Jump to content

CHP'nin yemin etmesi...

AOG

Recommended Posts

Yemin etmelerini televizyonda izliyorum...

kös kös teker teker gelip yemin ediyorlardı...

herhangi bir heycan bende uyandırmadı.

Başbakanı kameralar göstertiyor, oda bıyık altı gülüyor...

Tükürdüklerini nasılda yalıyorlar diye düşünüyordur.

CHP artık bitmiştir...

Ağzıyla kuş tutsa kimse artık itibar etmez...

herzaman diyorum

AKPnin yükselişi, iyi siyaset yaptığından değil...

muhalefetin çok kötü olduğundan kaynaklanıyor...

Kılıçdaroğlu bir hayal kırıklığı oldu benim için...

Soğukkanlılığını yitirip sıradan biri oldu...

bundan sonrada doğrultamaz kendini, lider değişikliği şart bence...

Halka bunu anlatamazsın artık...

yakında yerel seçimler var, ne diyeceksin ki ?

Yargının kurbanı olduğunuzu mu ?

peki sormazlarmı sizlere, şimdiye kadar yargının eteğinde ayrılmayan sizler değil midiniz ?.

Anayasa değişikliğe hayır diyen yine sizler değilmidiniz ?

Çok merak ediyorum halka çıkıp ne diyeceğinizi...

Daha iki gün önce ilçe yöneticisine soruyorum... Önümüzdeki yerel seçimler için nasıl bir çalışma yapacağınız, diye...

oooo yerel seçimlere daha çok var, diyor. şaka gibi cevap. sanki cevap bir parti yöneticisinden değil daha çok kahvedeki ahbabımdan geliyor...

olayın vahametinden bi haber... Ankaradan talimatlar gelecek ki bunlar uygulayacak...

Yönetici değil birer piyon...

CHPyi yönetmekte çok zor...

CHPliler yönetilmek de istenmiyor ki... zamanın içerisinde kazanılmış parti içindeki imtiyazlardan öyle kolay kolay vaz geçemiyorlar...

yıllardan beri hizmet ettiler şimdi bir yeni yetmeye öyle kolay da bırakmak elbette istemezler...

CHPyi bu saaten sonra adam etmek çok zor...

Eskiden CHP bir sosyal demokrat bir partidi... şimdi ise koyu kemalistlerle ve statükocularla dolu... sosyal demokrasiden bir eser yok...

Sosyalist enternasyonal de bunları fırçalıyor, sosyal demokrasi değerlere geri dönsünler diye ama mümkün olmuyor...

20 yıl baykal yönetimi CHPyi yörüngesinden kaydırmış... Dönüşüm artık mümkün değil gibi gözüküyor...

Aslında kılıçdaroğlundan çok ümitliydim. CHPyi sosyal demokrasiye yaklaştırcağını düşünüyordum. zor olacağını biliyordum ama deneme de herzaman yarar var diye düşündüm açıkcası...

Kılıçdaroğlu 4 strateji hata yaptı bence...

1- Biz onu lider olarak değil bir genel başkanımız olarak kabul ettik. ama o seçim sırasında liderlik oynamya karar verdi ve bunu beceremedi... o soğukkanlı tavrını koruyamadı. Aslında tek silahı bence oydu...

2- Ergenekon tutukluları aday göstermeyecekti...

3- Yemin etmeme kararı almayacakları...

4- bence en önemlisi, kolaya kaçıp sağ oylara dadanmayacaktı... solda kalıp, sosyal demokrasiyi halkına anlatıp onlarda oy isteyecekti... ben şuna inanıyorum, hiçbir üye sosyal demokrasi ne olduğunu bilmiyordur.

İnanmıyorsanız tanıdığınız bir CHPye sorun... bilmezler, bilemezler çünkü... öyle eğitim almaışlardır...

Bundan sonrası CHP için çok zor geçecek...

Solda bir parti CHPyi çok rahat devirebilir bence...

Partinin geleceği nedir diye sorarsanız, vereceğim cevap şu olacaktır...

Ya isim değiştirerek dönüşecek yada yok olacak...

Benim idealim bir dernek yada Vakıfa dönüşmesi... Bol bol Atatürk ödülleri araştırmacılara, sanatçılara ve edebiyatçılara dağıtsınlar...

Böyle olacağını şuradan anlarsınız... Eski kominist ülkeleri yöneten partiler şimdi ne durmdayssa... bizim CHP de o duruma er ya geç gelecektir... zaman meselesi...

eğer dönüşmeyi beceremezse elbette...

kendi adıma solda bir parti arıyorum...

Sosyal demokrasiye dayanan bir parti...

"CHP'nin yemin etmesi..."

yemin etmeyi geçin, meclise girmelerine bilem gerenk yok. zaten meclis ya seve seve ya da öpe öpe kemoş putunun şer'i kanunlarını yürütmek zorundadır. aksi taktirde kemalist cihad örgütü olan tsk hemen cihad ilan eder. ve kemalizm dinince kafir olan gayrikemalistleri bazookadan geçirir. chp gitsin tatil yapsın, olmadı tapınağa gidip dua ets.. şey anıtkabire gidip ataya şikayette bulunsun. o da olmadı 6 okunu da alıp gitsin o okları bir yere sok... şey atsın, evet atsın atsın; dart tahtasına atsın, bir daha da o tahtadan çıkar(a)masın. :)

yemin etmeyi geçin, meclise girmelerine bilem gerenk yok. zaten meclis ya seve seve ya da öpe öpe kemoş putunun şer'i kanunlarını yürütmek zorundadır. aksi taktirde kemalist cihad örgütü olan tsk hemen cihad ilan eder. ve kemalizm dinince kafir olan gayrikemalistleri bazookadan geçirir. chp gitsin tatil yapsın, olmadı tapınağa gidip dua ets.. şey anıtkabire gidip ataya şikayette bulunsun. o da olmadı 6 okunu da alıp gitsin o okları bir yere sok... şey atsın, evet atsın atsın; dart tahtasına atsın, bir daha da o tahtadan çıkar(a)masın. :)

Bu yemin metni de Ergenekon kokuyor yahu. Çok Kemalist, çok statükocu, değiştirseler şunu bari :D :

Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma, büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.

AKP'liler ne de güzel, huşu ile okudular ama, insan nasıl da heyecan duydu, coşkulandı onlar okurken. :lol:

Afiyet zıkkım olsun. Ben de buz gibi ayranımı içiyorum; Ooohh!... alnından öpeyim ayranı icad edene, kurban olayım ayranı icad ettiren yaradana. B)

Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma, büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.

Kemoş dininin dogmatik şeriatı ve laiklik :huh:

"Milletin kayıtsız şartsız egemenliği, demokrasi, cumhuriyet"

Cumhuriyet mi? Ne cumhuriyeti? Cumhuriyet ne arar la sezarda? :)

kös kös teker teker gelip yemin ediyorlardı...

herhangi bir heycan bende uyandırmadı.

Kemoş dininin dogmatik şeriatı ve laiklik :huh:

"Milletin kayıtsız şartsız egemenliği, demokrasi, cumhuriyet"

Cumhuriyet mi? Ne cumhuriyeti? Cumhuriyet ne arar la sezarda? :)

Yorumsuz! :D