Jump to content

CHP'yi sol ve kendi temsilcisi sanan yurdum insani

jadi

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=0NvsvjhyIMI

Iste sizi degil, size aci cektiren devletin temsilcilerini secmenizin korkunc sonucu, bu gibi siyasetcilerin sizin endiselerinizi meclis kursusunden dile getirmesine izin vermiyorsunuz. Sectiginiz palementerler atanmislarin cikarlarini gozetiyor. Atanmislar ise mesruiyetini, sizin bu bos korkularindan aliyor. Yani oy verdiginiz partinin tek gorevi, sizin bu bos kaygilarinizi devam ettirmek, hukuki yollardan hakkinizi aramaniz icin ihtiyaciniz olan orgutlenmeyi,duzenlemeleri imkansiz hale getirmek,

Cahil diye kucumsediginiz Kurt halki bile biliyor mecliste temsil edilmesinin onemini, hep onlari secip yolluyor. Siz ise nato mermer nato kafa <_<

• Like 2
  • Thanks 1

NE kadar garip değil mi karşı çıkılan devrim yasaları yapan insanlar koltuğa kendilerini sabitlemeye çalışmamış yasayı yapıp çekilmiş buna ragmen birileri bu yasaları eleştirmeye kalkabiliyor.

Koltuga sıkı sıkıya yapışmak için kendini sabitlemeye kalkanların yasaları marifetmiş gibi kabul edliyor.

Bugüne kadar hiç CHP ye oy vermedim.

2 kez AKP ye verdim milyon kez pişmanım.

Bu son seçimlerde AKPnin hataları bile demiyorum artık suçları yüzünden tam CHP ye oy verecektimki..

CHP de bölünmeyi kabul etti.

Ben bölünmeyi kabul etmiyorum.

Bölünmeyi kabul etmiyorum demek Kürtler benm kardeşimdir demektir.

Bende CHP ye oy vermekten vazgeçtim.

Bu arada Kürtlerin hepsi değil bir kısmı cahil.

Cahillikle küçümsemeyi nasıl alakalandırdın?

Öyle cahiller varki birşeyleri öğrendikleri zaman bizi geçebilrler.

Ve birde onlar cahilse suçlusu birazda bizleriz.

Doğuya onları egitmek için yollanan öğretmenleri saglık personellerini PKK öldürdüğü zaman biz tavrımızı daha net koysaydık daha iyi egitimleri olacaktı.

Çok şükür ki artık zaman değişti TV kanalları var.

Zaten bir kısmıda doğudan batıya geçtiler.

O bi şey üretemedi ki, sorun da orada.

Kadir Cangızbay, Ertuğrul Kürkçü, Gün Zileli, Foti Benlisoy, Fuat Ercan, Erinç Yelda, Aydın Engin, Oya Baydar...

Bunlar birşey mi üretti?

Üretmekten kastın ne?

Jadı'nın Ufuk Uras örneğinde problem yok.

Hatta yazdıklarına kıyaslandığında bence daha verimli olmuş bir siyasetçi.

ÖDP'nin çizgisine uygun değildi, o kadar.

Kadir Cangızbay, Ertuğrul Kürkçü, Gün Zileli, Foti Benlisoy, Fuat Ercan, Erinç Yelda, Aydın Engin, Oya Baydar...

O bi şey üretemedi ki, sorun da orada.

Canim sen Manisali,yi durust ve samimi buluyorsun, bazi konularda ayni fikirleri paylasiyorsun, AB'yi istemiyorsun falan. Benim vurguladigim yeryuzu standartlarina uygun solcu tanimini begenmemen cok normal. Burda bir tuhaflik yok

CHP'yi sol sayan yok. Ulusalcılar kendi kendilerine gelin güvey oluyor; ama solcu diye gösterdiğin Ufuk Uras da solcu değildir.

Neden? Darbelere karsi cikiyor, demokrasiye inaniyor, silahsizlanma istiyor, emekcilerden yana oluyor falan diye mi. Bunlarin hangisi solculukla celisir?

Yahu bir yanit niteliginde cumle yazda tartisacak bisey olsun, yoksa laf soylemis olmak icin veri tabanini tuketmekten vazgecin

Şimdi gözüm, gelip bir sosyaliste liberal avrupadan örnek verip, demokrasi falan dersen ve komünistlerin bu konudaki görüşlerini de biliyorsun, seninle az bişey dalga geçmelerini bekliyor olman lazım.

Şimdi gözüm, gelip bir sosyaliste liberal avrupadan örnek verip, demokrasi falan dersen ve komünistlerin bu konudaki görüşlerini de biliyorsun, seninle az bişey dalga geçmelerini bekliyor olman lazım.

Evet Turkiye'de hala var bu insanlardan maalesef, bir ulkenin geri kalmis oldugunu anlamanin en kesin gostergelerindendir bu insanlarin solculugu sahiplenircesine ortalikta dolasmasi

• Like 1

Canim sen Manisali,yi durust ve samimi buluyorsun, bazi konularda ayni fikirleri paylasiyorsun, AB'yi istemiyorsun falan. Benim vurguladigim yeryuzu standartlarina uygun solcu tanimini begenmemen cok normal. Burda bir tuhaflik yok

Ben Manisalı'yı dürüst ve samimi bulmuyorum. Nereden okudun öyle bir şey? AB'ye üyeliğe de hayır demedim, bence, getirileri götürülerinden fazla olacaktır AB üyeliğinin.

Ben Manisalı'yı dürüst ve samimi bulmuyorum. Nereden okudun öyle bir şey? AB'ye üyeliğe de hayır demedim, bence, getirileri götürülerinden fazla olacaktır AB üyeliğinin.

İlginç.

Ne gibi bir getirisi olacak AB üyeliğinin ve ne gibi götürüleri olacak?

Bir kıyas yapalım ama :)

• 2 ay sonra...