Jump to content

somebody

Recommended Posts

2 saat önce, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

yegenim, ben demans ve parkinson hastası toplumun yasli bir ferdiyim.bazen forumda üyeliğimin olduğunu bile unutuyorum.tecrubelerimle binaen bu yazdıklarını şeriat olan bir yerde söylesen kellen gider.sen daha toysun, belliki yasın küçük, heyecanli bir gençsin belkide.neyse,demem o ki masallara inanacak yasi çoktan geçtim.sana iyi okumalar.

spacer.png

Sayın yaşlı abicim bende heyecanlı olacak yaşı geçeli çoook oldu.Yaşım itibariyle artık idrakteyim. yanlış anlamışsın bu fikirler sözler benden değil . Bunlar Muhiddin arabinin,Mevlana’nın,yunus Emre nin .Hakikat yolunda olmuş bir çoklarının.  Hepsinin beslendiği yegane kaynak kuran.Onlarada kendi zamanlarında senin gibi konuşanlar olmuştu.evet şu dediğin doğru genel anlayışa göre kelle gider.Hallacı Mansur ,Muhiddin arabi,Şems’i tebrizi bu yolda kelle vermişler.Ama kuran bu ,din bu gerçek bu.inanmayan açar okur.Bizde birileri kızacak diye lafı eğip bükecek değiliz

• 2 ay sonra...
On 24.12.2023 at 15:27, somebody yazdı:

imanın altı şartı

Allaha , meleklerine , peygamberlerine, hayır şerrin Allah'tan geldiğine , kitaplara ve kadere inanmak

İslam'ın beş şartı

Namaz , hac , oruç ,zekat ,kelimei şehadet

Gördüğünüz gibi bu şartların hicbirinde ahlak yok . Yada daha genel anlamda iyilik yok.

Tamamen Arap mitolojisine inanmayı ve Arap sulalelerine saygıyı emrediyor.

Dolayısı ile din ile ahlak tamamen ayrı konulardır. Dinler ahlakın üzerine coreklenip insanları kendilerine köle yapmaya çalışan oluşumlardır.

Bütün suç örgütleri de benzer şekilde din ve vicdan üzerinden örgütlenirler.

Kelime-i Şehadet, aslında yalancı şahitliktir. Hiç tanımadığın, görmediğin bir Arabı dinen efendin olarak belleyip üstüne 'eşhedü(şahitlik ederim)' diyerek yalancı şahitlik yapmak, düpedüz ahlaksızlıktır. Dürüst insan, yalancı şahitlik yapmaz ve yaptırmaz.