Jump to content

Böyle Bir Toplum Başka Yerde Varmı?

somebody

Recommended Posts

Eğitime bu kadar önem verdiğini söyleyip de nitelikli insan bulamayan ve yetiştiremeyen başka bir toplum var mı?

Bu kadar yardım derneğine vakıfa cemaate sahip olup da fakirliği bitiremeyen başka toplum var mı?

Bu kadar ahlak din iman probagandası yapıp da ilaç sektöründen tut da inşaat sektörüne kadar her alanda hırsızlık sahtekarlık yapan başka toplum var mı?

Bu kadar cesaretten kahramanlıktan bahsedip de patronuna bile ses çıkaramayan, menfaati için herşeyi unutan  başka toplum var mı?

Bu kadar çok değerlerden şefkatten bahsedip de kendi çocuklarının geleceğini çıkarı için harcayan başka toplum var mı?

Zeki olmayı sahtekarlık olarak gören , ahlaklı olmayı iyi yalan söylemek olarak gören , güce tapmayı cesaret olarak gören , zayıfı ezmeyi üstünlük olarak gören başka toplum var mı?

böyle bu kadar intikamcı alaycı bir toplum yok. Ancak aynı zamanda bir o kadar da insancıl şefkat veya din reklamı yapan başka bir toplum da yok.

Bu gübre yığınından bir yeşillik çıkar mı? Çıkarsa hıyar mı olur , deve dikeni mi yoksa çiçek bahçesi mi?

Tohumuna bağlı herşey.

Ben fazla fen matematik kurallarından bahsetmeyi uygun görmüyorum kendim adına çünkü günlük sosyal yaşam  kurallarına uymasını bilmeyen bir toplumun fizik kimya matematik kurallarını bilmesini yararlı görmüyorum açıkçası. Zaten anlaması da imkansız.

Çalmayı uyanıklık gören , hile yapmayı ticaret zanneden tiplerin önce insan olmayı öğrenmesi gerekir.

Bu eksikliklerini de çok iyiymiş gösterisi yaparak gideriyorlar.

Önce yaşam kurallarına uysunlar.

• 4 hafta sonra...