Jump to content

Erkek ve kadın arasındaki eşitlik ya da adalet

Dummy

Recommended Posts

Erkek ve kadın eşit midir? Kadınlara karşı daha nazik olan bir erkeğin bir erkekle konuşurken ki sert üslubu, küfürleri yüzsüzlük değil midir?

Pozitif ayrımcılık hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Benim düşüncelerim:

Bence kadın ve erkek eşit değildir. Çünkü insanlar eşit değildir. Kimi zaman bir erkek olarak bir diğer erkekten daha güçsüz olurken aynı zamanda ondan daha pratik bir erkek olabilirim. Örneğim pek güzel olmasa da ne dediğimin anlaşıldığını düşünüyorum. Kadın ve erkek olarak ayrılmamamız gerektiğini düşünüyorum. Bir kadın bir erkekten daha güçlü olabilir. Bir erkek bir kadından daha da duygusal olabilir. Kadınlar daha duygusal olur erkekler ise deha güçlüdür ağlamaz gibi ifadeler kullanmak toplumda yaralar açabilir. Pozitif ayrımcılığın gerekmediği sürece kullanılmasını hoş karşılamam. 

kardeşim bunlar derin konular.girdinmi çikamazsin.eşitlikten kastın nedir ki? soyut mu, somut mu bişey?

80 kilo bir kadın ile 70 kilo bir erkek elbet eşit olmaz.ama sana bir somun ekmek versem al ikisine eşit bölüştür desem.bu kadın 80 kilo ona ekmeğin 14te 6 sını verek mi diyeceksin? Yoksa ikiye mi bölecen.yoksa 80 kilo biri daha çok enerji harcar deyip erkeğe mi az verecen?gördüğün gibi eşitlik kavrami kullanimina göre deiişiyor.

• Haha 1

2 saat önce, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

kardeşim bunlar derin konular.girdinmi çikamazsin.eşitlikten kastın nedir ki? soyut mu, somut mu bişey?

80 kilo bir kadın ile 70 kilo bir erkek elbet eşit olmaz.ama sana bir somun ekmek versem al ikisine eşit bölüştür desem.bu kadın 80 kilo ona ekmeğin 14te 6 sını verek mi diyeceksin? Yoksa ikiye mi bölecen.yoksa 80 kilo biri daha çok enerji harcar deyip erkeğe mi az verecen?gördüğün gibi eşitlik kavrami kullanimina göre deiişiyor.

Eşitlik kavramı değişmez. Ya eşitlik vardır ya da yoktur. Eşitliği insanların özelliklerinden, duygularından değerlendirmenizi istedim.

Türkiye'de hiçbirşeyin ölçüsü yok ki , çünkü insanlar mantık ile hareket etmiyor beyin çalışmıyor. Tamamen duygusal davranıyorlar.

Hani bakanım birisi siyasi bir konuyu  hissediyorum demişti ya. İşte onu bilerek kinaye yaparak söyledi.

Duygular sadece öfke sevgi arasında gidip gelmiyor , kibir ve nefret de var.

Böyle bir toplumda yaşarken uyanık olacaksın. Dürüst olmayacaksın.Tayyip  bir açıdan iyi yapıyor. Milleti zayıf yerinden yakalamış iliğini kemiriyor. Paçasından yakalamış insanları sürekli olarak duygularına oynuyor.

Bu toplumda akıl mantık veri sonuç sağlamaya kalkarsan linç edilirsin yada alay ederler.

Eşitlik kadın erkek arasında da aynen bu duydu seline göre ilerliyor. Bir bakıyorsun kadını palet yapmış koltuğunun altında saklıyor , bir bakıyorsun aynı kadını niye ona buna baktın diye dövüyor.

Kadınlar ise yine aynı minvalde 15 yaşına geldi mi erkek diye peşinden koşuyor bir bakıyorsun evlendikten sonra erkeği evde görmek bile istemiyor.