Jump to content

T.C. Ateist Başbakanı


cigi

Recommended Posts

Türkiye Cumhuriyeti 'nin ateist başbakanı Ragıp Tayyar Özgürdoğan'ın konuşmaları...

 

-Bu ülkenin % 99 u ateisttir ateist.!!!

Bilimsel eğitimle özgür düşünen bireyler yani ateist gençlik yetiştireceğiz bizi kimse yolumuzdan geri döndüremez.!!! Siz bakmayın muhalefet partisinin karalamalarına iftiralarına bunlar müslüman müslüman.!!!

Biz bunların cibiliyetlerini de biliriz inandıkları kitabın içinde neler olduklarını da...

 

İnsanda biraz utanma sıkılma olur yahu...Yıllarca bu devlet sizin ibadethanelerinizi yaptırdı imamlarınıza maaş verdi ama artık yağma yok kardeşim kimse kusura bakmasın... Aleviler ve diğer inançlılar nasıl her şeylerini kendileri karşılıyorlarsa sizlerde devlete yük olmayacaksınız... Düşeceksiniz devletin yakasından .!!! Yarın yardımcım Bülent Sarnıç ilk iş olarak bunu kökünden halledecek...

 

Çamlıca tepesine cami yapılmasını istiyorlarmış... Sevsinler sizin caminizi.!!!

Kimden izin aldınız, kime danıştınız, neyle yapacaksınız?Yaptırtmam oraya cami filan geçeceksiniz böyle olmayacak hayalleri... Aç tavuk kendisini tahıl ambarında hayal edermiş bunlarınki de aynı hesap.

 

- Biz kendisine oy verenlerin muhabbetiyle, onların teveccühüyle yetinenlerin değil biz Türkiye partisiyiz. Biz Türkiye'nin, 75 milyonun partisiyiz. Biz Türkün, Kürdün, Arabın, Lazın, Romanın, Çerkezin, Tatarın, Boşnağın yani herkesin partisiyiz. Biz Van'ın, Diyarbakır'ın, Çankırı'nın, Eskişehir'in, Aydın'ın, İzmir'in, Edirne'nin, Sinop'un, Hatay'ın, Konya'nın, Kayseri'nin, 780 bin kilometrekarenin partisiyiz.

 

Biz yola çıkarken etnik, bölgesel, milliyetçilik yapmayacağız dedik. Her türlü ayrımcılığı reddeden bütün farklılıklara eşit mesafade ve 75 milyon insanımızın tamamını kucaklayan bir Ateist anlayışla yola çıktık.

 

Türkiye'nin ortak paydasının bütün kimlikleri taşıyacak kadar güçlü olduğuna inanıyorduk.

 

Bu amaçla ateist olduğumuzdan hiçbir komplekse kapılmadan demokrasi ve özgürlükler yolunda atılması gereken ne kadar adım varsa hepsini birer birer attık.

Link to comment
Share on other sites

Yetiştirme sayın başbakanım, yetiştirme! Ne sen ateist nesil yetiştir ne de paralel bir evrendeki muadilin dinci nesil yetiştirsin. Nesil yetiştirmek siyasilerin işi değil! Bırakın topluma mühendislik yapma sevdasını.

 

 

 

 

Edit: Sana oy veren ellerim kırılsın :)

Link to comment
Share on other sites

-Ben "ateist bir nesil yetiştirmek hedefimiz" dedim. Bu sözlerimin arkasındayım.

 

Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz…Neden mi? Yahu inandıkları dinin kitabında neler yazıyor bilmiyorlar mı?Kimler kandırıyor bu saftirik müslümanları kardeşim?

 

Haaaa laik bir ülkede inançlar koruma altına alınmıştır ama müslümanlar bunu da anlamazlar o da başka bir problememizdir.

Link to comment
Share on other sites

"Bir haftadır köşelerinde yazanlara sesleniyorum. Bu gençliğin tinerci olmasını mı istiyorsunuz?

 

Büyüklerine isyankar bir nesil mi olmasını istiyorsunuz?

 

İnsani değerlerinden kopuk hiçbir istikameti olmayan, bilimle insanlığın geleceği ile meselesi olmayan uçkur düşkünü müslüman ahlaklı yobaz bir nesil mi olmasını istiyorsunuz?

 

Biz sizlerle burada anlaşamayız"

Link to comment
Share on other sites

Aleviler Müslüman’dır diyenler var, değildir diyenler var. Aynı zamanda bir de bunların içinde Ateist olanlar vardır ama Alevi kamuflajı içindedirler.. . Bence kamuflajlı ateist olmaz...

 

Eğer biz Ateist isek Alevilerin Hanefilerin Şafilerin her neyse işte ne kadar farklı putlara tapıp inananlar varsa ibadetleride farklı ibadethaneleride farklı olacaktır. Bundan doğal ne olabilir ki? Isteyen yere sürünerek isteyen dürülerek isteyen de dönerek ibadetlerini yapar bizim için bir sıkıntı mevzubahis değildir.

Link to comment
Share on other sites

- Türkiye’de anayasa laikliği, devletin her dine eşit mesafede olması olarak tanımlar. Laiklik kesinlikle ateizm değildir. Ben Ragıp Tayyar Özgürdoğan olarak Ateistim ama laik değilim. Fakat laik bir ülkenin başbakanıyım. Laik bir rejimde insanların dindar olma ya da olmama özgürlüğü vardır.

