Jump to content

Recommended Posts

Kuran'da ki Hızır Musa buluşması orjinal cümleler aşağıda; Kehf bölümü hikayenin tamamı böyle , koyuladığım cümlelere dikkat.

61. Onlar iki denizin birleştiği yere varınca, balıklarını unuttular. Balık denizde yolunu tutup kayıp gitti.

62. Oradan uzaklaştıklarında Mûsâ beraberindeki gence, "Öğle yemeğimizi getir, bu yolculuğumuzdan dolayı çok yorgun düştük" dedi.

63. Genç, "Gördün mü! Kayaya sığındığımız sırada balığı unutmuşum. Doğrusu onu sana söylememi bana ancak şeytan unutturdu- Balık şaşılacak bir şekilde denizde yolunu tutup gitmişti" dedi.

64. Mûsâ: "İşte aradığımız bu idi" dedi. Bunun üzerine tekrar izlerini takip ederek gerisingeri döndüler.

65. Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan bir ilim öğretmiştik

66. Mûsâ ona, "Sana öğretilen bilgilerden bana, doğruya iletici bir bilgi öğretmen için sana tabi olayım mı?" dedi.

67. (Hızır ) Adam, şöyle dedi: "Doğrusu sen benimle beraberliğe asla sabredemezsin."

68. "İç yüzünü kavrayamadığın bir şeye nasıl sabredebilirsin?"

69. Mûsâ, "İnşaallah beni sabırlı bulacaksın. Hiçbir işte de sana karşı gelmeyeceğim" dedi.

70. O da şöyle dedi: "O hâlde, eğer bana tabi olacaksan, ben sana söylemedikçe hiçbir şey hakkında bana soru sormayacaksın."

71. Derken yola koyuldular. Nihayet, bir gemiye bindiklerinde (adam) gemiyi deldi. Mûsâ, "Sen onu içindekileri boğmak için mi deldin? Doğrusu, şaşılacak bir iş yaptın." dedi.

72. Adam, "Sen benimle beraberliğe asla sabredemezsin, demedim mi?" dedi.

73. Mûsâ, "Unuttuğum için bana çıkışma ve bu işimde bana güçlük çıkarma!" dedi.

74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, "Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!" dedi.

75. Adam, "Sana, benimle beraberliğe asla sabredemezsin demedim mi?" dedi.

Masum bir çocuğu gelecekteki günahından dolayı öldürüyor.

İmtihan olmasına izin bile vermiyor. Suçun ortaya çıkmasını beklemiyor. Üstelik henüz daha çocuk , yani akıllı sayılmaz , yaşamasına izin vermiyor. Ve bunu büyük bir hikmet gibi anlatıyor.

Bindiği Gemiyi parçalıyor , gerekçesi yine aynı saçmalık. Gelecekteki kötülükten korunmak. Ulan teres madem bu kadar mucizen var , gemiyi parçalayıp çocuğu öldüreceğine kötülüğü yok et. Ölü balığı bile diriltme gücü olan Hızır isimli herifin yaptığında hikmet aramak bokunda boncuk aramaktan daha beter bir saçmalıktır.

Hayatının bir amacı olmadığını söylüyorsun fakat hayatının geriye kalanını İslamı kötülemeyi amaçlıyor gibisin. Kurandaki sana göre olan saçmalıkları anlatmak yerine ya da müslüman olmamana rağmen kurandaki gerçek islamdan bahsetmen sence de saçma değil mi?
Konuların neden hep islam ile ilgili. Neden bu kadar kin duyuyorsun? Bana müslümanlık beni tehdit ediyor vs. şeyler diyemezsin bence çünkü diğer dinler özellikle hristiyanlık sizler için çok daha fazla tehditkar. Tevrat yani eski ahit sizler için çok da iyi şeyler söylemiyor gibi.
Şabat gününü tutmalısınız, çünkü bu sizin için kutsal bir gündür. Ona saygısızlık eden herkes öldürülmelidir; O gün çalışan herkesin toplumla ilişiği kesilecektir.

