Jump to content

Darbecilerin Ugur Mumcu'yu Sahiplenme Yanilgisi

jadi

Recommended Posts

Chp yapti nerede demisim?

Darbe yanlisi diyince akliniza otomomatikman CHP'lilerin gelmesi hos bir ironi oldu ama tesekkurler :)

Ben bile bu kadar rezil edemezdim bu partiyi :)

3 nolu iletide gayet net ima etmişsin...

Neyse ben seni anladım sen de beni...

Hayatım boyunca hiç sol görüşlü olmadım, ama bu kadar da insafsızca vurulmaz...

İyi yok, kötülerin iyisi var ve bunlardan birini seçmek zorundayız...

3 nolu iletide gayet net ima etmişsin...

Neyse ben seni anladım sen de beni...

Hayatım boyunca hiç sol görüşlü olmadım, ama bu kadar da insafsızca vurulmaz...

İyi yok, kötülerin iyisi var ve bunlardan birini seçmek zorundayız...

Bu parti sadece atanmis devlet brokratlarini temsil etme derdinde, bunu artik kimse inkar edemiyor zaten

Baslik genelinde darbe savunucularindan bahsettigimi herkez goruyor, tek ve haciya cevaben yazilmis bir iletimi cimbizlayip yaptigin gafi kurtaramazsin. Darbe yanlisi ve Ugur Mumcu'yu sahiplenen kesim denince akla sadece ve kendiliginden gelen tek kesim CHP ve yandaslari :) . Bunun bitek sana ozgu oldugunu sanmiyorum

Bu tip cinayetlerin, katliamlarin ve sabotajlarin devlet isi oldugunu anlamak icin faillerin bulunmasina, cezalandirilmalarina, kullanilan patlayicilara ve yontemlere bakmak yeterlidir. Cok akilli olmak gerekmiyor anlamak icin

Sen ki ne el kaideye ne Usame'ye inanirsin, hepsinin derin devlet isi oldugunu soylersin. Isin ucu kendi devletine gelince ayni objektiviteyi koruyamiyorsun muhtemelen :)

Bu parti sadece atanmis devlet brokratlarini temsil etme derdinde, bunu artik kimse ikna edemiyor zaten

katılıyorum ama bu bambaşka bir konu.

Baslik genelinde darbe savunucularindan bahsettigimi herkez goruyor, tek ve haciya cevaben yazilmis bir iletimi cimbizlayip yaptigin gafi kurtaramazsin. Darbe yanlisi ve Ugur Mumcu'yu sahiplenen kesim denince akla sadece ve kendiliginden gelen tek kesin CHP ve yandaslari :) . Bunun bitek sana ozgu oldugunu sanmiyorum

Tayyip sağolsun, sen darbeci diyince bizim aklımıza CHP gelmiyor, sen darbeci derken aklına kesin CHP geldiğini biliyoruz :)

Bu tip cinayetlerin, katliamlarin ve sabotajlarin devlet isi oldugunu anlamk icin faillerin bulunmasina, cezalandirilmalarina, kullanilan patlayicilara ve yontemlere bakmak yeterlidir. Cok akilli olmak gerekmiyor anlamak icin

Kullanıldıkları elbette açık, zaten dinciler bi halt beceremez, onlar talimatla iş yapar...

Senki ne el kaideye ne Usame'ye inanirsin, hepsinin derin devlet isi oldugunu soylersin. Isin ucu kendi devletine gelince ayni objektiviteyi koruyamiyorsun muhtemelen :)

Sanırım seninle aramdaki derin fark üslup farkı...

Ben siyaha siyah diyorum da sen sanırım kara diyorsun...

Chp'liler derken, darbe olsun isteyenler, umudunu bu fasizme baglayanlar demek istiyorum. Eger sen darbelerin ulkeye cok zararli oldugunu dusunuyorsan bu topikte yazdiklarimi neden ustune aliniyorsun?

Chp secmeninin buyuk bir kisminin askeri cuntalardan rahatsizlik duymadigi gercegini inkar edebilir misin?

Burada tartistigim cok ciddi bir konu degil mi sence? Neden soruyu saptirmek yada sabote etmek amaci guduyorsun? Boylece eline ne gecmis olacak?

Ulkeyi ic savas haline getirenlerin amaci askeri darbeye uygun ortam olusturmaktir demem neden sana cok ters geldi? Cok mu tuttarsiz bu soyledigim?

Chp'liler derken, darbe olsun isteyenler, umudunu bu fasizme baglayanlar demek istiyorum. Eger sen darbelerin ulkeye cok zararli oldugunu dusunuyorsan bu topikte yazdiklarimi neden ustune aliniyorsun?

Chp secmeninin buyuk bir kisminin askeri cuntalardan rahatsizlik duymadigi gercegini inkar edebilir misin?