 

- Ben Mısır’ın da laik bir anayasaya sahip olmasını tavsiye ediyorum. Çünkü laiklik din düşmanlığı değildir. Laiklikten korkmayın. Ateist olmaktan da korkmayın .Ateist olursanız birey olur kulluktan kurtulursunuz.Umarım ki Mısır’da yeni rejim laik olacaktır. Umuyorum ki benim bu açıklamalarımdan sonra Mısır halkının laikliğe bakışı değişecektir.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

- Ne diyoruz? 'Büyük millet, büyük güç, hedef 2023' Ama bugün buradan bir şey daha hatırlatıyorum. O günleri bizler göremeyeceğiz.. Kuvvet, kudret sahibi bilimsel ve özgür düşünen Yurtsever Ateist gençliğimizdir. Ama 2023 hedefinden sonra Cumhuriyetimizin 100. yılının dışında bir hedefimiz daha var. O da kuruluşun bininci yılı olacak. Hedef 2071.Yurtsever Ateist Gençler, 2071.

 

- 10 yıl boyunca hiç kimsenin hayat tarzına karışmadık, hiçbir baskının arkasında, yanında, tarafında olmadık. Tam tersine, herkesin hayat tarzına her zaman saygı duyduk, her zaman garanti altına aldık. Biz imtiyazlara dokunurken, imtiyazlarla en güçlü şekilde mücadele ederken, seçme özgürlüğünü olabildiğince genişleten bir parti olduk.

Link to comment
Share on other sites

- Bu salonda Türkiye var. 81 vilayet, 75 milyon var. Edirne'nin Meriç ilçesi Akıncılar köyünden, Kars'ın Digor ilçesi Uzunkaya köyüne, Muğla'nın Datça ilçesi Cumali köyünden Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Yaylapınar köyüne kadar, Sinop'tan Mersin'e, Van'dan İzmir'e kadar bu aziz vatan toprağı üzerinde nefes alıp veren her bir Ateist kardeşimi gönülden selamlıyorum.

 

Bu salonda Ortadoğu, Kafkasya, Balkanlar, Avrupa, Afrika var.

 

Bu salonda bütün farklıklara eşit mesafede olan Ateist düşünce hakim olduğu için kardeşlik var ve bu düşünce Anadolu'yu özgür bağımsız ve mutlu kılıyor.

Bugün insanlığın, dünyanın kalbi bu salonda atıyor. Sizin yürekleriniz tüm dünyaya umut dağıtıyor.

 

- Bugün buradan Suriye'de inançları yüzünden birbirlerini gırtlaklayıp boğazlayan çoluk çocuk demeden insanları "allahu ekber " diyerek hunharca katledip kan içen gelişmemiş ilkel ve yobaz zihniyeti taşıyanları kınıyorum.

 

Dera'ya, İdlib'e, Rakka'ya, Halep'e, Şam'a sözde bağımsızlık mücadelesi veren insanlıktan nasibini almamış, evrimleşmemiş örümcek beyinli katillere en şiddetli ve öfkeli kınamalarımı gönderiyorum.

Kudüs'ü Gazzey'i kan gölüne çeviren doğmatik yobazları nefretle ve tiksinti ile kınıyorum.

 

Bu muhteşem salondan sevgililer sevgilisi Anadolu'nun her köşesini hürmetle selamlıyorum. Avustralya'dan Brezilya'ya kadar yeryüzündeki tüm halklara dostluk ve dayanışma mesajlarımı iletiyorum.

 

Ne mutlu Ateistim diyebilene.

Link to comment
Share on other sites

-Ateist düşünce herkese eşit mesafede haklar ve özgürlükler sunmaktadır...Biz müslümanlara "Neden putlara, ilkelliklere, yobaz ahlakına, Bedevi kültürüne inanıyorsunuz?" diyor muyuz?

Demiyoruz...

 

Hukuk herkese eşit adalet dağıtılmalıdır ve eşit adalet dağıtan hukuku "Ateist Hukukçular" yazmışlardır.

 

Şimdi soruyorum müslümanlara: "Peki kardeşim bu nasıl kereviz turşusu nasıl yaşamak?" diye...

 

Bizim anlayışımız erkeği kadından üstün görüyor mu? Görmüyor...

Peki o ne o, kuranın içinde ki kadınlarla ilgili olan ayetler?

Onlar nedir ne anlama gelmektedir?

 

Evet buradan herkese soruyorum ki bir müslüman çıkıp cevap versin.!Ama veremeeezleeeer...

Hiç kimse kusura bakmasın...

Müslüman, hristiyan, yahudi, budist, ota, ite ata tapan demeden herkesi eşit kılan yasaları biz Ateistler temin ettik.

 

Bundan memnun olmayan varsa yani bir insanın diğer insana üstün olduğu hukuku yasaları olan o ülkelerde buyursunlar yaşasınlar ve bu ülkenin huzurunu rahatını bozmasınlar.

Kuranda yazılanlara inanıp müslümanlığı gerçekten yaşayanlar Afganistan'da be kardeşim...

Sizlerde onlar gibi mi yaşamak istiyorsunuz?

 

Oh ne ala memleket ne ala...

Villalar, yatlar, lüks arabalar, modern eşyalar, yedikleri önlerinde yemedikleri ardlarında neymiş efendim neymiş?

"Kuran ahlakı, hukuku ve yaşantısı"...

İnsan biraz olsun utanır sıkılır be...

 

İnsana demezler mi: "Kullandığınız lüks araçları, modern eşyaları aletleri kullanasanız diye kimler bulup icat etti?

Hani kafirlerle dost olmak bile yoktu?

 

Bırakacaksınız bu martavalları bırakacaksınız...

 

Kimse bizi yolumuzdan alıkoyamaz...Biz milletin iradesiyiz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...