Jump to content

Kafanızı Kurcalayan Sorular ...

Vejeteryan Doğan

Recommended Posts

Rica ederim. Ben kısa yazmışım hata benim. Allah cehennemi insanlar ve cinler ile doldurmaya and içmiş. Buradan hareketle tahminimi yazdım.

Kuran da hep Allah ın cehennemi nasıl dolduracağını yazar. Cenneti doldurmak ise umurunda değildir.

Bu ikisi yanyana gelince, cehenneme odun lazım olduğu ve bunun için de insanı yarattığını düşünüyorum.

Cehenneme odun lazım olduğu için

:)))) Çok doğru.İstediğin kadar sevap işle Allah günahını en alta koyar sevabınıda onun üstüne .Sonrada Günahını en alttan çeker ve sevapların gümbür gümbür yıkılıverir.Yallah cehenneme! Birde Küçük abdestini yaparkende dikkatli ol.Çünkü Ufacık bir damla necaset karşılığı bütün sevaplarını siliverir bu adil Olan allah.Yallah Cehenneme!

İşin ciddi tarafı kanaatımca şudur:Sen Allah olupta bu nefsini neden büyüttün?Yanmak içinmi?

Pekiyi o nefsini senmi büyüttün?Yoksa kötü kaderinmi?Çünkü Nefs belalara mecbur kalıp onlara göğüs gerdikçe dağ gibi büyür.

Yazdıklarıma inanmayan çıkabilir, o yüzden ayetleri de yazayım da anlaşılması daha kolay olsun.

Secde 13 - Eğer dileseydik herkese hidayetini verirdik. Fakat benim, "Andolsun, cehennemi hem cinlerden hem de insanlardan dolduracağım" sözüm gerçekleşecektir.

Kaf 30- O gün cehenneme: "Doldun mu?" deriz. "Daha yok mu?" der.