Jump to content

Demirel, başkanlık istiyorken uyuz oluyordum

alpinçayırı

Recommended Posts

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1993'te Refah Partisi İstanbul İl Başkanı'yken basına verdiği bir demecidir. Süleyman Demirel'in o zamanlarki başkanlık sistemine geçme isteği insanı uyuz ediyor da Tayyip, yıllar sonra iktidarı ele geçirdiğin zaman senin başkanlık sistemine geçme isteğin de insanı egzama etti. Tipik bir İslamcı takiyeciliği çünkü Erdoğan, 1993'te bu sözünü söylerken iktidarda olan kişi dönemin başbakanı Tansu Çiller'di ve Erdoğan iktidarı henüz ele geçirememişti. 

"Demirel, başkanlık istiyorken uyuz oluyordum. Başkanlık sistemi, bir özentinin sonucu ya da Amerikan emperyalizminin bize bir tavsiyesidir." Yıl 1993, dönemin Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

3 saat önce, alpinçayırı yazdı:

Demirel, başkanlık istiyorken uyuz oluyordum. Başkanlık sistemi, bir özentinin sonucu ya da Amerikan emperyalizminin bize bir tavsiyesidir." Yıl 1993, dönemin Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

Tipik bir İslamcı takiyyeciliğidir. Sorsan , ben yalan söylemedim , diyecektir. Çünkü Demirel isterken uyuz oldum diyor. Ben isterken uyuz olmuyorum diyor. Burada siyasal İslamcı laf cambazlığı hep yaptıkları şey.