Jump to content

somebody

Recommended Posts

Madem imtihan oluyoruz öyleyse kurallara uyalım .

Imtihan olana karişilmaz

Imtihana olan birisi istemediği seçeneğe zorlanamaz.

Imtihan olana ifade özgürlüğü verilir ki düşüncesini net ortaya koyabilsin

Imtihan  eşit koşullarda olmalıdır. Birisi sigorta pirimi odeyemezken diğeri cemaatten malı götürmemeli.

Imtihan oluyorsak hazırlık süreci de serbest olmalı. Isteyen istediği gibi hazırlanmalı.

Imtihan kitabı yanlış olmamalı.

Bütün bu imtihan kurallarını da en başta dinciler bozmaktadır. Zaten Allah'ın kendisi imtihana karışıyor. Tehdit ediyor , felaketler gönderiyor , yada kendi Arap hayranlarına hep destekci oluyor.

Lutfen allahiniza söyleyin kurallara uysun.

Ayrıca imtihan neden yapılır?

Durumunu ölçmek için yapılır. Allah bunu bilmiyor mu da imtihan yapıyor. Kendi yarattigini nasıl olur da bilemez?

Din ikiyuzluluktur

Din arap siyasetidir

Din düşmanlıktır

1-Imtihan  eşit koşullarda olmalıdır. Birisi sigorta pirimi odeyemezken diğeri cemaatten malı götürmemeli.

Eşitsizlik kötü bir şey değidir. Adaletsizlik kötü bir şeydir. İmtihan adalatli olmalıdır. KOMİNİST misin lan sen ? hem merak etme kardeş cematten alttan alttan götürenlerin de sonu bizce belli değil:)

2- Imtihan kitabı yanlış olmamalı.

bir yanlışını göster...

3- Imtihan oluyorsak hazırlık süreci de serbest olmalı. Isteyen istediği gibi hazırlanmalı.

Biraz açar mısın?

4-Bütün bu imtihan kurallarını da en başta dinciler bozmaktadır.

DİNCİLERİ BOŞVER. BELKİ ONLAR DA YANLIŞTIR. BELKİ ONLAR DA BİR ENGELDİR. VE ONLAR DA İNSAN.  HİÇBİR ADAMA GÜVENME , BABANA BİLE. HER ŞEYİ SORGULA. DİNCİLERİ, CEMAATLERİ, ARAPLARI GÖRME. ŞU BEŞ PARA ETMEZ ARAPLARI GÖRME BİRADER. DİNCİLERİ GÖRME. İSLAM BU DEĞİL. 

5-Zaten Allah'ın kendisi imtihana karışıyor. Tehdit ediyor , felaketler gönderiyor , yada kendi Arap hayranlarına hep destekci oluyor. 

Bunun yanlış olduğunu düşünüyorsun fakat bu yanlış değil. Ayrıca arap hayranlarına destekci oluyor da ne?  Niye bizim ülke enflasyondan dolayı yerin dibinde o zaman birader?

6- Ayrıca imtihan neden yapılır? Durumunu ölçmek için yapılır. Allah bunu bilmiyor mu da imtihan yapıyor. Kendi yarattigini nasıl olur da bilemez?

İmtihan iki maksatla yapılır: Birincisinde bir kişinin gücünü, bilgisini ve görgüsünü görmek ve bilmek; ikicisinde ise kişinin yapıp etmelerini kendisinin görmesini sağlamak, yaptığı işlerin sonucunu göstermek ve değer biçmektir. Birinci anlamda imtihan, Allah için söz konusu olamaz, çünkü Yüce Allah gizli açık her şeyi bilendir, O’nun bu şekilde imtihan ettiğini düşünmek ilahlığına aykırıdır. Öyleyse Allah’ın kullarını imtihanı, onların yaptıklarının sonucunu kendilerine göstermek ve bu sonuca göre onların yapıp ettiklerinin değerini bildirmektir.

7-Neden araplar gibi giyinip yaşamak zorunda kalıyorsunuz?

Ulan harbiden de haklısın. 

