Jump to content

Savaşmayı Emreden Allah Değil mi

somebody

Recommended Posts

Hem yahudi hem de müsliman tanrısı ikisine de savaşmayı emrediyor hemde öyle böyle değil. Tüm dünyayı ele geçirene kadar savaşın diyor.

Öyleyse savaşmayı Emreden tanrı neden yardım etmiyor?

Şu Filistin konusu artık kabak tadı vermedi mi

Çocukların ölmesini istemiyorlardı savaşmasınlar o zaman. Çözüm bu kadar basit.

Türk askeri cephede öldüğünde "ölmek bu işin kaderinde var , her asker öldüğünde yas ilan edecek değiliz " diyen kişi ve zihniyet neden bu lafını filistn için kullanmıyor.?

Madenciler "Ölmek bu işin fıtratında var" diyen akp genel başkanı neden savaşı emreden İslam için aynı lafı söylemiyor.

Tanrıları savaşmayı emrediyorsa ölmek de bu işin fıtratında vardır.

https://t24.com.tr/haber/bu-isin-fitratinda-olum-vardan-vatandasa-atilan-tekmeye-iste-somaya-damga-vuran-10-vine,296480

Al- İmran bölümü 154.üncü cümle:

Allah size bir güven, bir grubunuzu kendinden geçiren uyuklama hali verdi; bir grup da kendi canlarının derdine düşmüşler, Allah hakkında haksız yere Cahiliye düşüncelerine kapılarak, “Bu işten bize ne?” diyorlardı. De ki: “İşin tamamı Allah’a aittir.” Sana açmadıklarını içlerinde gizliyorlar: “Bu işte bizim görüşümüz alınsaydı burada öldürülmezdik” diyorlar. De ki: “Evlerinizde dahi olsaydınız, yine de haklarında ölüm yazılmış olanlar ölüp düşecekleri yere geleceklerdi. Bu, Allah’ın içinizde olanı ortaya çıkarması ve kalplerinizdeki şüpheyi gidermesi içindir. Allah kalplerde olanı bilir.”

Altı çizili cümleye dikkat edin.

Savaşmasaydınız ölmezdiniz diyenlere yani benim gibilere verilmiş bir cevap.

Allah itiraf ediyor , diyor ki Filistin'de ölenler zaten ölecekti. Savaş olmasa da yine öleceklerdi.

O zaman İsrail suçlu değil , İsrail ile Filistin savaşmasaydı o insanlar yine ölecekti , bunu diyen Allah değil mi?

Onların kaderinde ölmek varsa her türlü öleceklerdi diyor.

Depremde ölenlere kader diyenler , maden kazasında ölenlere kader diyenler...

Neden Filistin'e kader diyemiyor?

Demek ki kaderleri bu imiş , allah kaderlerini böyle yazmış.

Ahlaksız, masalcı ve dolandırıcı Sami(Semitik) ırkı bu Dünya'dan yok edilmediği sürece semavi dinler denilen püsküllü bela devam edecek. Ha Yahudi'nin Yehova'sı ha Arabın Allah'ı al birini vur ötekine neticede ikisi de aynıdır özünde... İkisi de kibirlidir, kıskançtır, gaddardır ve Ay tanrısıdır...

14 dakika önce, alpinçayırı yazdı:

Ahlaksız, masalcı ve dolandırıcı Sami(Semitik) ırkı bu Dünya'dan yok edilmediği sürece semavi dinler denilen püsküllü bela devam edecek. Ha Yahudi'nin Yehova'sı ha Arabın Allah'ı al birini vur ötekine neticede ikisi de aynıdır özünde... İkisi de kibirlidir, kıskançtır, gaddardır ve Ay tanrısıdır...

" Sami(Semitik) ırkı bu Dünya'dan yok edilmediği sürece semavi dinler denilen püsküllü bela devam edecek." 

Bu yazdığın çok acayip. Bir an Hitler yazmış olabilir diye düşündüm? 

24 dakika önce, alpinçayırı yazdı:

Ahlaksız, masalcı ve dolandırıcı Sami(Semitik) ırkı

İnan bana dinlerin ahlak üzerinde olumlu olumsuz en ufak bir etkisi yok. Senin bu yazdığının "Noel babaya inanan birisi ahlaksızdır" demekten farkı yok. 

2 saat önce, Maddeci yazdı:

İnan bana dinlerin ahlak üzerinde olumlu olumsuz en ufak bir etkisi yok. Senin bu yazdığının "Noel babaya inanan birisi ahlaksızdır" demekten farkı yok.

Burada normal dindarlardan bahsettim aşırıcı olanlardan değil. Yanlış anlaşılma olmasın. 

Aşırı dincilik tabi ki ahlaksızlık ve terör doğurur. 

On 02.03.2024 at 14:40, Maddeci yazdı:

" Sami(Semitik) ırkı bu Dünya'dan yok edilmediği sürece semavi dinler denilen püsküllü bela devam edecek." 

Bu yazdığın çok acayip. Bir an Hitler yazmış olabilir diye düşündüm? 

Antisemitizm, dar anlamıyla "Yahudi karşıtlığı" demekse de geniş ve gerçek anlamıyla "Semitik milletlere ve semavi dinlere karşı düşmanlık" demektir. Asıl ırkçılar, Goyim ve mevali diyen çöl sıçanı Samilerdir. Tek tanrıcılık, bu gezegenin başına gelmiş en büyük felakettir nitekim Yehova ve Allah da birer faşisttir.

On 02.03.2024 at 14:43, Maddeci yazdı:

Dünya kuruldu kurulalı Sami ırkı hep böyle problemliydi. Roma İmparatorluğu, en büyük sorunu Ortadoğu'da Yahudilerle yaşadı çünkü Yahudiler, çok bağnazdı. Roma'ya karşı üç büyük Yahudi isyanı çıktı ve Roma tarafından bastırıldı. Aslında Hristiyanlık, "Nasranilik" adı bir Yahudi mezhebi; İncil, Zebur gibi Tevrat'ın bir parçası olarak kalsaydı şu anda her şey bambaşkaydı. 

Roma İmparatorluğu'nda en ayrıcalıklı kesim, Yahudilerdi çünkü Yahudilerin Romalılardan farklı olarak kendi yasaları(Tevrat ve Talmud) ve tektanrıcılıkları vardı.