Jump to content

Ortadoğu dinlerinin yalan olduğunun net bir bilimsel kanıtı

Maddeci

Recommended Posts

Şu an, Maddeci yazdı:

Evet başlıkta yazdığı gibi. Ortadoğu dinlerinin yalan olduğunun ve Adem ve Havva masalının yalan olduğunun net bir kanıt: 

Yeni bulunan 3.8 milyon yıllık insanımsı kafatası

image.png.1933fbee168865afea8c6107b9842252.png

Görselin kaynağı:

https://evrimagaci.org/bilinen-en-eski-insan-atasinin-kafatasi-evrim-anlayisimizi-nasil-degistiriyor-7976

Benim için bu kanıtı anlatabilir misin? Çünkü gerçekten anlamadım ve öğrenmek isterim.

35 dakika önce, Dummy2 yazdı:

Benim için bu kanıtı anlatabilir misin? Çünkü gerçekten anlamadım ve öğrenmek isterim.

Bunu anlayamayacak kadar bilim tarihinden uzaksın yani? Üç milyon yıllık fosiller evrimi doğruluyor ve kutsal kitapların ilk insan iddiasını çürütüyor. 

Adem ve Havva hiçbir zaman yaşamadı. İnsanlık kutsal kitapların iddia ettiği gibi 8 bin yıldır değil de evrimin söylediği gibi milyonlarca yıldır dünya üzerinde geziyor. 

Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur. Ben yine de senin gibi bir cahili ciddiye alıp bu yorumu yazıyorum. Kıymetini bil. 

Şu an, Maddeci yazdı:

Bunu anlayamayacak kadar bilim tarihinden uzaksın yani? Üç milyon yıllık fosiller evrimi doğruluyor ve kutsal kitapların ilk insan iddiasını çürütüyor. 

Adem ve Havva hiçbir zaman yaşamadı. İnsanlık kutsal kitapların iddia ettiği gibi 8 bin yıldır değil de evrimin söylediği gibi milyonlarca yıldır dünya üzerinde geziyor. 

Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur. Ben yine de senin gibi bir cahili ciddiye alıp bu yorumu yazıyorum. Kıymetini bil. 

Lise öğrencisiyim. Bas git :) 

• 3 hafta sonra...

@Maddeci

Tarihi kayıt tutmada çok titiz olan Antik Mısır kayıtlarında Musa'nın, Antik Roma kayıtlarında İsa'nın adı geçmez yani tarihte gerçekten böylesi kişiler yaşamamıştır; bunlar, eskilerin masallarıdır. Her ne kadar, 1. Yüzyıl'ın Roma vatandaşı ünlü Yahudi tarihçisi Flavius Josephus'un(Yosef ben Matityahu) eserlerinde İsa Mesih'in(Yeşua bar Yosef) Latince adı İesus Christus olarak geçse de gerçek tarihte Nasıralı İsa(Jesus of Nazareth) diye birisi yoktur. Yine aynı şekilde Musa'nın(Moşe/Moses) olayı da Akkadlı Sargon'un(Sargon of Akkad) masalıdır. Sözde kutsal kitaplarda adları geçen İsrailoğulları peygamberleri yaşamamıştır. Hatta bazı tarihi kaynaklar, Arap Muhammed'in de yaşamadığını söyler. 

Orta Doğu dinleri; tarihin en eski, büyük, kanlı yalanlarıdır ve yasaklanmalıdır. 

• Like 1

Nuh tufanı da olmadı mesela. Olsaydı jeolojik olarak ispatlanabilirdi.

İncilde yazdığı gibi antik Mısır'da 3 milyon yahudi köle de yoktu. Olsaydı mısırlıları bir kaşık suda boğarlardı.

Yahudi kölelerin Mısırdan göç olayı da hiçbir zaman yaşanmadı. O dönemde Mısır'da Yahudiler olduğuna dair bir kanıt olmadığı gibi, sözde 40 yıl süren ve Kenan'da son bulan göçün tarihi kalıntıları da yok. 

Sahi, bir ara Celal Şengör böyle dedi diye yargılanacaktı, değil mi? İnançlara saygı bilim ve hakikati yok saymayı gerektirmemeli.

On 21.05.2024 at 19:58, Mantılı yazdı:

İncilde yazdığı gibi antik Mısır'da 3 milyon yahudi köle de yoktu. Olsaydı mısırlıları bir kaşık suda boğarlardı.

Yahudi kölelerin Mısırdan göç olayı da hiçbir zaman yaşanmadı. O dönemde Mısır'da Yahudiler olduğuna dair bir kanıt olmadığı gibi, sözde 40 yıl süren ve Kenan'da son bulan göçün tarihi kalıntıları da yok. 

Şuan ki imkanlarla bile 3 milyon kişinin 40 yıl çölde dolaşması mümkün değil. O dönemde 3 milyonu bırak 300 kişiyi bile 40 yıl çölde dolaştıramazsın.  :)

Evet bu iğrenç hikayeler tamamen gerçek dışı. Sana katılıyorum.