Jump to content

Kürt Kimliği

Lux e Tenebris

Recommended Posts

Yer yemesine de burada hodri meydan yok.

Akhenaton tartışmaya dalıp sabote eder.

Tartışamayız.

Ama teklifini bir daha düşün, alırım anahtarlarını :lol:

Benim anahtarımı alan çıkmadı bugüne kadar.

Ben liboşlardan gocunmuyorum da sen Akhe'den mi gocunuyorsun.

Alt tarafı Amerikan emperyalizmi mi yoksa antiAmerikancılık mı onu ortaya koyacaksın.

Bunu burada dahi yapabilirsin, ama havlu atarsın sonunda. :D

Benim anahtarımı alan çıkmadı bugüne kadar.

Ben liboşlardan gocunmuyorum da sen Akhe'den mi gocunuyorsun.

Alt tarafı Amerikan emperyalizmi mi yoksa antiAmerikancılık mı onu ortaya koyacaksın.

Bunu burada dahi yapabilirsin, ama havlu atarsın sonunda. :D

Tamam öyleyse şöyle başlayalım.

1_ Anti-kapitalist olmayan biri anti-emperyalist olamaz.

Sürekli bir devinim içinde birbirlerine bağımlı ve yeniden yaratan unsurlardır bunlar.

T.C'nin kuruluş felsefesi bizzat kapitalizm ile kolkoladır.

Hatta sermayeyi (gelişim yalanı adı altında) belirli kesimin elinde toplayan Mustafa Kemal'in kendisidir.

Memlekette küçük değil büyük burjuvayı yaratan rejimdir, örneğin KOÇ'u kim yarattı?

Peşinen söyleyeyim, Başkaya'dan daha saldırganım, küfür edersen günah benden gitti :lol:

O faşizm, senin kıçını yaladığın Amerikan emperyalizminin ve senin gibi işbirlikçilerinin eseridir.

Ama sen bunları bilmezsin, salaklığından bunu Türkiye'nin kendi tasarrufu sanırsın.

Sen bir kere fasizmin ne olduguna dair en ufak bir fikre sahip olsaydin, devletin resmi ideolojisine karsi cikan herkeze libos gibi homofobik bir lafla karsilik vermezdin

Bunun ne zaman kuyruguna bassam basliyor libos diye inlemeye, bakin dikkat edin buna

Sen bir kere fasizmin ne olduguna dair en ufak bir fikre sahip olsaydin, devletin resmi ideolojisine karsi cikan herkeze libos gibi homofobik bir lafla karsilik vermezdin

Bunun ne zaman kuyruguna bassam basliyor libos diye inlemeye, bakin dikkat edin buna

Jadı benim neyi bildiğimi bilmediğimi herkes gibi sen de çok iyi biliyorsun.

Nitekim liboşlaşmadan önce benim hakkımda "çok yüksek kültürlü biri" diyordun, unuttun mu?

Ne var ki liboşluk insanı yalancı, iftiracı, kaypak, yavşak, sahtekar, düzenbaz yapıyor.

Öğrenmek ister misin:

Liboş Karakteristiği

Ayrıca benim kuyruğum seninkini altına alır, döver ona göre. :lol:

Tamam öyleyse şöyle başlayalım.

1_ Anti-kapitalist olmayan biri anti-emperyalist olamaz.

Sürekli bir devinim içinde birbirlerine bağımlı ve yeniden yaratan unsurlardır bunlar.

T.C'nin kuruluş felsefesi bizzat kapitalizm ile kolkoladır.

Hatta sermayeyi (gelişim yalanı adı altında) belirli kesimin elinde toplayan Mustafa Kemal'in kendisidir.

Memlekette küçük değil büyük burjuvayı yaratan rejimdir, örneğin KOÇ'u kim yarattı?

Peşinen söyleyeyim, Başkaya'dan daha saldırganım, küfür edersen günah benden gitti :lol:

Bir de bana trol diyor arkadan çarklı .mcık ağızlı yavşak!

