Jump to content

Vitiligo Hastalığı - Alaca Hastalığı

somebody

Recommended Posts

Halk arasında alaca hastalığı olarak bilinen vitiligo Hastalığı derideki renk pigmentleri üreten hücrelerin yeterli çalışmaması nedeniyle oluşur. Cilt üzerinde açık beyaza yakın renkli bölgeler oluşur. Toplum içinde %2 civarında görülme sıklığı vardır.

iQorDReV.jpg

Bu hastalığın birkaç farklı nedeni olabilir. Bağışıklık sistemindeki zayıflık , genetik faktörler yada aşırı güneşe maruz kalma durumlarında yada viral enfeksiyon sonrasında oluşabilir. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf kişilerde aşırı stres yada travma sonrasında da görülmektedir. Yaşa bağlı değildir , herhangi bir yaşta da meydana gelebilir.

Bu hastalığa sahip olanların %30'u genetik etkilerden dolayı hastadır.

Hastalığın tanı ve tedavisi için bir uzmana gidilmesi gerekir. Hastalığa neden olan etken iyi bilinirse iyileşme hızlı sonuç verir.

• somebody başlığı Vitiligo Hastalığı - Alaca Hastalığı olarak değiştirdi

@Bayram Tatili

Bu hastalığın birkaç farklı nedeni olabilir. Bağışıklık sistemindeki zayıflık , genetik faktörler yada aşırı güneşe maruz kalma durumlarında yada viral enfeksiyon sonrasında oluşabilir. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf kişilerde aşırı stres yada travma sonrasında da görülmektedir.

Güldürme beni. Bilim kurgu mu? Değilse, o zaman bana tek bir bilimsel makale göster!

Şu an, Kahin yazdı:

@Bayram Tatili

Bu hastalığın birkaç farklı nedeni olabilir. Bağışıklık sistemindeki zayıflık , genetik faktörler yada aşırı güneşe maruz kalma durumlarında yada viral enfeksiyon sonrasında oluşabilir. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf kişilerde aşırı stres yada travma sonrasında da görülmektedir.

Güldürme beni. Bilim kurgu mu? Değilse, o zaman bana tek bir bilimsel makale göster!

Kaynak yazının içinde var. Burası tıp sözlüğü değil ama biliyorsan sen yaz , kimse üstüne alınmaz.

Gerçi böyle bir konuda sen niye alınganlık yaptın tuhaf bir davranış şekli.