8-Imtihan neden arapça ? Bu başlı başına bir hilekarlik değil mi?

imtihan arapça değil kanka

9-Imtihanı kazanmak için sadece iyi olmak neden yeterli değil?

yoo yeterli ama onun da şartları var. Örneğin bu adam dini yanlış tanımış ve sorgulaması gerektiğini anlayamamış  anlasa bile bunu becerememiş ve yanlış olarak nitelendirdiği dini kabul etmemiş. bu adam cennetlik birader. Öte yandan zaten apaçık gerçeği reddeden adam iyi olmaz bencil, küstah olur.

Profil foton harbiden mükemmel. Müthişsin. arapların yaptığı saçmalıklar, kafa kesmeler, çoçuk füzelemeler. Saçma sapan adet ve gelenekler... cemaatlerdeki insanların çıkar uğruna, yanlışları yapan pikaçuları(tarikat liderleri, seni seçtim pikaçu tarzı şeyler..:) takip etmeleri. Bunlar İslam değilmiş. BUNLARDAN nefret ediyorum. VE BU NEFRETİM SOSYAL MEDYADA GEZDİĞİM HER GÜN ARTIYOR: KEŞFET ALGORİTMAMI DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUM. hatta silicem artık sıktı. 

sonra ustam, Allah dediğimiz zata yüklediğin tanım gereği Allah dediğimiz zata müthiş bir nefret duyuyorsun. Bu zata Allah deme bu zat Allah diye isimlendirdiğin şey değil. Aynı şey gibi

Fizikçiler pi ye 3.14523623788 diyor

Matematikçiler 3.14

vb

ama burada piye yanlış değer atamışsın. ben de öyle yapmıstım. pi ye yanlış değer atarsan matematiksel işlemlerin nasıl doğru sonuca ulaşacak?

pi ye doğru değer atamak için  herkesten bağımsız düşünmen (1) din, cemmat vs. bunlara takmaman (2) ve sadece doğru olanı kabul etmen lazım(3). öyle her şeyi doğru kabul etmeyeceğimizi zaten müthiş yorumundan görüyorum.

45 dakika önce, Yusuf Efe SORUHAN yazdı:

Eşitsizlik kötü bir şey değidir.

Kötü birşey. 

Aynı özelliklere sahip olmayan araçları yarıştırmak gibi birşey bu. :)

46 dakika önce, Yusuf Efe SORUHAN yazdı:

İmtihan iki maksatla yapılır: Birincisinde bir kişinin gücünü, bilgisini ve görgüsünü görmek ve bilmek; ikicisinde ise kişinin yapıp etmelerini kendisinin görmesini sağlamak, yaptığı işlerin sonucunu göstermek ve değer biçmektir. Birinci anlamda imtihan, Allah için söz konusu olamaz, çünkü Yüce Allah gizli açık her şeyi bilendir, O’nun bu şekilde imtihan ettiğini düşünmek ilahlığına aykırıdır. Öyleyse Allah’ın kullarını imtihanı, onların yaptıklarının sonucunu kendilerine göstermek ve bu sonuca göre onların yapıp ettiklerinin değerini bildirmektir.

Bir insanın bilgisi özellikleri tanrıdan geliyorsa imtihan anlamsız olur.

İnsan doğada  var olan malzemeleri kullanarak birşey üretir. Ama onun çalışacağını denemeden imtihan test etmeden bilemez.

İnsan gibi tanrı ne yarattığnı bilmiyormuda test ediyor?

Üstelik aynı tanrı insanı yaratırken  kullandığı malzemeleride yaratan mazelmelerin özelliklerini belirleyen bir varlık.

İnsan üretiği bir cihaz hata yaparsa  suçu cihaza atmaz kendisine atar.

Kendi hatasını üretiği cihaza yükleyen insana da  deli denir. :)

ALLAH benzeri tanrılar ise yarattığı insan atıyor.  Bu durumda tanrın zırdeli oluyor. :) 

1 saat önce, Yusuf Efe SORUHAN yazdı:

Bunun yanlış olduğunu düşünüyorsun fakat bu yanlış değil. Ayrıca arap hayranlarına destekci oluyor da ne?  Niye bizim ülke enflasyondan dolayı yerin dibinde o zaman birader?

Bu ülkedeki enflasyonun sebebi Allah mı diyorsun yani?

Önce olayları tarafsız görmeye çalışmalisin.

Imtihan için peygamber göndermedigi  birçok toplum varmis arap tanrısının. Çünkü mükemmel kitabından anlaşılıyor ki dünyadaki diğer halklardan haberi bile yok.