Senin dini konulardaki bilgin icin demistim onu, su an aynisini soylemekten tereddut etmem buyuk ihtimalle

Onemli olan liberal yada libos farki degil burda, senin hakaret etmek amaciyla boyle bir sozcugu secmen, ozellikle tartismanin sertlestigi anlarda taramali tufek tarzinda saydirmaya baslaman

Bunun nedenleri ayri bir baslikta konusulmali. Bu lafi icat eden sen degilsin, ama cok fazla benimsiyor olman escinsellere ve dolayisiyla kadinlara karsi ayrimci duygular besledigini kanitliyor sadece

Bunun nedenleri ayri bir baslikta konusulmali. Bu lafi icat eden sen degilsin, ama cok fazla benimsiyor olman escinsellere ve dolayisiyla kadinlara karsi ayrimci duygular besledigini kanitliyor sadece

Ben senin gibi belaltı düşünmüyorum. :D

O nedenle de bu sözcükte cinsellik kastetmiyorum, diğer kullananlar da kastetmiyor.

Ama liberal sayılmayıp, liboş olarak görülmek acıtıyor sizi.

Çünkü liberalliğe layık değilsiniz.

Sürekli yalan, sürekli çarpıtma, sürekli karalama peşindesiniz.

Gerçek liberallere hiçbir zaman liboş demem.

Çünkü onlar gerçekten özgürlüğü ve demokrasiyi savunuyorlar. ABD-AB'nin yalakalığını da yapmıyorlar.

Ben senin gibi belaltı düşünmüyorum. :D

O nedenle de bu sözcükte cinsellik kastetmiyorum, diğer kullananlar da kastetmiyor.

Ama liberal sayılmayıp, liboş olarak görülmek acıtıyor sizi.

Çünkü liberalliğe layık değilsiniz.

Sürekli yalan, sürekli çarpıtma, sürekli karalama peşindesiniz.

Gerçek liberallere hiçbir zaman liboş demem.

Çünkü onlar gerçekten özgürlüğü ve demokrasiyi savunuyorlar. ABD-AB'nin yalakalığını da yapmıyorlar.

Baska bir sozcuk secmeni tavsiye ediyorum. Libos, nonos bunlar escinselleri tanimlamak icin kullanilan efemineligi andiran kelimelerdir. Minnos, tontos , fatos, gulos, sibos gibi

Ben sana pantos desem yani ne yapmaya calistigim anlasilir herhalde

Bu lafi hakaret amacli kullanmak escinsellere karsi nefrte soylemi icerir. Ustune ustluk bunu sadece muhalif olanlara yonelik kullanmak fasizmin varacagi zirvelerden biridir desem yalan olmaz.

Kendini tedavi et, cok fazla celiskiye dusuyorsun, yuzune vurunca da basliyosun liboslamaya

Baska bir sozcuk secmeni tavsiye ediyorum. Libos, nonos bunlar escinselleri tanimlamak icin kullanilan efemineligi andiran kelimelerdir. Minnos, tontos , fatos, gulos, sibos gibi

Ben sana pantos desem yani ne yapmaya calistigim anlasilir herhalde

Bu lafi hakaret amacli kullanmak escinsellere karsi nefrte soylemi icerir. Ustune ustluk bunu sadece muhalif olanlara yonelik kullanmak fasizmin varacagi zirvelerden biridir desem yalan olmaz.

Kendini tedavi et, cok fazla celiskiye dusuyorsun, yuzune vurunca da basliyosun liboslamaya

Salaklığa devam etmektesin.

Bak koca Ekşi sözlükte bir tane bile senin gibi düşünüp de cinsiyetle ilişkilendiren çıkmamış.

