Jump to content

Hayat amacımı bulamıyorum.

Dummy

Recommended Posts

İnsanca bir soru sordum. Konuyu çarpıtmayın. İslam ile ilişkilendirmeye çalışmayın bu konuyu. Tam olarak bir müslüman değilim çünkü. Sadece görüşlerini benimsiyorum.

Sizce hayatın gerçekten amacı ne?

Her şeyin bile bir nedeni varken size göre ,evrenin belki de en gelişmiş olan canlısı, insanının neden bir amacı yok?

Allahın olmaması ve hiçlik sizi korkutmuyor mu?

Ölümden sonra bir hiç olmak ve bir hiç olduğunu bilmemek

Hiç olup hiçliğimi bilsem bile benim için yeterliydi :)

Hayatımda zor günlerden geçiyorum. Ve ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Ben bir LGBTQ üyesiyim.

Kafamda kurduğum hayatımı mı yoksa böyle şeylerle mi uğraşacağım arasındayım. Ya varsa ve benden ümidi kesmemişse...

Hayat bazen çok anlamsız geliyor. Okuldan geldiğimde ne öğrendiğimi ve hayatıma neler kazandırdığını düşünüyorum. Hiçbir şey kazandırdığını düşünmüyorum.

Kimse bize ne için çabalamamız gerektiğini, hayat amacımızı söylemedi. İnançlı biri olmak istiyorum. Belki de kendimi kandırmak istiyorum. Belki de Tanrıyı kendi kafamda yaratırıyorumdur. 

Ama ona ihtiyacım var. Beni anlayan birine ihtiyacım var.  

27 dakika önce, Dummy yazdı:

İnsanca bir soru sordum. Konuyu çarpıtmayın. İslam ile ilişkilendirmeye çalışmayın bu konuyu. Tam olarak bir müslüman değilim çünkü. Sadece görüşlerini benimsiyorum.

Her şeyin bile bir nedeni varken size göre ,evrenin belki de en gelişmiş olan canlısı, insanının neden bir amacı yok?

Hayatımda zor günlerden geçiyorum. Ve ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Ben bir LGBTQ üyesiyim.

Kafamda kurduğum hayatımı mı yoksa böyle şeylerle mi uğraşacağım arasındayım. Ya varsa ve benden ümidi kesmemişse...

Hayat bazen çok anlamsız geliyor. Okuldan geldiğimde ne öğrendiğimi ve hayatıma neler kazandırdığını düşünüyorum. Hiçbir şey kazandırdığını düşünmüyorum.

Kimse bize ne için çabalamamız gerektiğini, hayat amacımızı söylemedi. İnançlı biri olmak istiyorum. Belki de kendimi kandırmak istiyorum. Belki de Tanrıyı kendi kafamda yaratırıyorumdur. 

Diğer başlığına yazdıklarımı okumadın mı 

bana göre şu iki yol var hayatta başarılı olmak bunun için çiğnemen gereken prensipler etik ve ahlaki değerler var vicdanını da bir kenara bırakmalısın

yada benim izlediğim yol ise içinden geldiği gibi davranmak her zaman ve her yerde 

yok olmak seni neden rahatsız ediyor 

eskiler şöyle der çocukluğu mutlu geçenler ileride ne yaşarsa yaşasın eski anılarını düşünüp mutlu olabilir

cennet afyonu tam da senin benim gibi insanları uyutmak için 

eğer bu afyonla uyursan bu dünya da güzel anılar kazanamazsın 

kapitalizmin bir gün herkesin milyoner olacak afyonu gibidir bu da

Ben objektif bir şekilde kendi durumumu ve yapabileceklerimi tespit edip küçük şeyler ile mutlu olmaya imkanlar dahilinde potansiyelime ulaşmaya çalışıyorum 

kitap okumak spor yapmak kendim gibi insanlarla vakit geçirmek 

bu insanlar mükemmel değil bir sürü kusuru var ama beni anlıyorlar 

depresyon da da olabilirsin 

ben kendimi asmak için planlar yapıyorum 

fakat o zamana kadar güzel anılar biriktirmeye çalışıyorum 

bu lgbtq topluluğun da etkinlikler toplantılar buluşmalar var mı 

orada kafa dengi birisi yok mu 

sence neden zenginler değilde hep zor durumda ki insanlar hayata ilahi bir anlam yüklemeye çalışıyor 

