dese belki çoğu kişi gerçekten komplo filan derdi. Veya şunu söylerdi: "olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıtlar getirir, sen böyle kanıt getiremedin, demek ki saçmalıyorsun, komplo teorilerine inanan birisin, ben bilimsel çalışmalara baktım bu konuda bir makale filan da görmüş değilim."

Çünkü daha önce gerçekleşmemiş bir şeyin gerçekleşmesinden söz ediyoruz. Ve aynı zamanda gizli bir biçimde gerçekleşmiş projeden söz ediyoruz.

Buradaki sorun şu, onu daha önce de yazdım: her komplo teorisi otomatik olarak yanlış olmayabilir. Doğru olma ihtimali filan az olabilir ama bu onun kesin olarak, her koşulda yanlış olduğu anlamına gelmez. Tabii daha çok bilimsel yasalara filan çok aykırı olmayan şeylerden söz ediyorum.

"Ama olağanüstü iddialar için olağanüstü kanıtlar gerekiyordu." diyecekler. İyi de getirememesi iddiasını otomatik olarak her koşulda yanlış yapmaz. Mesele bu.

HAARP konusunu daha önce duydum, çok ilginç, çok büyük, uçuk bir iddia ama konu hakkında bir bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım.

harp aslında işin kafa karıştıran kısmı bu savaş projesinin göstergesi alaskadaki simetrik vericiler atmosfer olaylarını denetlemekle ilgili

diye acayip bilgiler mevcut arayan bulur.doğru yanlış bir şey diyemem ama bana göre bunlar tamamen kafa karıştırmak için .

bana göre manyetik dalgalara kafana göre yön veremessin,kuzey kutbunda konuşlanmış bir istasyondan yayılan dalgaları kürenin her hangi bir yerindeki bir noktaya öyle koylayca yoğunlaştıramassın.orayla ilgili (yani harp)tüm teoriler bence teknolojik olarak yatar.

harp aslında işin kafa karıştıran kısmı bu savaş projesinin göstergesi alaskadaki simetrik vericiler atmosfer olaylarını denetlemekle ilgili

diye acayip bilgiler mevcut arayan bulur.doğru yanlış bir şey diyemem ama bana göre bunlar tamamen kafa karıştırmak için .

bana göre manyetik dalgalara kafana göre yön veremessin,kuzey kutbunda konuşlanmış bir istasyondan yayılan dalgaları kürenin her hangi bir yerindeki bir noktaya öyle koylayca yoğunlaştıramassın.orayla ilgili (yani harp)tüm teoriler bence teknolojik olarak yatar.

Peki sence nasıl yapılıyor bu yapay deprem silahı? Ve niye diğer ülkeler bu konuda bir şey yapmıyor? Yoksa olayın tam olarak farkında değiller mi diyorsun?

• Like 1

Peki sence nasıl yapılıyor bu yapay deprem silahı? Ve niye diğer ülkeler bu konuda bir şey yapmıyor? Yoksa olayın tam olarak farkında değiller mi diyorsun?

ruslar farkında en çok sesi onlar çıkarıyor.neti araştır görürsün.

zaten bizim oligarşik derin devlette farkında hatta teknolojisi hakkında bile fikir sahibi.

ama sistemin göbekten bağı bunu komplo teorisi ve dalga geçilecek kategorisine sokuyor.doğal olarak.

kişileri ikna ancak bilimsel ispatla mümkün bunuda belki gelecekte biri ispatlar.

CHP seçimi kazanamıyor diye,

Amerikalılar Türkiye'de deprem yaratmış oldu. :lol: :lol: :lol:

CHP iktidar olsaydı, deprem jeolojik nedenlerden olurdu.

Siz iyice kafayı yediniz artık.

Fay nedir, kırık nedir, süreksizlik nedir,

Deprem nedir? nasıl oluşur? S dalgası, P dalgası nedir?

Levha tektoniği nedir?

Karalar öyle sabit mi yoksa hareket halinde mi?

Bir araştırın, sonra bir tarafınızdan silah uydurun.

CHP seçimi kazanamıyor diye,

Amerikalılar Türkiye'de deprem yaratmış oldu. :lol: :lol: :lol:

CHP iktidar olsaydı, deprem jeolojik nedenlerden olurdu.

Siz iyice kafayı yediniz artık.

Fay nedir, kırık nedir, süreksizlik nedir,

Deprem nedir? nasıl oluşur? S dalgası, P dalgası nedir?

Levha tektoniği nedir?

Karalar öyle sabit mi yoksa hareket halinde mi?

Bir araştırın, sonra bir tarafınızdan silah uydurun.

chp seçimi kazanmıyor diye değil aynı anda başlanmış bir yarış de bu daha mantıklı.

tartışmanın çıkış noktası depremin bir cihaz aracılığıyla bir tür saldırı silahına dönüştürülerek komplo tasarlanması

bunun imkanı veya imkansızlığı ortada.ben imkan dahilinde olabileceğine inanmış biriyim.

sebebim sağlam.ama bunu burda ulu orta heba etmeye hiç niyetim yok.

başkalarının mekanizmasına kafası basmıyor diye ana fikirlerimi değiştirecek değilim.

şu anda öbür dünya gerçekliğine inanan binlerce kitle var.ama biliyoruzki böyle bir gerçeklik yok.

aynı buna benziyor.ama acı işte acı kardeşim acı.

chp seçimi kazanmıyor diye değil aynı anda başlanmış bir yarış de bu daha mantıklı.

tartışmanın çıkış noktası depremin bir cihaz aracılığıyla bir tür saldırı silahına dönüştürülerek komplo tasarlanması

bunun imkanı veya imkansızlığı ortada.ben imkan dahilinde olabileceğine inanmış biriyim.

sebebim sağlam.ama bunu burda ulu orta heba etmeye hiç niyetim yok.

başkalarının mekanizmasına kafası basmıyor diye ana fikirlerimi değiştirecek değilim.

şu anda öbür dünya gerçekliğine inanan binlerce kitle var.ama biliyoruzki böyle bir gerçeklik yok.

aynı buna benziyor.ama acı işte acı kardeşim acı.

Deprem hakkında bilgi sahibi olmadan

nasıl oluyor da deprem silahı kurguluyorsun?

Git depremleri araştır tabi ki sağlam kaynaklardan,

Vikipedi'den değil. Al bir jeoloji ve/veya jeofizik kitabı,

depremleri oku, öğren sonra hayal gördüğünü anlarsın.