Jump to content

Cambaza bak Cambaza !


Notamatik

Recommended Posts

Benim babamın gençlik yıllarında, Istanbul'da, çoğunlukla bayram günlerinde olmak üzere, cambazhane çadırları kurularak, gösteri yapılırmış.

Kimi yankesiciler, üç kağıtçılar, sahtekarlar bu cambaz gösterilerini fırsat bilerek, cambaza odaklanmış meraklı halkın cebinden, kendi cebine indirmece yaparlarmış.

Hatta büyüklerimden duyduğuma göre, çoğu cambazhaneler, bu üç kağıtçıların organizasyonuyla kurulurmuş. İçlerinden birkaçı "Aaa cambaza bak, cambaza bak" diyerek halkı heyecana getirir, diğerleri ise, dikkatini cambaza vermiş safların cebini boşaltırmış.

 

Eski zamanı geri getirmeye hevesli malum gericiler, yıllardır eski zamanda uygulanmışları bir bir geri getirmeye başladılar. Bunlardan biri de; "Cambaza bak" oyunu.

 

Şu anda bütün Türkiye, cambaza odaklanmış vaziyette, arkada olan bitenden bihaber, pür dikkat cambazı izliyor.

 

Şu anda oynanan cambaz oyunu nedir biliyor musunuz? Futbol, şike davaları. Bundan güzel sansasyon, bundan güzel dikkat dağıtma olayı olabilir mi? Yani bundan daha heyecanlı bir cambaz oyunu olabilir mi?

 

Pekiyi bu cambaz olayında kaçırılmak istenen nedir?

Ne olacak; Deniz Feneri elbette. Her ne kadar 5 yıldır hasır altı edilmiş olsa dahi, eninde sonunda bu davayı açmak zorunda olduklarını biliyorlardı. Çünkü kendileri açmasa, 10 yıl sonra da olsa birileri bu dosyayı açacak, işin içinde ne kadar, cemaatçi, bakan, milletvekili, köşeyi dönenler, gemiciler, varsa hepsini tek tek ortaya çıkaracaktı. Hatta iş deniz feneriyle de kalmayıp, TOKİ'sinden, cemaate verilen belediye ihalelerine kadar, hepsi bir bir ortaya çıkacaktı. Daha henüz bilmediklerimiz hariç.

 

Dolayısıyla, Erbakan'ı nasıl kurtardılarsa, deniz feneri davasını da açıp, gerçek sahtekarları aklayıp, göstermelik kiralık birkaç mahkumu da içeri tıkayıp, bu davayı da bu şekilde bertaraf etmeleri gerekiyordu.

 

Bütün yargıyı ellerine geçirmiş olduklarına göre, yapılacak tek şey, halkı cambaza odaklamaktı ve şu anda futbol şikesi davası olayı budur.

 

Pekiyi futbolda şike yok mudur? Vardır. Hem de katmerlisi vardır. Bu ülkenin 7 yaşındaki çocuğu ile, bir ayağı çukurda, 80 yaşındaki yaşlısı sahtekarlıkta birbirleriyle yarış yaparken, futbolda, "falanca takım şike yapmamıştır" diyene kargalar bile gülmez. Çok sığ bir espridir çünkü.

Fakat bütün bunlara rağmen, göreceksiniz ki, deniz feneri olayı kapatılıp, gerçek suçluların yakalanma ihtimalini sona erdirdikten sonra, bu futbol şikesi olayı da, hiç bir takımı üzmeden, bir şekilde kapatılıp, yok edilecektir.

 

Bu şike operasyonun maksadı budur. Cambaza bak oyunudur. Bu operasyonun sonunda, AKP'nin %1 bile oy alamadığı, cemaatin giremediği tek yer olan Bağdat Caddesinin, ileri gelenlerinden bir kaç kişi harcanacak ve diğerlerine de göz korkusu verilerek, sona erdirilecektir. Yani bir taşla iki kuş vurulmuş olacaktır. Takımlar ise birkaç göstermelik ceza ile yerli yerinde duracaktır.

 

Bu iki davanın peş peşe açılması sebepsiz değildir. Seyredin, görün cambaz oyununun sonunu.

 

Saygılar, sevgiler.

Link to comment
Share on other sites

Dedikleriniz dogru olabilir ancak bir de aziz yildirim'in bir sekilde birilerini kizdirdigini ve sonunda ayaginin kaydirilmaya karar verilmis olmasi da muhtemel. sonucta bu insanlar turkiyede cok kilit noktlarda isler yapan kisiler sikenin yapildigina zaten inaniyorum ama yillardir bu islere izin verenler birden bire bunu uzerine gidiyorsa mutlaka sebepleri var...
Link to comment
Share on other sites

Çok inandırıcı gelmedi bana...

çok komplo vari...

 

Cemaat haberleri çoğunu zaten abartı buluyorum...

 

 

eğer gerçekten cemaat, futbol şikeyi ortaya çıkartıp ve düzeni çökertebiliyorsa... bir madalya vermek gerek.

bu zamana kadar kemalistler bunu yapamışsa, bunu cemaatlere mal edilemez herhalde...

 

Cemaat bağdat caddesinde napacak ? anlamadım...

Oradaki barlaramı takılacak ?

yada barları kapatıp cami & dergah mı yapacak.... ?

Bunlar orada yaşayan insanların tevecühle alakalıdır....

 

cambaz burada fonksyon görmez...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...