Burada tartistigim cok ciddi bir konu degil mi sence? Neden soruyu saptirmek yada sabote etmek amaci guduyorsun? Boylece eline ne gecmis olacak?

Ulkeyi ic savas haline getirenlerin amaci askeri darbeye uygun ortam olusturmaktir demem neden sana cok ters geldi? Cok mu tuttarsiz bu soyledigim?

özetle şunu diyorum, üslup olarak tüm müslümanları katil ilan edenler gibi sen de çıkıp tüm CHPlileri ve ona oy verenleri darbeci ilan etme...

her ortamda darbe yanlısı olabileceğini düşün... burda olsan kime oy verecektin... oy verecek parti mi var ortalıkta?

akpye oy verenler dinci, bdpye verenler terörist, chpye verenler darbeci, mhpye verenler ırkçı...

iyi valla... bu kadar da olmaz ki...

neyse hayatta sevmediğim şey kişiselleşen iletilerdir... uzatmamıza gerek yok...

sen beni anladınben de seni... herkes bizi anladı...

sevgiler :)

Yaklasik 13 yil once hazirlanmis bir belgesel.

http://www.youtube.com/watch?v=Q9X9UTY9uHI&feature=fvsr

Ayni cete 80 sonrasi laik-antilaik, turbanli-turbansiz kutuplasmasi yaratmak amaciyla gazeteci cinateyleri, katliamlar, danistay baskinlari, bombalamalar...vs duzenlemis ve toplumu sekillendirmede buyuk olcude basarili olmustur. Ama gunumuzde uluslararasi beklentiler artik degistigi icin darbeciler bu kez duvara toslamislardir.

Uğur Mumcu'nun güzel bir sözü vardı:

"Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz."

Şimdi bu Jadı, eminim ki Gladio, kontrgerilla, Özel Harb Dairesi, Jitem, Susurluk, Ergenekon ve çakma Ergenekon hakkında yeterince bilgi sahibi değildir.

Bilgi sahibi olmayınca da böyle saçmalar.

Konuyu CHP'ye bulaştırmaya çabalar. Halbuki verdiği videoda bile kontrgerilla'yı ilk ortaya çıkaran CHP genel başkanı Ecevit'tir.

Verdiği videoda Ergenekon ismini ilk telaffuz eden Erol Mütercimler'dir ama o Erol Mütercimler çakma Ergenekon'un sanığıdır ve Ergenekon örgütü üyesi olarak suçlanmıştır.

Programı yapan ve Ergenekon'un ilk kitabını yazan Can Dündar'ı gidip de bir dinleyin bakalım, asıl Ergenekon'la çakma Ergenekon'u anlatsın size.

"Türkiye laiktir laik kalacak" sloganına bile laf atmış.

Yahu o faili meçhullerin tümü gerçek Atatürkçüydü, tümü laikliği savunuyordu, tümü gericiliğe-yobazlığa karşı mücadele veriyordu.

Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu ve diğerleri bugünün ortamını sağlamak, yeni dünya düzeni projesinin Türkiye ayağında ılımlı İslam düzenine geçmek için katledildiler. Amaç, bu güçlü kalemleri susturmak ve diğerlerine de bunlar üzerinden korku vermekti.

Öldürülmeseler, bugün aynı Balbay'lar gibi çakma Ergenekon'dan tutuklu olarak zindana atılmış olurlardı.

Videoda bu örgütü CİA'nin kurdurduğu ve ABD işbirlikçisi generallere kurs verdiği belirtiliyor.

Jadı gibi liboşlar bunu kabul ediyor mu acaba?

Bu kontrgerilla olarak bilinen örgütün Türkiye'deki ilerici devrimci solu engellemek, provakasyonlarla halkın gözünden düşürmek, gençleri birbirine kırdırmak, sol içinde çekişmeler yaratıp gruplara bölerek solu zayıflatmak amacı güttüğünü ve faşist diye nitelenen grupları kullandığını, Çatlı ve çetesinin de bu ülkücülerin reisi olduğu biliniyor.

Jadı bunları biliyor mu?

Aynı ABD ve CİA'nin bugün yine bu generalleri, ülkücüleri kullandığını mı sanıyor?

Yoksa artık yuvalarına çekilip de hiçbir şeye karışmadıklarını mı zannediyor?

AKP ile işbirliği içinde olduğuna ve çakma Ergenekon ile bir tasfiye hareketini tezgahladıklarına hiç ihtimal vermiyor mu yoksa?

Liboşlar bu sorulardan hoşlanmazlar. Yanıtlarken de liboşluklarını ortaya koyarlar.

İzleyin göreceksiniz. :D

• Like 1

Uğur Mumcu'nun güzel bir sözü vardı:

"Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz."