gerçeklerden kaçmak hayata dayanabilmek için olabilir mi 

sen de benim gibi acı gerçekler ile yüzleş ve yapabileceğinin en iyisini yap güzel anılar biriktir sonra da toprak ol

hem diyelim ki bir ilah var sence nasıl bir karektere sahip 

sırf cennet ve yok olmamak için bu ilaha tapmayı vicdanın kabul ediyor mu 

bence o kadar omurgasız değilsin

Schopenheur hayat hakkındaki görüşlerini nasıl buluyorsun 

1 saat önce, Frankenstein yazdı:

Diğer başlığına yazdıklarımı okumadın mı 

bana göre şu iki yol var hayatta başarılı olmak bunun için çiğnemen gereken prensipler etik ve ahlaki değerler var vicdanını da bir kenara bırakmalısın

yada benim izlediğim yol ise içinden geldiği gibi davranmak her zaman ve her yerde 

yok olmak seni neden rahatsız ediyor 

eskiler şöyle der çocukluğu mutlu geçenler ileride ne yaşarsa yaşasın eski anılarını düşünüp mutlu olabilir

cennet afyonu tam da senin benim gibi insanları uyutmak için 

eğer bu afyonla uyursan bu dünya da güzel anılar kazanamazsın 

kapitalizmin bir gün herkesin milyoner olacak afyonu gibidir bu da

Ben objektif bir şekilde kendi durumumu ve yapabileceklerimi tespit edip küçük şeyler ile mutlu olmaya imkanlar dahilinde potansiyelime ulaşmaya çalışıyorum 

kitap okumak spor yapmak kendim gibi insanlarla vakit geçirmek 

bu insanlar mükemmel değil bir sürü kusuru var ama beni anlıyorlar 

depresyon da da olabilirsin 

ben kendimi asmak için planlar yapıyorum 

fakat o zamana kadar güzel anılar biriktirmeye çalışıyorum 

bu lgbtq topluluğun da etkinlikler toplantılar buluşmalar var mı 

orada kafa dengi birisi yok mu 

sence neden zenginler değilde hep zor durumda ki insanlar hayata ilahi bir anlam yüklemeye çalışıyor 

gerçeklerden kaçmak hayata dayanabilmek için olabilir mi 

sen de benim gibi acı gerçekler ile yüzleş ve yapabileceğinin en iyisini yap güzel anılar biriktir sonra da toprak ol

Bilmiyorum

1 dakika önce, Dummy yazdı:

Ne yapmam gerektiğini

nasıl davranmam gerektiğini

tanrının olup olmadığını

hayatımı

kişiliğimi

bilmiyorum.

Hayattan daha da soğumamak için iyi bir eğitim alman şart 

benim düşünceme göre insanı insan yapan en önemli şey entellektüellik ve sanat

bir enstrüman öğren sanat ile ilgilen entellektüel kapasiteni artır spor yap ve içinden geldiği gibi davran 

içinden ne yapmak nasıl bir insan olmak geliyor

Hayattan daha da soğumamak için iyi bir eğitim alman şart 

benim düşünceme göre insanı insan yapan en önemli şey entellektüellik ve sanat

bir enstrüman öğren sanat ile ilgilen entellektüel kapasiteni artır spor yap ve içinden geldiği gibi davran 

içinden ne yapmak nasıl bir insan olmak geliyor

Bilgisiyar ve yazılım ile ilgilenmek istiyorum. İnsanların yardımlaşıp motive olabilecekleri egolarını tatmin edebilecekleri bir uygulama, bir web site yapmak istiyorum. Youtube videoları üretmek içerik üretmek gibi şeyleri seviyorum. Kendi zincirlerimi kırmayı seviyorum. Özgüven ile ilgili eksikliklerim var. İyi bir çocukluğum olmadı :)

Şu an, Dummy yazdı:

Bilgisiyar ve yazılım ile ilgilenmek istiyorum. İnsanların yardımlaşıp motive olabilecekleri egolarını tatmin edebilecekleri bir uygulama, bir web site yapmak istiyorum. Youtube videoları üretmek içerik üretmek gibi şeyleri seviyorum. Kendi zincirlerimi kırmayı seviyorum. Özgüven ile ilgili eksikliklerim var. İyi bir çocukluğum olmadı :)

O zaman hayat amacın bu yap bunları 

önünde bir engel var mı 

Neden korkman gerekiyor ve neyi hissedemiyorsun

Demek istediğim öldükten sonra duyularım olmayacak. Ve öldüğümü bilemeyeceğim. Uyku gibi düşün. Öldükten sonra sonsuz bir uyku yaşayacağım ama bunu düşünerek yaşayamam. Öldükten sonra da düşünmek, hissetmek istiyorum.

1 dakika önce, Dummy yazdı:

Demek istediğim öldükten sonra duyularım olmayacak. Ve öldüğümü bilemeyeceğim. Uyku gibi düşün. Öldükten sonra sonsuz bir uyku yaşayacağım ama bunu düşünerek yaşayamam. Öldükten sonra da düşünmek, hissetmek istiyorum.

Buna bir sözüm yok tek diyebileceğim bu istekte yalnız değilsin bakarsın bilim başka bedenlere bilinç aktarımını bulur

ben ise sadece bilincimin kapmansını ve yok olmayı arzuluyorum

Buna bir sözüm yok tek diyebileceğim bu istekte yalnız değilsin bakarsın bilim başka bedenlere bilinç aktarımını bulur

ben ise sadece bilincimin kapmansını ve yok olmayı arzuluyorum

O yüzden mantıklı bir inanç istiyorum. Senin kendine yakın bulduğun mantıklı gelen ama geçmek istemediğin bir din, inanç, felsefik bir görüş oldu mu?

31 dakika önce, Dummy yazdı:

Bize sıra gelene kadar yeryüzünde milyarlarca insan öldü gitti.

Bunu düşün biraz.

Bir tarafta yüz milyar ölmüş insan bir tarafta sadece sen.

Bir zahmet bizde ölelim yani.

Ameliyat olmak da insanı korkutur ama bu korku narkozla biter. Bütün korkularımız ölümle bitecek. Bardağın dolu tarafına bak birazda.

Yapayalnız kalmakta korkutucudur mesela. Ne güzel sen bu dünyadaki tek LGBT değilsin, senin gibi milyonlarcasi var.

Sen yapayalnız kalmış bir balinanın gerçek hikayesini okudun mu.

Dünyanın en yalnız hayvanı diye arat bulacaksın.

33 dakika önce, Dummy yazdı:

O yüzden mantıklı bir inanç istiyorum. Senin kendine yakın bulduğun mantıklı gelen ama geçmek istemediğin bir din, inanç, felsefik bir görüş oldu mu?

Dünyadaki tüm o inançları falan bir kenara bırak. Koyunlar gibi kavalin sesine koşan insanlar, hiyarim var diyene tuzla koşanlar onlar.

Ben ateistim, tanrı kavramı bana ters. Hiçbir şey tanrı olamaz. 

Sendeki bilinci alıp bir robota yerleştirebilmek beni tanrı yapmaz. Topraktan insan embriyosu oluşturmayı basarabiliyor olmakta yapmaz.

Madem ölümden çok korkuyorsun sana hiç istemesemde bir avuntu verebilirim.

Şöyle düşün,

Madem bir kere var oldum neden ikinci defa var olmayayım.

Bir şey bir kere olmuş ise neden ikinci defa olmasın.

Belki biraz rahatlarsın.

2 saat önce, Dummy yazdı:

Yav he bi git , bu numaraları yemezler. Herşeyin bir amacı varmış da bir iğne ustasiz olmazmış da.. ama müslüman dinci değilmiş de.

Amacın yaşamak olmalı diye on kere söyledik ama sen istiyorsun ki , kendimize süper bir görev bulalım aha işte amaç diyelim. Sonra sen de çıkıp işte allah bu yüzden var diyebilesin. Saklandığın koltuğun arkasından Allah'ı konuşturup tıpkı o putperest Haşimi kabilesinin varaka bin nevfelin yaptığı gibi yapasin.

