Jump to content

Recommended Posts

Öncelikle ideal bir evliliğin temel kuralı iyi bir eğitim , yeterli bir kazanç yada meslek ve yaşanabilir bir çevredir.

Geri kalan ayrıntıları eşler birbirilerini tanırken seçerler zaten. Ama yukarıdaki üç madde vazgeçilmezdir.

Aç insanlardan evlenmesini isteyemezsiniz.

Berbat bir çevrede iyi bir çocuk yetiştirenezsiniz

Yetersiz bir gelir ile mutlu bir aile kuramazsınız.

E Türkiye'de bunların hiçbiri yok. Ne para ne eğitim nede güzel bir çevre.

Ama insanları evliliğe zorluyorlar.

Çünkü işçi lazım , para lazım , asker lazım...gerisi sizin sorununuz. Canınız cehenneme der gibi.

Bir de bu rezil yönetim anlayışı yetmiyormuş gibi flörtleşmek de ayıplanmaya çalışılıyor.

O günah bu yasak şu kötü bu hain...

Ülkenin yarısının hain ilan edildiği bir yerde eşlerin de yarısı hainlerle evli sayılır.

Orta Anadolu ve laz zekası(?) birleşince ortaya çıkan sonuç böyle.

Artık zeka mı dersiniz yoksa barbarlık mı?

Evlilik yapmak parayla. Güya bir de bunlar müsliman. Müslüman ülkelerde evlenenlere banka kredisi değil hibe verenler var.

Ama dediğim gibi amaç evlilik değil ki . sömürüye insan lazım. Yeterki uçkurunun peşinden git.

Al sana cahiliye devri.

Gerçek cehalet Türkiye'deki İslam ve yaşam anlayışıdır.

Laiklik yok , halkçılık yok. Varsa yoksa devletçilik ... Milliyetçilik de yok , o da laftan.

Ama olsun İHA var siha var , togg var.. ama ev yok , soğan yok , et yok..

Muhalefet de aynı düzenin içindeki bir çarktır. Muhalefete umut bağlayıp da bir 25 yıl daha kaybetmeyin. Denenecek bir şey yok ortalıkta.

Umut var ama görebilene.

Cinnet geçirip birbirinizi öldürüp , soyup , tecavüz edeceğinize sizi bu yaşama mahkum edip de şükür etmenizi emredenlere birşey diyin yada onları terk edin.