Liboşlar bu konuda bile yalana-dolana kaçmaktalar.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=libo%C5%9F

Bu da bir başka sözlük:

http://www.itusozluk.com/goster.php/libo%FE

"Hikmet Çetinkaya, sizin için "takkesiz liboş" diyor. Bu sizin İslam'a bakışınızdaki değişiklikten mi?

Bu şahsın bir şeyleri sezinleyebilecek zekâ ve kapasitede olduğu şüpheli. Liboş kelimesiyle liberali kastediyorsa, liboş, tıpkı nonoş gibi. O zaman bütün liberaller öyle mi? Boş vakitlerinde biraz kitap falan okusa ne kadar iyi olur."

http://www.hizligazeteci.com/ext/hg/medya/kravatli-bagnazlar-var.asp

http://www.derindusunce.org/2011/01/13/paradigmalar-ulkesinde-%E2%80%98birey%E2%80%99-olmak/

"Hikmet Çetinkaya, sizin için "takkesiz liboş" diyor. Bu sizin İslam'a bakışınızdaki değişiklikten mi?

Bu şahsın bir şeyleri sezinleyebilecek zekâ ve kapasitede olduğu şüpheli. Liboş kelimesiyle liberali kastediyorsa, liboş, tıpkı nonoş gibi. O zaman bütün liberaller öyle mi? Boş vakitlerinde biraz kitap falan okusa ne kadar iyi olur."

http://www.hizligazeteci.com/ext/hg/medya/kravatli-bagnazlar-var.asp

http://www.derindusunce.org/2011/01/13/paradigmalar-ulkesinde-%E2%80%98birey%E2%80%99-olmak/

Sen boşver Şenleri, şenoşları.

Bak bu Türkçe sözlük:

http://www.turkcebilgi.com/libo%C5%9F/sozluk

Bu da TDK:

http://www.tdksozluk.com/s/libo%FE/

http://www.tdkterim.gov.tr/bts/?kategori=verilst&kelime=libo%FE&ayn=tam

Karşı çıktıkları “iç düşman”ların nesine karşı çıktıkları da merak konusu. Başını örten milyonlarca kadını “türbanlı” diye tek bir kategoriye sokup, “uzaylı” muamelesine tabi tutuyorlar. Liberalleri eleştirmek için buldukları en etkili yöntem, onlara “liboş” demek. Yani liberalizm gibi koscoca bir felsefe karşısında tek yapabildikleri, sonuna bir “oş” takısı getirme

http://www.derindusunce.org/2008/12/15/turk-medyasindan-utanmak/

Ulkuculer bile muhaliflerine karsi bu denli seksist soylemler icat etmemislerdir. Birde diyorlar ki ben kadin haklarimi onlara borcluymusum, onlar olmasaymis kuma olucakmisim. Aman canim kalsin, libos gibi kelimeler ureten beyinlerden kadin hakki cikamayacagini bilecek kadar gordum, gecirdim hamdolsun.

Ulkuculer bile muhaliflerine karsi bu denli seksist soylemler icat etmemislerdir. Birde diyorlar ki ben kadin haklarimi onlara borcluymusum, onlar olmasaymis kuma olucakmisim. Aman canim kalsin, libos gibi kelimeler ureten beyinlerden kadin hakki cikamayacagini bilecek kadar gordum, gecirdim hamdolsun.

Hayatımda senin kadar düz mantık bir insan görmedim :D

Mesela abartısız hemen her erkek a... koyayım diye küfür eder.En liberalinden en dindarına bu küfür artık sıradan bir kelime olmuştur.Ama erkekte vajina yok bildiğin gibi.Bu küfürü eden herkes senin gözünde kadın düşmanı oluyormu acaba? :D

Hayatımda senin kadar düz mantık bir insan görmedim :D

Escinsellere yoneltilen nefretin altinda cok ciddi seksizm vardir.

