Jump to content

Müslüman inanırlara muhammedin mucizeleri hakkında soru.

Nihilist

Recommended Posts

Merhaba;

Şimdi kuranın içerisinde allah'ın insanlara daha önceden birçok mucize gödnerdiği anlatılmıştır.

Hemde tek bir ayette değil onlarca ayette anlatılmıştır.

Muhammed ile ilgili anlatılan tek mucize ise,

Ay yarıldı olayıdır.(Buda tartışma konusudur. Ay yarılması diye birşey gözlemlenmemiştir.Buda bir tek bir ayette geçer , müslümanlara göre bu ayet gelecege yönelik söylenmiştir.)

Şimdi ortada bir sorun var,

Madem allah önceden gönderdiği mucizeleri bu kadar dillendirerek anlatıyor.

Muhammede mucize gönderdiyse bunları neden yazmıyor? :)

Birde şu konu var.

Kuranda bir çok kere "Şüphesiz ki bunlar için geçmişten masallardır derler" gibi bir ifade geçiyor.

Bir insan masal uydursa ve kutsal kitaba koysa böyle bi ifade koymaz mı ?

1900 lü yıllarda bile Almanyada halk , Hitlerin propagandaları ile kandırılmış gaza getirilmiş.Ve savaştırılmıştır.

Şunu demek istiyorum.

O dönemde yaşayan cahil arap halkını muhammedin kandırması olması çok kolaydır.Ve bunun için savaşa teşvik etmesi...

Geçmişteki masalları anlatmasıda...

Bu kuranı kendisi yazdığı için kendisi ile ilgili mucize koyamaz halk olayı anlar.

Sonradan halk arasında bu olay kökleşince muhammed mucizeleri uydurulmuş ve bugüne kadar aktarılmış olabilir.

Dolayısı ile siz hiç eski cahil kandırılmış arap halkının peşinden gittiginizi düşünmediniz mi?

İkide bi şahitlik ediyorsunuz muhammede ve allaha , ne biliyorsunuz ne gördünüz de bu akılla , mantıkla , bilimle çelişen kitabın dogruluguna şahidlik ediyorsunuz?

-Absürdizm-

• Like 1

Muhammed ile ilgili anlatılan tek mucize ise,

Ay yarıldı olayıdır.(Buda tartışma konusudur. Ay yarılması diye birşey gözlemlenmemiştir.Buda bir tek bir ayette geçer , müslümanlara göre bu ayet gelecege yönelik söylenmiştir.)

Yahu gözlemlenmemiştir ne demek?

Ayın yarılması ebatları dolayısıyla da imkansız.

Bilinen en güçlü patlayıcının blast etkisi bile uzun sürede parçalar ayı (öyle 5-10 dakikada değil)

Araplar ayı kurabiye sanıyorlardı.

Muhammedi de ayı ortadan ikiye elinde çıt diye bölen bir kurabiye canavarı.

Ayı 5-10 dakikalık (hadi ben avans veriyorum ve 30 dk diyorum) süre zarfında ikiye ayırmak demek bilinen patlayıcıların hızlarının üstüne çıkmak demek. Bu da bir patlamadır.

Aya bomba koydu deseler bile öyle bir bomba yok (hem de kilometrelerce uzunlukta)

Saçmalık bunlar...

Buna olmuştur diyen adam delidir.

Yahu gözlemlenmemiştir ne demek?

Ayın yarılması ebatları dolayısıyla da imkansız.

Bilinen en güçlü patlayıcının blast etkisi bile uzun sürede parçalar ayı (öyle 5-10 dakikada değil)

Araplar ayı kurabiye sanıyorlardı.

Muhammedi de ayı ortadan ikiye elinde çıt diye bölen bir kurabiye canavarı.

Ayı 5-10 dakikalık (hadi ben avans veriyorum ve 30 dk diyorum) süre zarfında ikiye ayırmak demek bilinen patlayıcıların hızlarının üstüne çıkmak demek. Bu da bir patlamadır.

Aya bomba koydu deseler bile öyle bir bomba yok (hem de kilometrelerce uzunlukta)

Saçmalık bunlar...

Buna olmuştur diyen adam delidir.

Asıl anlatmak istediğim olay bu değil.

Sen , nehiri yardı diye onlarca ayette anlatacaksın.

Adam ayı yaracak 1 ayette anlatacaksın.

Mantıklı mı?

Yani kuranda hiçbir yerde muhammedin mucizesi anlatılmıyor.

Sürekli olarak allah geçmişte şunları yaptı , nehiri yardı kuşu canlandırdı falan diye anlatıyor.

Kuranda , o adamlara saldırın.

Şunu öldürün bunu yapın şöyle yapın falan yazıyor sürekli.

Ama müslümanlar muhammedin mucizelerinin olduğunu idda ediyor.

