Jump to content

Recommended Posts

KARİYER NET

og-image.jpg

Kariyer net üzerinden iş bulma şansınız çok düşüktür. 300 başvurudan biri denk gelebilir. Kariyer net ilanları genelde ne istediğini bilmeyen işverenlerin ilan verdiği bir sitedir. Kıytırık bir ilana 400 başvuru yapılmış olmasına rağmen aylarca yayında kaldığını görürsünüz.  

Ayrıca daha çok iş arayanların değil de patronların keyfine göre tasarlanmıştır. Bana daha çok eleman fişleme platformu gibi geldi. İşverene asla toz kondurmaz. Biliyorum hep olumsuz konuştum ama gerçekler böyle. Özellikle de siyasi taraf tutması da gözden kaçmıyor. Bir de parayı verene insana saygı ödülü veriyor ya. Neyse..

İŞİN OLSUN

2PLU37-B5s524W-wFnr8kwY9HD9M_Pxb76l9B0Xg

İşinolsun uygulaması da kariyer nete aittir. Bir çok boş ilan içeriğine sahiptir. Kariyer net ve işin olsun birlikte çalışır. Bağımsız değil.  

ELEMAN NET

images?q=tbn:ANd9GcQwJrxNFkW1kIdt-QXwY_x

images?q=tbn:ANd9GcQwJrxNFkW1kIdt-QXwY_x
Eleman net , iş bulma olasılığı daha yüksektir. Genelde nitelikler daha açık belirtilmiş ve geri dönüşler hızlıdır. Siyasi olmaktan uzaktır. Daha çok işçi bulmaya odaklıdır.  

İNDEED

images?q=tbn:ANd9GcTdhaDsyI5QYEejbV27ekx

Indeed uygulaması iş arama motoru gibi bir uygulamadır. Ancak arama seçenekleri düzgün çalışmaz. Paketleme ilanı seçersiniz karşınıza pazarlama , genel müdür ilanlarını da koyar.  

Indeed uygulaması aynı zamanda diğer ilan Sitelerinden bulduğu ilanları da yayınlar. Aslında birkaç platformun birleşik halidir. Bir iş arama motoru gibi tasarlanmış olması çok güzel bir düşüncedir. Geri dönüşler de daha hızlıdır. Ayrıca yurtdışı ilanları göstermesi ilgilenenler için güzel birşey.

İndeed uygulamasında işverenin hakkında görüşlere de yer verilmektedir. İşvereni de oylamaya sunar. Buda size ön bilgi veriyor.  

CV BENİM

images?q=tbn:ANd9GcSsoxH38bVj226GXvOvfCi

CV benim uygulaması çok yetersizdir. İçinde doğru düzgün ilan bile yoktur olanların da hiçbir şekilde geri dönüş yaptığını görmedim.  

LİNKEDIN

images?q=tbn:ANd9GcR8oHAoSu7WA6OrRQowB-h

LinkedIn uygulaması ise iş bulmanızı sağlamaz. Kesinlikle hayır. Sadece iş dünyasının dedikodu platforumu Instagramı gibi birşey. Hakkınızda bilgi edinmek isteyenler oradan sizi ve bağlantılarınızı bulabilir.  

SAHİBİNDEN

Sahibinden uygulaması iş ilanları daha çok yakın çevrede hızlı iş arayanlar için uygundur. Ancak çok fazla dolandırıcı ilanlarına sahiptir. Düzgün ayıklama yapabilirseniz iş bulma olasılığınız yüksektir.  

iş yeri seçiminde de yardımcı olacağını düşündüğüm aşağıdaki yazıyı okumanızı öneririm.