Tanrı'yı temsil eden [kutsal adamın] hükmünü reddedecek kadar kibirli olan herkes idam edilmelidir. Böyle bir kötülüğün temizlenmesi gerekiyor.

Bunlar Hristiyanlığın kutsal kitaplarından. Bunlara karşı gelemiyor musun?

56 dakika önce, Dummy yazdı:
Hayatının bir amacı olmadığını söylüyorsun fakat hayatının geriye kalanını İslamı kötülemeyi amaçlıyor gibisin. Kurandaki sana göre olan saçmalıkları anlatmak yerine ya da müslüman olmamana rağmen kurandaki gerçek islamdan bahsetmen sence de saçma değil mi?
Konuların neden hep islam ile ilgili. Neden bu kadar kin duyuyorsun? Bana müslümanlık beni tehdit ediyor vs. şeyler diyemezsin bence çünkü diğer dinler özellikle hristiyanlık sizler için çok daha fazla tehditkar. Tevrat yani eski ahit sizler için çok da iyi şeyler söylemiyor gibi.
Şabat gününü tutmalısınız, çünkü bu sizin için kutsal bir gündür. Ona saygısızlık eden herkes öldürülmelidir; O gün çalışan herkesin toplumla ilişiği kesilecektir.

Tanrı'yı temsil eden [kutsal adamın] hükmünü reddedecek kadar kibirli olan herkes idam edilmelidir. Böyle bir kötülüğün temizlenmesi gerekiyor.

Evet tipik bir sinci saygısızlığı üzerinden tartışma yapmamı bekliyorsunuz. Hayat dediğin sana göre nedir?

Kur'an'a göre anlatayım o zaman.

Kur'an'a göre hayat yalandır. Herkes Arap putunun tek düze ilkel yaşam dayatmasını kabul etmek zorundadır. Kur'an'a göre hayat böyle saygısız bir dayatmadır.

Ama gerçekte hayat herkesin anladığı ve amaçladığı şekilde gelişir. Yani sen kalkıp da hayatın amacı nedir diye sorarsan kendinin de koca bir hiç olduğunu ifade etmiş olursun.

Herkesin kendine göre bir yaşam amacı vardır bunu ortaya çıkarmak için önce özgür düşünceye sahip olması gerekir.

Sen bu din saçmalıkları arasında kısıtlandığı için özgür düşünceye bile sahip değilsin. Ta ki hayatının amacını bile başkasından öğrenme gereği duyuyorsun.

İşte sen bu farkı henüz anlayabilmiş değilsin.

1 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Evet tipik bir sinci saygısızlığı üzerinden tartışma yapmamı bekliyorsunuz. Hayat dediğin sana göre nedir?

Kur'an'a göre anlatayım o zaman.

Kur'an'a göre hayat yalandır. Herkes Arap putunun tek düze ilkel yaşam dayatmasını kabul etmek zorundadır. Kur'an'a göre hayat böyle saygısız bir dayatmadır.

Ama gerçekte hayat herkesin anladığı ve amaçladığı şekilde gelişir. Yani sen kalkıp da hayatın amacı nedir diye sorarsan kendinin de koca bir hiç olduğunu ifade etmiş olursun.

Herkesin kendine göre bir yaşam amacı vardır bunu ortaya çıkarmak için önce özgür düşünceye sahip olması gerekir.

Sen bu din saçmalıkları arasında kısıtlandığı için özgür düşünceye bile sahip değilsin. Ta ki hayatının amacını bile başkasından öğrenme gereği duyuyorsun.

İşte sen bu farkı henüz anlayabilmiş değilsin.

Sorularıma cevap vermedin. Kaçmak istiyorsun çünkü.

1 dakika önce, Dummy yazdı:

Sorularıma cevap vermedin. Kaçmak istiyorsun çünkü.

Sana hayatın amacını ben söyleyeceksem senin bir keresteden farkın kalmaz. Kereste gibi alıp yontup istediğim mobilyaya çevirip tepe tepe kullanırım. İşte dinlerin size yaptığı şey bu.

Hayat amacını sağda solda aramak niyetin yok senin. Amacın İslam probagandası yapmak.

