Jump to content

Recommended Posts

Afrika kıtasında yer alan bir ülke. Tanzanyadaki rezaletin dünyadaki bir çok ülkede var olduğunu biliyorum. Ama Tanzanya seçmemin nedeni müslüman Hristiyan ve şaman dininin yoğun olduğu yer.

Rezaletin adı sugar baby olarak tabir edilen çocuk sex işçiliğidir. Fakir aileler kız çocuklarını zengin ailelere işçi olarak kiraya verirler. Bu orada bir gelenektir. Yeni değil eski bir gelenektir.

Fakir aileler durumlarını düzeltmek için çok çocuk yapıp kızları kiraya veriyorlar.

Dinciler Her akşam kılıç kelle filmleri yayınlayıp akşam mutlu uyumanızı sağlıyorlar.

Şu ana kadar dincilerden ciddi bir çıkış göremedim bu konuda. Hatta tam tersine ateistlerin hamile çocuk skandalını gündeme getirdiği bir müsliman ülkede dinciler konuyu kapatıp gündeme getirenleri cezalandırmaya kalktılar.

Bütün kötülükler bir vicdan maskesi arkasından yapılır. Kimse ben kötüyüm demez. Ben daha duymadım.

Dindar ülkelerin bu kadar rezalet içinde olması düşündürücü değil mi?

İslamic relief reklam yapıp para topluyor. Bu güne kadar toplanan paralar nereye gitti?

Karın doyurmak iyilik değildir. Asıl iyilik iyi eğitmek ve işleyen bir tezgah verebilmektir.