Jump to content

Ateizmin Iki Farkli Temeli-Materyalizm ve Humanizm

evrensel-insan

Recommended Posts

Ben oyle bir sey demedim, zaten. Bilim toipluma bir etik dayatamaz. Sadece bilimsel olarak toplumu etik temelinde gozlemler ve gozlemini bilimsel ve sorunlari ile dile getirir.

Mesela bugun bilim ideolojik inancsal core faithlerin insanoglu bunyesindeki her turlu sorununu bir hastalik ya da bir bozukluk olarak algilamamaktadir. O yuzden de ne bir tedavi, ne de bir terapi onermez.

Bugun O.Dogu'da insanoglu ayni inanc temelinde birbirini acimasizca oldurmektedir. Iste bu sorun henuz bir bozukluk ve hastalik degildir.

Yalniz bireysel temelde bir kisinin sosyo-psikolojik sorunu ile bilim ilgilenir ve tedavi de terapi de onerebilir.

Bilim hastalığı sizin tanımladığınız gibi tanımlamaz.

Burada bilimin yerini evrimin aldığını düşünün..

Evrimsel açıdan hastalık sizin düşündüğünüz veya size söylenen olumsuz bir durum değildir.

İnsanların birbirlerini öldürmesini bu bağlamda değerlendirmeniz gerekiyor.

Bilim hastalığı sizin tanımladığınız gibi tanımlamaz.

Burada bilimin yerini evrimin aldığını düşünün..

Evrimsel açıdan hastalık sizin düşündüğünüz veya size söylenen olumsuz bir durum değildir.

İnsanların birbirlerini öldürmesini bu bağlamda değerlendirmeniz gerekiyor.

Bilimin yerini evrim alamaz. Cunku evrimin numenal yetisi yoktur. Bilim ise insanoglunun numenasl yetisi ile vardir.

Sosyolojik ve psikolojik temeller evrimsel degil, zihinseldir.

Bilimin yerini evrim alamaz. Cunku evrimin numenal yetisi yoktur. Bilim ise insanoglunun numenasl yetisi ile vardir.

Sosyolojik ve psikolojik temeller evrimsel degil, zihinseldir.

Hastalığı tanımlamak için bu yola baş vurdum.

Evrimsel=bilimsel..

Zihinsel ne demek? Biz hastalıktan bahsediyoruz.

Hastalığı tanımlamak için bu yola baş vurdum.

Evrimsel=bilimsel..

Zihinsel ne demek? Biz hastalıktan bahsediyoruz.

Hastalik sadece fiziksel degildir. Mesela sizofreni bunalim stress, . Kronik agri

Mesela bir kisi agrisi oldugunda agrisini geciren ilacin diyelim anadin olduguna inanmistir ve anadin icince agrisi gecer.

Ayni sekilde bir agri kesici olan diyelim parasetamol icince gecmez. Cunku o anadinin basinin agrisini gecirecegine inanmistir.