Ustun cins olan erkegin, kadin gibi dusuk, ureme edit ve yavrulama disinda kayda deger bir faydasi olmayan bir cinse heves etmesi, onlara benzemeye calismasidir tepki gosterilen. Bu kisiler ise elbette sekilselligin otesinde bir kadin guclendirme projesi cikartmayacaklardir

Escinsellere yoneltilen nefretin altinda cok ciddi seksizm vardir.

Ustun cins olan erkegin, kadin gibi dusuk, ureme edit ve yavrulama disinda kayda deger bir faydasi olmayan bir cinse heves etmesi, onlara benzemeye calismasidir tepki gosterilen. Bu kisiler ise elbette sekilselligin otesinde bir kadin guclendirme projesi cikartmayacaklardir

Homofobik bir toplum olduğumuz doğru.Ancak burada kullanılan liboş kelimesinin bununla en ufak bir alakası yok.Sonuna -oş eki gelen her kelimeyi eşcinsellere saldırı olarak görürsek işimiz iş.Biraz aşmak lazım bunları.Sen kendine gereğinden fazla sorumluluk yüklüyorsun.Bu ülkede sanalda olsa bir sürü eşcinsel grup var.Eğer ortada bir rahatsızlık varsa bırak onlar dile getirsin.Onlar rahatsız değilse bu kelimeden sana ne oluyor?

Homofobik bir toplum olduğumuz doğru.Ancak burada kullanılan liboş kelimesinin bununla en ufak bir alakası yok.Sonuna -oş eki gelen her kelimeyi eşcinsellere saldırı olarak görürsek işimiz iş.Biraz aşmak lazım bunları.Sen kendine gereğinden fazla sorumluluk yüklüyorsun.Bu ülkede sanalda olsa bir sürü eşcinsel grup var.Eğer ortada bir rahatsızlık varsa bırak onlar dile getirsin.Onlar rahatsız değilse bu kelimeden sana ne oluyor?

Inan ben bu lafa maruz kalmaktan dolayi en ufak bir rahatsizlik hissetmiyorum. Hisseden varsa da kendisini sorgulamali ve kendi beyinsel ozgurlugunu gerceklestirmek icin gereken adimlari atmalidir.

Bu kelimenin yoneltildigi insanlarin ortak ozelligi sadece resmi ideolojiye karsi fikirde olmalaridir. Diger konularda ne dusundugune bakilmaksizin buna bakilarak saldiriya geciliyor. Eger kemalizmi elestiren, tasfiye edilmesini isteyen ve bu sozu isitmeyen bir uye gosterirsen belki ozur dilerim

Homofobi ve seksizm iliskisi, hatta bunun irkcilikla baglantisini isleyen baska bir baslik acmam gerekiyor. Ama bu egilimlerin hepsi birbirinden beslenir, ustu ortulu irkcilik yapan uyeler bile cok sik seksizme duserler. Baska turlusu olmaz zaten

Bu kelimenin yoneltildigi insanlarin ortak ozelligi sadece resmi ideolojiye karsi fikirde olmalaridir. Diger konularda ne dusundugune bakilmaksizin buna bakilarak saldiriya geciliyor. Eger kemalizmi elestiren, tasfiye edilmesini isteyen ve bu sozu isitmeyen bir uye gosterirsen belki ozur dilerim

Akp yaltakçılığı yapıp işi gücü Atatürk'e laf atmak olan,memlekette ki hiç bir sorunu,Akp faşizmini,baskıcı rejimi görmeyip sadece ve sadece Atatürk'e sallama misyonu edinmiş kişilere söyleniyor bu söz genelde.Çünkü Türk Liberalleri için özgürlük falan bahane amaç Atatürk'ü silmek.Son demokrasi sıralamasında 89. olmuşuz, bir sürü Afrika ülkesi bile bizi geçmiş kimin umrunda?Basın özgürlüğünde sondan 2. olmuşuz kim takar?

Onlar için mühim olan ceplerinin dolması,Atatürk'e sallamak.Bu yüzden bu heriflere liberal demek gerçek liberallere haksızlık olacağından liboş deniliyor.