Bende diyorum ki muhammedin aslında hiçbir mucizesi yoktu.(Zaten bu bi ateist için gün yüzü gibi gerçekte mesele bu durumu müslümanlara anlatabilmek.)

Ve bazı dönemlerde bazı halklar rahatlıkla kandırılabilir.

Müslümanlar nasıl olurda o zamanlar yaşamış arap halkının kandırıldığına ihtimal veremez.

Nasıl olurda bu saçmalıklarla dolu kitaba inanıp , muhammedin mucizeleri var diye uydurulan zırvalara inanırlar.

Ben zaten ayın yarılabileceğine dair bir iddada bulunmadım.

Ama olaya müslüman mantıktan bakarsan , allah için herşey kurabiye.

Ol der olur.

Yarıl der yarılır.

Önemli olan olayın gözlemlenmesidir.

Sen ortaya akıl mantık dışı bir ürün çıkarıyorsun zaten: Allah.

Bu akıl mantık dışı ürünün yapabilcekleri konusunda mantık aramak saçma olur.

Bu adamlarda zaten aşama sunmuyorlar insana.

Maddesel aşamalar yok.

Örnek veriyorum atom patlamasın oldu diyelim.

Bu adamlar patlamadaki füzyonu anlatmıyorlar.

Onunla ilgileri yok.

Bu adamlar daha çok hikaye anlatıyorlar.

x kişide ona kızdı inkarcısınız dedi y kişiler puta tapmaya başladı bunun üzerine x kişi allahtan yardım istedi.

Ve bomba patladı.

Gibi anlatıyorlar.

Yani masal anlatıyorlar , maddesel olayları 600 lü yıllarda anlatıp açıklayabilecek yetkileri zaten yok.

Ol diyor evren oluyor :lol:

Ayımı yaramıcak :lol:

Ay yarildim,cok komikt :rolleyes:

Salaklık yapma bana.

Bu attığın mesaj bir fikir bir düşüncemi belirtiyorda bunu atıyorsun?

Bu yaptığın davranışı beyin özürlüler yapmaz.

Konuya yorum atarken konu hakkında fikir belirtmemek bir gerzeklik türüdür.

Bana diyeceksinki şurada şurada yanlışın var.

Yada doğru diyorsun diyeceksin.

Aksi halde gerzekliğe luzum yok.

Müslümanların bozuk mantığına mucizelerin saçma olduğunu açıklamaya çalışmak gereksiz bir uğraş bana göre... Zaten cennete, cehenneme, sonsuz yaşama inanan zihniyeti olan doğa üstü olayları da bal gibi kabul edeceklerdir.

Ayın ikiye ayrılmasının imkansızlığının yanısıra böyle bir olayı gözlemleyen ikinci bir tarihi kayıda hiçbiryerde rastlanamaması bu olayın asılsız olduğun resmi kanıtıdır...

Ha ama siz arap toplumlarının kendi ayı olduğunu idda edebilirsiniz sevgili müslümancıklar tutan yok buyrun edin, lütfen rica ediyorum ediniz :lol: ay ikiye yarılsa ayrıca bunun dünya üzerindeki etkilerinin ne olacağını kestiremiyorum.

Bilmiyorum bilirmisiniz jim carrey nin bir filmi vardı (aman tanrım) tanrı güçlerini veriyordu kendisine bir süreliğine filmin bir bölümünde sevgilisini etkilemek için ayı tutup dünyaya yaklaştırıyordu 2 gün sonra ayın bu yaklaşmasının japonyada tsunamiye sebebiyet olduğunu binlerce insanın evsiz kaldığını öğreniyordu...

Şaka değil yani bu işler ayın dünya üzerinde ciddi etkileri var. Muhammed gerçekten böyle birşey yapacak olsaydı bile "siz bilmezsiniz ben neler yaparım ama bu yapacağım olaylar dünya üzerinde başka insanlara zarar verebilir" gibi bir açıklama yapması gerekirdi. Tabi kendisi dünyayı sadece arabistandan ibaret gören bir garip bedevi olduğu için düşünememiş olsa gerek...

Öyle ağaca söyledim koştu geldi bana secde etti, ayı yardım, denizi yardım demekle olmuyor bu işler...

Bu tür mucizeler iman tazeleme maksadıyla kullanılır.

Eskiyen mucizelerin yerine yeni mucizeler de eklenir.

Hatta diğer dinlere inanan kişilerin mucizeleri bile başka dinler tarafından kullanılır.

Bu mucizeleri etrafınızdaki müminlerden duyabilirsiniz.

Bazen bu mucizelere konu olan şahıslar, evliya, ermiş, veli mertebesine yükseltilir.

Hatta bu kişilerin mucizeleri peygamberleri bile solda sıfır bırakabilir.

Kabirleri de mucizehane olarak iş yapamaya devam eder.