Jump to content

Bitkisel İlaçlar Ne Kadar Güvenilir

somebody

Recommended Posts

Bitkisel ilaçlar ne kadar güvenilir

Bitkisel modası çıktı. Televizyonda ticarete başlayan sözde profesörler sürekli bitkisel ilaçları övüp yüzünü bile görmediğimiz hatta adını bile duymadığımız değişik bitkilerin özlerinden yapılmış ilaçlar pazarlıyorlar.  

Her hastalığa ayrı karışım yapılmış , hatta hastalıktan çok kozmetik amaçlı da üretimleri var.  

Ben bu işin içinde bir iş var diyorum.  

Yüzünü bile görmediğimiz bitkilerin özlerinden ilaç yapıyorlar hemde her aktarda her eczanede her kozmetik dükkanında raflarda bol bol var.  
Şimdi 10 ton kantarondan hepi topu 4-5 kilo yağ çıkıyor. Papatyası kekiği nanesi falanı filanı binlerce şifalı bitki özütü piyasada tonlarca var.  Bu kadar bitkiyi ben doğada görmedim açıkçası.

Yüzünü görmediğimiz bitkilerin özü nereden geliyor?

İşin sırrı nedir dersiniz?  

Bir olay yaşanmıştı geçmişte Zibbabwe denen ülkede. Hani var ya , anladınız siz.  

Bir hasta modern tıbba güvenmiyor ve Bitkisel denen ilacı alıp içiyor sonra öksürüğü şıp diye geçiyor ama akşama yüzü gözü şişmiş kızarmış olarak hastaneye gidiyorlar.

Zibbabweli doktor soruyor sen ne içtin diye. Hasta diyor ki bitkisel Zibbabwe markası ilacı içtim öksürüğümü şıp diye kesti.  
Zibbabweli doktor diyor ki , oğlum onlar bitkisel değil , içinde bildiğin ilaç var , size bitkisel diye ittiriyorlar. Ama sen aşırı doz tüketmişsin bu yüzden alerji yapmış.  

Evet şerbetin içine bildiğin ilacı koyup , mantara , öksürüğe , basüre , ağrıya bire bir diye satıyorlarmış Zibbabweden bahsediyorum. Üreten şirketler de Zibbabweli resmi patentli baya bildik şirketler olduğu için olayın üstü kapanmış gitmiş. Resmi ama merdiven altı işler bunlar.  

Düşünsenize günde 20 mg dan fazlasının  tehlikeli olduğu bir ilacın etken maddesinin kat kat fazlasını şuruba karıştırıp ilaç değildir “BİTKİSEL GIDA TAKVİYESİDİR” adı altında çocuklara bile satıyorlar Zibbabwede. Kimse de reçeten var mı demiyor çünkü ,”İLAÇ DEĞİL GIDA TAKVİYESİDİR” yazıyor üzerinde.  

Sebebi çok para kazanmak tabiki de.  

Zibbabwe piyasasında satılan tüm bitkisel yağlar en az %90 zeytin yağı içerir.  
Zeytinyağının bile litresini çiftçi fabrikaya 400 TL ye satıyor havada kapıyorlar. İnanmayan bir yağ tüccarını arayıp sorsun. İyi kalite olduğu zaman 500tl ye kadar satılıyor.  

Düşünsenize markette litresi 160 lt organik saf hakiki, doğal , özenle toplanmış fıs fıs fos..

Bilginiz olsun.  

Sonra duydum ki bir zamanlar zibbbabbe de herkes birbirini kazıklayıp hamdolsun , vatan sağolsun diyorlarmış.  

Gerçi ben insanın kıymetsiz olduğu ülkelerde normal ilaçlara da güvenmiyorum ya. Neler döndüğünü kim biliyor?

• 2 hafta sonra...

Bitkisel diye satılan ilaçlara güvenmeyin. Hepsinin içinde ilaç var.

İlaç olması tehlike oluşturmaz ancak denetimsiz olması asıl tehlikedir.

Gıda takviyesi adı altında ilaç satıyorlar ama dozları kontrollu değil rastgele. Ve hiçbir teknik çalışma sonucuna dayanmıyorlar.

Şirketler bol bol hammadde satsın para kazansın diye bunlara göz yumuyorlar.

İçindeki karışımın vücüdünuzda ne gibi bir etki yaratacağına dair ellerinde hiçbir bilimsel kanıtları yok.

Kutularının üzerine Gıda takviyesidir , ilaç değildir yazarak sorumluluktan kaçıyorlar. İyi de ürünü satarken her derde deva diyerek reklam ediyorlar.

Tamamen ticaridir.

Dediğim gibi hammedde şirketlerinin stoklarını bu şekilde eriterek yüksek kazanç elde etme yönteminden başka birşey değildir. Bir de sizi bu yolla kobay olarak kullanırlar.