Jump to content

Alparslan Türkeş'in MHP'de Ötüken Dergisi'ni yasaklatması


Recommended Posts

Sentezci İslamcı ülkücülerin çok iyi bildiği ve bu durum işlerine gelmediği için tek kelime etmedikleri utanç verici ve skandal bir olaydır. 8 Şubat 1969 Adana Kongresi'ndeki Atsız-Türkeş yol ayrımında zaferle çıka taraf, Türkeş ve avaneleri olur. Tarihi kırılma noktası ve öz Türkçülükten Türk-İslam Sentezi'ne geçiş ve Türkeş'in Atsız'a ikinci ihaneti.. Sözde milliyetçi özde menfaatçi Kıçbuğ Hüseyin Feyzullah'ın 1972'de MHP'de Türkçülerin dergisi Ötüken'i yasaklayıp onun yerine Kürtçülerin dergisi olan Kon Dergisi'ni çıkarttırması olayıdır. Şu katmerli skandala bakın, kendisine 'Türk milliyetçisiyim' diyen bir siyasetçi, milliyetçi(!) partisinde Türkçülerin dergisi olan Ötüken'i yasaklatıp Kon diye Kürtçü-bölücü bir dergi çıkarttıyor. Her zaman derim; MHP, kurulduğu günden bu yana hiçbir zaman gerçek bir Türk milliyetçisi parti olmamıştır ve olamamıştır.

Hele bir de Alparslan Türkeş'in Fethullah Gülen sevgisi ve Alparslan Türkeş'in Avrupa bankalarındaki muazzam malvarlığı vardır ki bunlar, Türkeş'in MHP'de Ötüken Dergisi'ni yasaklatmasından daha beterdir. Kürdeş'e bakın hele meğer ne rezillikleri varmış. Sözde başbuğ özde kıçbuğ sentezci moron Hüseyin Feyzullah(Alparslan Türkeş)

Türkeş, ilk ihanetini 3 Mayıs 1944 Türkçülük-Turancılık Davası'nda Atsız Ata'ya karşı göstermiştir. O gün mahkemede hakime "hatamdan istiğfar ederim lütfen beni bağışlayınız" diye bir telgraf çekip Türkçüleri satmıştır.

İlgili linkler:

1) https://turanotagi.com/huseyin-nihal-atsiz-ile-alparslan-turkes-meselesi/

2) https://www.haberler.com/guncel/alparslan-turkes-in-cikarttigi-kurtce-dergi-kon-5181696-haberi/

3) https://t24.com.tr/haber/34-yil-once-alparslan-turkes-kurtce-dergi,241936

4) https://www.odatv.com/analiz/ulkuculer-turkculeri-nasil-kovdu-201645 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...