İslam'a göre hayatın amacı herkesin Arap putuna tapmasıdır. Zaten bunu da kendi kitabında yazar. Böyle yaşamak zor değil git yaşa bize niye soruyorsun.

Sana hayatın amacını ben söyleyeceksem senin bir keresteden farkın kalmaz. Kereste gibi alıp yontup istediğim mobilyaya çevirip tepe tepe kullanırım. İşte dinlerin size yaptığı şey bu.

Hayat amacını sağda solda aramak niyetin yok senin. Amacın İslam probagandası yapmak.

İslam'a göre hayatın amacı herkesin Arap putuna tapmasıdır. Zaten bunu da kendi kitabında yazar. Böyle yaşamak zor değil git yaşa bize niye soruyorsun.

Metni nerenden okuduğunu bilmiyorum ama bu soruyu soruyorum:

3 dakika önce, Dummy yazdı:

Metni nerenden okuduğunu bilmiyorum ama bu soruyu soruyorum:

Onu da git Hristiyan ülkelerdeki ateistlere sor. Burada hepsini eleştiriyorum. Ama sen gocunduğun taraftan algılıyorsun

2 dakika önce, Dummy yazdı:

Yürü git

Dinlerin hepsi aynı saçmalık. Binlerce din var hepsini eleştirmek mantıksız. Burada en çok müslüman kafasından çekiyoruz onu eleştiririm.

Birinin saçma olduğunu anlarsan hepsinin saçmalığını anlarsın.

Ben sana niye Zulu kabilesinin dinine inanmıyorsun diyormuyum mal mısın sen.

Dinlerin hepsi aynı saçmalık. Binlerce din var hepsini eleştirmek mantıksız. Burada en çok müslüman kafasından çekiyoruz onu eleştiririm.

Mal mıyım ben :) 

Değilim.

Ateist olduğun için din düşmanı olman gerekmez. Eğer İslamı düşman olarak görüyorsan neden sadece İslama karşı olsuğunu merak ettim. 

30 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

22 dakika önce, Dummy yazdı:

Mal mıyım ben :) 

Değilim.

Ateist olduğun için din düşmanı olman gerekmez. Eğer İslamı düşman olarak görüyorsan neden sadece İslama karşı olsuğunu merak ettim. 

Kaç kere aynı cevabı vereceğim?

Senin duyak istediği cevap şu; evet ben özel eğitildim ajanım , amacım da Türkleri yok etmek , asıl dinim yahudilik falan filan..

Duymak istediği cevap bu olduğundan gerisi sana anlamsız geliyor.

Önce önyargılarından kurtul.

Ben de sana sorayım o zaman , senin beynini hangi tarikatta dolduruyorlar. Hadi cevap ver. Hadi versene cevabı..

Kaç kere aynı cevabı vereceğim?

Senin duyak istediği cevap şu; evet ben özel eğitildim ajanım , amacım da Türkleri yok etmek , asıl dinim yahudilik falan filan..

Duymak istediği cevap bu olduğundan gerisi sana anlamsız geliyor.

Önce önyargılarından kurtul.

Ben de sana sorayım o zaman , senin beynini hangi tarikatta dolduruyorlar. Hadi cevap ver. Hadi versene cevabı..

Liseye gidiyorum. Ne tarikatı :) 

Şu an, Dummy yazdı:

Kafan sulanmış senin. 

Sen Musa'nın denizi yardığına ve Muhammed'in de uçan eşeğe binip göğe yukseldiğine inanmaya devam et o zaman. Ama birgün akp li hocanın dediği gibi çoğunluğun çıkarı için azınlık feda edilebilir fetvası ile muhatap olursan Hızır Musa hikayesini hatırlar teselli olursun

Sen Musa'nın denizi yardığına ve Muhammed'in de uçan eşeğe binip göğe yukseldiğine inanmaya devam et o zaman. Ama birgün akp li hocanın dediği gibi çoğunluğun çıkarı için azınlık feda edilebilir fetvası ile muhatap olursan Hızır Musa hikayesini hatırlar teselli olursun

T