Jump to content

Necip Fazıl Kumar Borcuna Karşılık Kişilik Değiştiren Şair

somebody

Recommended Posts

Akp li cumhur başkanının peşinden gittiği örnek aldığı ünlü şair Necip fazılım aslında iflah olmaz bir kumarbaz olduğunu hep gizlemişlerdir. Daha sonra Adnan Menderes bunun biriken kumar borcunu ödeyerek karşılığında kendi saflarına katmıştır.

Mantalite aynıdır , bastır parayı istediğin şekli alsın..ne tuhaf bir hayat şekli değil mi? Bugünkü siyaset gibi aynı.. para nereden geliyorsa oraya bükülüyorlar.

Necip Fazıl son şeref bükücü olabilir mi?

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/unlu-sairin-kumar-oykusu-38277353

https://haber.sol.org.tr/kultur-sanat/iste-basbakanin-sevdigi-sair-menderes-necip-fazili-maasa-baglamis-haberi-65404

• Haha 1

Necip Fazıl denen kişilik bozukluğu yaşayan biridir.

Devlet kendisine zamanında binlerce frank para verip burs ödemiş ve Avrupa'ya eğitime göndermiş. Git üç beş bilgi öğren kendi ülkene insanına yararlı hizmetler yap diye milletin parasını bu herife tahsis etmiş.

Peki bu herif ne yapmış?

Fransa'da kumarhaneden pavyondan genelevden çıkmamış ve milletin eğitim bursunu orda burda çarçur etmiş. Üniversitenin yolunu bile görmemiş bu herif ne diyor biliyormusunuz;

Oluklar çift ,

birinden nur akar birinden kir..

Haydaa..

Ulan sen avrupaya ilim öğren diye gönderilmiştin ama gidip kumarhaneden pavyondan genelevden çıkmamış bir herifsin.

Şimdi suç Avrupanın mı oldu teres?

Dedim ya kişilik bozukluğu yaşayan anormal bir herif , kendine hiç toz kondurmayan megaloman bir tip.

Demiyor ki , ben milletin parasını tüyü bitmemiş yetimin hakkını ve dahası devletin bana olan güvenini Avrupa'da kumarhanede karı kızla yedim tükettim , ben şeref yoksunı bir hak yiyici zavallıyım.. demiyor işte..

Bu herifin peşinden gidenler de farklı mı sanki..

Şapı kaynatsan olmaz ki şeker

Cinsini s...evdiğim cinsine çeker.

Bu beyit de Necip fazılın fransada milletin güvenini pavyonda harcadığı günlere armağan olsun.

Şeref bükücü Necip Fazıl..hakkım haram olsun , inandığın cehennem varsa eğer oradan çıkma ben gelene kadar. Senden hakkımı alana kadar , kumarbaz herif .

Mehmet Akif de Fransa'ya devlet bursu ile gitmişti ve daha beraberinde bir çok arkadaşı da birlikte Fransa ve İngiltere'ye eğitime gönderilmişlerdi.

Onlar niye kumarbaz olmadılar , onlar niye  Avrupaya gider gitmez kerhane yoluna sapmadılar.

Sorun sende mi yoksa Avrupa'da mı?

Sana kir akıtan oluklardan dünyanın her ülkesinde gösterebilirim ama deyyusluk içten gelir ,dışarıdan gelmez.

• Like 1

Aslında Necip Fazıl gizli bir devlet düşmanı da olabilir. Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin parasını Avrupa'ya gider gitmez batakhanelerde çarçur ediyor. Üniversiteye bir gün bile gitmiyor.

Bu tipler cumhuriyete öfkelerinden herşeyi yaparlar. Sonra Türkiye'ye gelince tövbe ediyor bak bak sen.

Bunlar osmanlıcı , Atatürk düşmanı, götünü İngilizlere elletenlerin çocukları olabilir.

Acaba Paris'te gittiği batakhanelerde eşcinsellik de yapmış mıdır?

• Haha 1

Cumhuriyetin olanakları ile halkın parası ile binlerce frank burs alıp Fransa'ya eğitim amacıyla gönderilmiştir.  Ancak bütün paraları kumarhane ve batakhanelerde bitirmiş, ağzından şarap eksik olmamış , masalarda yatmış kalkmış birisinin bütün bunlardan sonra Atatürk ve Cumhuriyete sövmesi alçaklıktır.

Kendi zayıf kişiliğinden doğan arızaları cumhuriyet ve Atatürke yıkmaya çalışması ne kadar da kişilik sorunu yaşadığını gösterir.

Zaten yaşamı boyunca hep övülmek istemiş hiçbir eleştiriye tahammül edemeyen biridir.

Bugün bunun arkasına takılanların da benzer davranışlar göstermesi şarşırtıcı olamaz. Her devrin adamı olanlar bir devir açanlara dil uzatmaya kalkıyorlar.

• 1 ay sonra...

N. F. Kısakürek’in Cemâl Gürsele yazdığı bir mektup var ki, kendisine Üstâd diye tapanlara kapak olsun:

“Pek Sayın Cemal Gürsel,

Şu anda Balmumcuda nezâret altında bulunuyorum. Hiçbir suçumun olmadığı kanaatindeyim. Ama beni suçlu görüyorsanız, ben sizden ve şanlı Türk Ordusu mensuplarından özür dilerim.

Politikanın ne olduğunu artık anlamış bulunuyorum. Sizler en iyi müdâhaleyi yaparak güzel yurdumuzu kötü politikacılardan kurtardınız. Demokrat Parti kötü idâresiyle zaten bunu hak etmişti. Ben çok hastayım. Beni zindandan kurtarabilirsiniz. Esâsen nâmusum, şerefim üzerine yemin ederim ki, serbest kaldıktan sonra hayâtımın sonuna kadar politika ile ilgili hiçbir yazı yazmayacağım. Siz büyüklük gösterip de beni af edin, beni kurtarın, dâima sizlerin emrinde olacağım.”

Yukarıdaki mektup 15 Eylül 1968 tarihli EKSPRES Gazetesi’nden alınmıştır. Kısakürek’in diğer mârifetlerini öğrenmek isteyenlere adı geçen gazetenin o günlerdeki nüshalarını karıştırmaları özellikle tavsiye olunur.

Necip Fâzıl, İstanbul’da bir kumarhânede basılmış ve bu basılma aylarca gazetelere sermaye olmuştur.

Istanbul Ekspres’in atmış olduğu bir başlığı hatırlatalım, bu başlık ta Erdoğan ve küfürcü tayfasına KAPAK OLSUN:

“SÜPER MÜRŞİT NECİP FAZIL MUHABBET TELLALI ZURNİKLE KUMARHANEDE NASIL BASILDI?”

İşte Erdoğan’ın tarih ustası N. F. KISAKÜREK…

Kılavuzu karga olanın…

Zahide UÇAR

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/53210-sana-üstadini-anlatayim-mi-erdoğan/

Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer, ya kiralıktır yada satılık... Diyen Necip Fazıl Kısakürekin karısı da açıktır. Kızlarının resmini bulamadım internette ama torunu da açıktır.

Bı söze karşılık demişler ki ,

Perdeleri hep kapalı olan ev ya kumarhanedir yada kerhane...