Şimdi bu Jadı, eminim ki Gladio, kontrgerilla, Özel Harb Dairesi, Jitem, Susurluk, Ergenekon ve çakma Ergenekon hakkında yeterince bilgi sahibi değildir.

Bilgi sahibi olmayınca da böyle saçmalar.

Konuyu CHP'ye bulaştırmaya çabalar. Halbuki verdiği videoda bile kontrgerilla'yı ilk ortaya çıkaran CHP genel başkanı Ecevit'tir.

Verdiği videoda Ergenekon ismini ilk telaffuz eden Erol Mütercimler'dir ama o Erol Mütercimler çakma Ergenekon'un sanığıdır ve Ergenekon örgütü üyesi olarak suçlanmıştır.

Programı yapan ve Ergenekon'un ilk kitabını yazan Can Dündar'ı gidip de bir dinleyin bakalım, asıl Ergenekon'la çakma Ergenekon'u anlatsın size.

"Türkiye laiktir laik kalacak" sloganına bile laf atmış.

Yahu o faili meçhullerin tümü gerçek Atatürkçüydü, tümü laikliği savunuyordu, tümü gericiliğe-yobazlığa karşı mücadele veriyordu.

Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu ve diğerleri bugünün ortamını sağlamak, yeni dünya düzeni projesinin Türkiye ayağında ılımlı İslam düzenine geçmek için katledildiler. Amaç, bu güçlü kalemleri susturmak ve diğerlerine de bunlar üzerinden korku vermekti.

Öldürülmeseler, bugün aynı Balbay'lar gibi çakma Ergenekon'dan tutuklu olarak zindana atılmış olurlardı.

Videoda bu örgütü CİA'nin kurdurduğu ve ABD işbirlikçisi generallere kurs verdiği belirtiliyor.

Jadı gibi liboşlar bunu kabul ediyor mu acaba?

Bu kontrgerilla olarak bilinen örgütün Türkiye'deki ilerici devrimci solu engellemek, provakasyonlarla halkın gözünden düşürmek, gençleri birbirine kırdırmak, sol içinde çekişmeler yaratıp gruplara bölerek solu zayıflatmak amacı güttüğünü ve faşist diye nitelenen grupları kullandığını, Çatlı ve çetesinin de bu ülkücülerin reisi olduğu biliniyor.

Jadı bunları biliyor mu?

Aynı ABD ve CİA'nin bugün yine bu generalleri, ülkücüleri kullandığını mı sanıyor?

Yoksa artık yuvalarına çekilip de hiçbir şeye karışmadıklarını mı zannediyor?

AKP ile işbirliği içinde olduğuna ve çakma Ergenekon ile bir tasfiye hareketini tezgahladıklarına hiç ihtimal vermiyor mu yoksa?

Liboşlar bu sorulardan hoşlanmazlar. Yanıtlarken de liboşluklarını ortaya koyarlar.

İzleyin göreceksiniz. :D

Pante'nin buradaki sözlerine katılıyorum.

Yerinde tespitler.

Tabii liberal birinin veya liberal solu savunan birinin, kapitalizmi ve piyasa ekonomisini, sermayenin egemenliğini savunan, Amerika ile işbirliği çok iyidir diyerek pembe gözlüklerle ve liberal sol çerçevede olaylara bakan birilerinden bunları anlamasını beklemiyorum.

Biraz uzun bir video ama hokkabazlara cevap niteliginde, izlenmeli. Sususrluk icin isik yakip sondurenlerin ergenekona neden inanmadiklarini anlamak mumkun degil. Gerci butun o susurluk olaylarindan sonra 28 subat geldi, buda insani yine acaba mi dedirtiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=W2OCZaoWRDo&NR=1

Ecevit, Ozal gibi politikacilar gecmiste bu derin cete ile karsilasmis, uzerine gitmek istemis ama yapamamislardir. Sanki butun parlamenterler bunlarin ortagiymis dedim sanilmasin. Bu ceteleri bilen ve isbirligi icerisinde olan bazi politikacilar Demirel, Yilmaz, Ciller gibi isimler diye tahmin ediyorum. Hukumet uyeleri her zaman bu cetenin farkinda olmayabilir, boyle bir zorunluluk yok aslinda.

Bu tip orgutlenmeler Sultan Hamid zamaninda basliyor ama esas temel ITC zamaninda atilmis. Gunumuz Tc'sinde bu haliyle olusturulmasi, 27 Mayis darbesinden sonra, ABD tarafindan, olasi bir SSCB saldirisina onlem olarak diye baslamis, daha sonrasinda bizim gibi az gelismis ulkeleri, emperyalist ulkelerin cikarlarina uygun halde tutmak amaciyla kullanilagelmistir.

Umarim AKP ciddi sekilde bunlarin uzerine gider ve ortadan kaldirir. Ancak ondan sonra normal bir ulke haline gelebiliriz