Jump to content

Diktator'un "Acikyuz" Politik Carki

evrensel-insan

Recommended Posts

BDP/HDP basliginda, politikanin politik cikar temelinde ve yasanan duruma paralel olarak, ya direk politikasini dile getirdigini, ya da "saklama/gizleme" yolunu sectigini belirtmistim.

DIKtator-cemaat evliliginin 11 yil birlikte iktidari, dersane ile basliyan surec ile bugun artik "bosanma" noktasina geldi.

Iste bu durum, diktatorun artik 11 yil once neden iktidar olmak istediginin de tum bugune kadar gizlenen/saklanan her yonunu tamamen artik bir "acikyuze" dondurmesine yol acti.

Suriye damari sergilenen fotograflar ile yeniden kabardi.

2.Cenevre'de dunyayi Suriye'ye saldirmaya davete gidiyor.

Acikca "benim iznim olmadan hic bir savci hareket edemez" diyerek HSYK ve yasrgiyi ele gecirdigini artik gizlemiyor.

Tamamen kendi icyuzune yonelik bir cekirdek kadroyu hem kurumlarda hem de hukumette hem de partide kurmaya yoneliyor.

Cemaate acik bir savas ilan etmis durumda.

Devletinparalel yapisini, hukumetin mesrulugunun kalmadigini ya kendi ya da adamlari cekinmeden acikliyor.

Ortada bir tir furyasidir giderken, o kendi politik hakimiyetini her yonuyle saglamacabasinda.

Eskiden daha coik bir diktator baskiya yionelmis durumda, internet kapatma ve her turlu eylemi bilindik polis teroru.

Sanki "tamam hersey halloldu artik hic yuzumu saklamama gerek yok, ulkeyi de toplumu da devleti de hukumeti de tum kurumlari da ele gecirdim. Benden habersiz kus ucamaz, bu politikaya ve gercek yuzumu sergilemeye devam etmem, bana oy kaybettirmez, karsima kim cikarsa takmam, ister ABD ister AB ister o ister bu v.s." gibi bir dusunce ve soylem icinde.

Kendince sanki gelecegini garanti etmis gibi eskisinden daha baskici "acik sozlu" ve teokrat. Yani o bir-iki ay onceki "yumusar gibi olma" halinden eser yok.

Gorunurde HSYK'da "canta da keklik"

Yakinda ulusalcilar temelli duzmece davada iceride tutuklu olan asker ve aydin v.s. ile ilgili tutumunu da anlayacagiz.

Kurdculuk politikasinda, K.Irak tarafinda oldugunu iyice ortaya koymus durumda.

Hatta El-Kaide yanlilarini gozaltina bile aliyor.

Ne dersiniz "intihar" ederken, tum toplumu ulkeyi de mi "intihara" surukluyor.

Buradaki "intihar" ic savas, O.Dogu batakligi, Ulkenin cografi bolunmesi ve Reyhanli'larla toplumun yeniden tanisip, alisma surecine dogru bir gidis.

Ekonomik cokus v.s.

Ben hala merak ediyorum, ona sorgusuz/sualsiz biat edenler, bu "toplu intihar" i ne zaman fark edecekler?

Yoksa bunu da "kiyamet zamani geldi" diye mi algilayacaklar?

Diktatorun gidisi cidden korkutucu "ben batacaksam, icinde bulundugum gemi de batsin" der gibi.

Buradaki "gemi" ulke ve toplumu.

Yoksa akil hocalari diktatore yeni seyler mi hazirliyor?

Aslinda dusunelim.

AKP tuzugune gore bir daha milletvekili olamayacak.

Cumhurbaskanini halk sececek.

Bu ikisinden de "umut yoksa" sizce diktatore size gore ve de ona gore geriye ne kaldi?

Hatta yerel secimler buyuk bir yikim da olabilir, cunku artik AKP'nin tek basina IKTIDAR OLAMAYACAGINI kendi de goruyor. Oylarinin en iyiniyetli hesaplama ile % 30' lara dustugunun farkinda.

Cunku artik biliyor ki ne 11 sene once ne 7 sene once ne de 3 sene once ona oy veren ONDAN OLMAYANLAR YOK ARTIK. Bu na evliligini birlikte yuruttugu cemaat de dahil.

O yuzden de intihar(kendi kendini oldurme anlaminda degil; politik/ekonomik/ulkenin O.Dogu batakligini yasamaya baslamasi olarak ve tum ulke ve toplum ile birlikte) ile acik yuz bence ozdeslesiyor.

Cok mu karamsarim?

Evrensel-Insan - Yapilandirmaci Epistemoloji/Qua Felsefesi/Serbest Dusunurluk/Devrimci Sorgulama/Numenal Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti

• Like 2