Jump to content

Türkiye Genç Nüfus Özelliğini Kaybediyor

somebody

Recommended Posts

Patronlar böyle söylüyorlar. Türkiye genç nüfus potansiyelini kaybediyormuş.

Böylece ucuza kaz yolma olanağı azalıyor. Aşağılama köpek muamelesi yapma , çocuk gibi davranma , hak yeme , gibi durumları rahat rahat yapamaz oluyorlar.

İş dünyası istiyor ki emrinde çalıştırdığı kişiler 4-8 yaş zeka gurubuna dahil olsun. Daha fazlasını istemiyorlar çünkü soruyor ,sorguluyor ve kendini feda etmek gibi bir yanlışa düşmüyor.

Berbat çalışma koşullarını kabul etmiyor. Kabul etse bile teklif ettiği ucube ücreti beğenmiyor.

Patron ve şürekası malı götürürken işçinin canı çıkasıya çalışması isteniyor.

Bu nedenle 5 çocuk ulan 5 çocuk...hadi kadınlar erkekler başlayın akşamı beklemeyin.

Patronlar tutuştu gençlik masalları okumaya başladılar . Tabiki yeni tasarruf paketinin acısının ardından gençlere de gaz vermek lazım. Ne demiş şair ,hava bedava , acı su bedava...

Nitelikli eleman bulamıyorlar , dürüst insanı sevmiyorlar.

İstedikleri karaktersiz , ne istenirse yapan sormayan bir nesil.

Sonra sıkıştıkları zaman da , eleman bulamıyoz , diyerek gazel okumak.

Bu ekonomik kırım ve yolsuzluk temelli devlet anlayışı ile ülke genç nüfüs özelliğini kaybediyor.

Çevremdekileri gözlüyorum , 20 -35 yaş arası nüfusun neredeyse yarıdan fazlası bekar ve şiddetle evlenmek istemiyor. Sebebi belli işte,

Herşeyi ben yiyeyim , sen bekle anlayışı

Ben en tepede olayım , sen bize çalış anlayışı.

Yani orospuya verdiği değeri işçisine vermiyor bu iş dünyası.

Genelevde bile adap vardır , adapsız olanı atarlar dışarı. Ama iş dünyasında ne adap var ne kural var ne de devletin bir otoritesi var.

Ben orospulara saygı duyuyorum. Ama patronuna yalakalık yapana saygı duymuyorum çünkü orospuluk da bir meslektir ama yalakalık iş değil.

• 5 hafta sonra...

Vatandaştan kazıyarak toplayacakları vergi 226 milyar lira

Ama yandaştan geçen yıl sildikleri vergi 600 milyar lira.

Uzlaşma komisyonu diye birşey var. Zenginin vergi borcunun siliyor. Fakirden alıyor.

Tabiki gençler böyle ülkede mal gibi olmak istemez. Gidecek tabi napacak mecbuuuuur.

Daha fazla çocuk yapmak demek zengine  daha fazla sermaye vermek demektir. Daha fazla vergi daha çok çalışmak demektir.

Çocuk yapıp da napacak?