Jump to content

Üsküdar'ın İn-ci-si.

Notamatik

Recommended Posts

Bıkmadınız ci'likten, cü'lükten ve aynı anda, ci-cü değilim demekten.

Utanmadınız, riyakarlıktan, vurdumduymaz cehaletten.

Kiminiz ırk-cı ; ırk sevgisi değil, medet umar ırk "cılıktan".

Cılığı'nı ırk cılıktan yana seçmiştir. Onu seçmese, başka cılık seçecekti; cılık herif. Nedeniyse çok basit; "cılık yapmadan ayakta duramaz şerrrrrefsiz". Cılık sayesinde, ırkına yalakalık yaparak beslenecek leş kargası.

Kah "Bizim ırk eziliyor" diyerek galeyane getirecek ırkını. Kapacak din-ci'nin pis gırtlağından, yüz cahilin kırkını.

Kah "Bizim ırk üstündür" diyerek; gösterecek yalakalıkta farkını.

Ya öteki? Din-cisi ? Rezillik birincisi? Irkçıdan aşağı mı? Yoksa en yavşağı mı? Kim olduğu belirsizdir, dindarlarla karışmıştır. Dindar onun müşterisi, o dindarın bakkalı. İkisi de cehalette birbiriyle yarışmıştır.

Samimi dindarın bir numaralı önderidir yavşak. O dindarı yalakalıkla, dindar ise onu cehaletinin sunduğu nimetleriyle besler.

Allah-u ekber, vallah-i ekber. Yat aşağı, kalk yukarı. Salla başını sağa sola, ağla, zırla salya sümük. Gönder maaaşını keriz fenerine. Allah-u vallahi ekber.

Peybamber efendimiz, valahu sallalahu. Haydi Salla başını sallahu vallahu. Gönder hac paralarını yandaş putizim acentalarına.

Göndersene oy'unu dinibütün partilere! La "İ-HALE" ilallah, doymayız alimallah. Göndersene koyunu, kurbanlarda, adaklarda! Derisi de yeter valla, sen yeter ki kafa salla.

Hayatın draması varsa, Rocco'nun da kreması var. Draması sana, kreması bana. Kardeş payı vallahu.

Samimi dindar, ne anlar dinden imandan? Dinci olmasa imansız kalırdı imansız! Hiç ateş olur mu dumansız? Müşterisiz bakkal, bakkalsız müşteri hıı?

Nefret ediyorum ci'lerden, cü'lerden. Sağcıdan da, solcu'dan da. Hatta gerçekten cü ise, Atatürk'çüden dahi nefret ediyorum. Nefret ediyorum Kürt!çüden de Türk'çüden de. Ama en çok Arap'çıdan nefret ediyorum. (Türk ırkçısı=Arapçı . Dinci=Arapçı. Dindar=Arapçı. Muhafazakar=Arapçı.)

Sürüden ayrılanı Kurt kapar zihniyetiyle, kendine sürü arayan bütün koyunlardan da, bütün sürülerin bütün çobanlarından da nefret ediyorum.

"En çok koyundan mı, çobandan mı nefret ediyorsun?" derseniz; hepsi iğrenç ama içlerinde en iğrenç olanları ise sahte koyunlardır.

Kim mi bunlar? Hani Atatürk'ün A'sından haberi olmadığı halde, yününe Atatürk kınası yakıp, kendi merası haricinde Atatürkçü koyunların merasında da otlamaya çalışan yavşak koyunlar var ya! Veya parası olmadığı için, sol kınası yakan ve parayı bulduğu birinci dakika sağ taraftaki koyunların merasına gerçmeye can atan sahte koyunlar var ya! (koyun olması sahte değil ama o meranın koyunu olması sahte).

Veya ateizm ile ırkçılığın taban tabana ters olduğunu görmezden gelerek, sabah akşam mensup olduğu etnisitenin avukatlığını yapan(Aslında ırkçılığını) sonra da, ateizmi sürü zannedip, utanmadan ortalıkta ateistim diyerek, kendine ikinci otlak bulmaya çalışan koyunlar var ya!

Veya hem dinci veya dindar olup hem de demokrasiden bahseden boyalı kayseri koyunları var ya!

İşte bu ve buna benzer sahte koyunlar, bu cilerin, cülerin içinde en iğrenç olanlarıdır. Çünkü koyun olmaktan utanması bir yana dursun, koyunun bile sahtesi olacak kadar aşağılık olmak, iğrençlik sözcüğüyle bile tarif edilemeyecek bir rezilliktir.

Bu rezillerin önüne birazcık ot koy, değil atasını, anasını bile satar, karşı meraya geçer. Nasıl mı ot? Makarna, bulgur, kömür, beyaz eşya. Emekliyse emekli maaşına zam. Memursa, o cins memur maaşına iki kuruş zam, cemaatten iş, en küçüğünden bile olsa bir ihale, daha olmadı, belediyeden seyyar satıcı teskeresi. İşte bu cins otlar.

Bu rezillerin önüne ister 3 kuruş, ister 103 kuruşluk otu önüne koyduğun zaman, anında senin sürüne geçmekle kalmayıp, öyle bir sıkı taraftarın olurlar ki; sen onun karnını doyurdukça, değil masum insanların Silivri zindanlarında çürütmek, önun önünde en masum insanları yatırıp sokak ortasında kessen, emin olun umurunda bile olmaz, tam tersine alkış tutar.

Nefret ediyorum Her türlü sürü-cülükten.. Çobanından da koyunundan da.

Saygılar, sevgiler.

• Like 1