Sana son bir kez daha söyleyeyim. Madem dürüst olduginu iddia ediyorsun. Kafanda ne varsa inanca dair sifirlayacaksin. Sana doğuştan öğretilen tüm ideolojileri de sifirlayacaksin.

Sonra kendine ne lazım ise onu alacaksın. Bu lazım olan şey belki yeni bir put olabilir, belki bir sevgili olabilir.

Ama ölümden de korkmayacaksin. Başkalarının ispati olmayan hikayelerinden etkilenmemek için ugrasacaksin.

Belki fazla hayalperestsin o kadar.

Zihnin sana oyun oynuyor , kapitalizmin reklamları içinde herkrsi çok büyük bir amaç uğruna yaşıyor sanıyorsun. Halbuki insanlar saçmalık içinde cirpiniyorlar senin şu anki durumun gibi.

Ha bu arada o inandığını sandığın putunu da hep sorgula. Senin zor anlarında hiç yanında olmadığını bil. Sadece sen iyi iken senden para koparmak için kullanılan bir terane olduğunu da anla.

Senin en iyi dostun sensin bunu da o kafana sok.

Hayata bir amaç yüklemek ya aç gozluluktur yada kötü niyetliliktir. Insanları o amaç için somurmektir.

Tekerleği bulan kişi bugünkü elektrikli arabaları hayal etmiyordu. Sadece o gün ihtiyacina göre bir hareket yaptı.

Ilk sapanı yapan kişi uzay istasyonu yapmayı hayal etmemisti. Sadece o anki isteği avlanmakti.

Ilk evi yapan kişi barajlar yaparak elektrik üretmek için yola çıkmadı sadece kıçını korumayi düşünüyordu.

Işte sana hayatın amacı.

Ihtiyaçlarını belirleyip onlar için çabalamak.

1 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Yav he bi git , bu numaraları yemezler. Herşeyin bir amacı varmış da bir iğne ustasiz olmazmış da.. ama müslüman dinci değilmiş de.

Amacın yaşamak olmalı diye on kere söyledik ama sen istiyorsun ki , kendimize süper bir görev bulalım aha işte amaç diyelim. Sonra sen de çıkıp işte allah bu yüzden var diyebilesin. Saklandığın koltuğun arkasından Allah'ı konuşturup tıpkı o putperest Haşimi kabilesinin varaka bin nevfelin yaptığı gibi yapasin.

Sana son bir kez daha söyleyeyim. Madem dürüst olduginu iddia ediyorsun. Kafanda ne varsa inanca dair sifirlayacaksin. Sana doğuştan öğretilen tüm ideolojileri de sifirlayacaksin.

Sonra kendine ne lazım ise onu alacaksın. Bu lazım olan şey belki yeni bir put olabilir, belki bir sevgili olabilir.

Ama ölümden de korkmayacaksin. Başkalarının ispati olmayan hikayelerinden etkilenmemek için ugrasacaksin.

Zihnin sana oyun oynuyor , kapitalizmin reklamları içinde herkrsi çok büyük bir amaç uğruna yaşıyor sanıyorsun. Halbuki insanlar saçmalık içinde cirpiniyorlar senin şu anki durumun gibi.

Ha bu arada o inandığını sandığın putunu da hep sorgula. Senin zor anlarında hiç yanında olmadığını bil. Sadece sen iyi iken senden para koparmak için kullanılan bir terane olduğunu da anla.

Sert konuşmak istemiyorum. Ama cidden çok boş yapmaya başladın. Benim fikrimden sana ne? Çok rahatsız olduysan yazma. 

1 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Birine bir şeyi inandırmaya çalışmıyorum. Amaçsız hayatında sana başarılar diliyorum. Benim hayatımın amacı Allah a yakınlaşmak olacak. İster bunu küçümseyin ister benden nefret edin. Ama ben buyum. Benimle de muhattap olma. Her iletime bir şey yazmak zorunda neden hissediyorsun?