Imtihan hazırlık süreci yani ergenliğe kadar geçen sure. Bırak çocuklar büyüdüklerinde kendileri karar versin. Durmadan din mayyagi hikayelerle beyinleri dolduruluyor. Sonra zorla namaz, oruç öğretiliyor.

Bu nasıl imtihan?

Arkadaşlar şu metni tüm insani zevklerinizden arınmış bir şekilde yobazlık yapmadan doğruya doğru diyerek verilen mesajı çarpıtmayarak okuyun, anlayın. Sonra gelin canımı yiyin. 

Eşitsizlik kötü bir şey değil eğer bana dokunmuyorsa ve eşitsizlik iyi bir şey de değil eğer bana dokunmuyorsa...

6 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

Bu ülkedeki enflasyonun sebebi Allah mı diyorsun yani?

Önce olayları tarafsız görmeye çalışmalisin.

Imtihan için peygamber göndermedigi  birçok toplum varmis arap tanrısının. Çünkü mükemmel kitabından anlaşılıyor ki dünyadaki diğer halklardan haberi bile yok.

Imtihan hazırlık süreci yani ergenliğe kadar geçen sure. Bırak çocuklar büyüdüklerinde kendileri karar versin. Durmadan din mayyagi hikayelerle beyinleri dolduruluyor. Sonra zorla namaz, oruç öğretiliyor.

Bu nasıl imtihan?

knk sen ne diyon git İslam'ı öğren gel ne dediğimi de sakin kafayla tekrar oku ki anla. Senin dediğini eleştirmek maksatlı ironu yapmam nasıl oluyor da Allah'a hakaret etmem ile sonuçlanıyor(yine senin için hakaret etmek). Biraz mütevazı ol aga. ayıpsın  tarafsız bakmakla ilgili koca metin yazmışım sen bana adam akıllı okumadan tarafsız düşün diyorsun...

3 dakika önce, Yusuf Efe SORUHAN yazdı:

Arkadaşlar şu metni tüm insani zevklerinizden arınmış bir şekilde yobazlık yapmadan doğruya doğru diyerek verilen mesajı çarpıtmayarak okuyun, anlayın. Sonra gelin canımı yiyin. 

Eşitsizlik kötü bir şey değil eğer bana dokunmuyorsa ve eşitsizlik iyi bir şey de değil eğer bana dokunmuyorsa...

Fırsat eşitliğinden bahsediyoruz. Hazineden para çalma konusunda bir eşitlik değil bu.

1 dakika önce, Kafir İmam yazdı:

Fırsat eşitliğinden bahsediyoruz. Hazineden para çalma konusunda bir eşitlik değil bu.

Önemli olan eşitsizlik değil adaletsizlik. Adaletsizlik yani zulüm: Hakkı olana hakkını vermemektir. Sana hakkın olanı vermiyorlarsa seni yargılamıyorlar. 

9 dakika önce, Yusuf Efe SORUHAN yazdı:

Bozuk ürünler ile sağlam ürünler aynı ortamda  yaşıyoruz. 

Bana dokunmuyor diyemezsin.

Üçden fazla çocuk yapın diyen bir dine  ve o dini uygulayan bir yöneticilere ve halka sahibiz. 

doğal kaynaklar/nufus   Kişi başına düşen doğal kaynaklar azalınca ihtiyaçlarını karşılayamazsın. işsizlik artar.  İhtiyaçlarını karşılamak için diğer ülkelere savaş açarsın.SAvaş çamıyorsan kendi halkını ezersin. Dolandırırsın malını gasp edersin. Hırsızlık yaparsın.

• Thanks 1

12 saat önce, pigeon yazdı:

Bozuk ürünler ile sağlam ürünler aynı ortamda  yaşıyoruz. 

Bana dokunmuyor diyemezsin.

Üçden fazla çocuk yapın diyen bir dine  ve o dini uygulayan bir yöneticilere ve halka sahibiz. 

doğal kaynaklar/nufus   Kişi başına düşen doğal kaynaklar azalınca ihtiyaçlarını karşılayamazsın. işsizlik artar.  İhtiyaçlarını karşılamak için diğer ülkelere savaş açarsın.SAvaş çamıyorsan kendi halkını ezersin. Dolandırırsın malını gasp edersin. Hırsızlık yaparsın.

dokunmuyordan kasıt şu: bana hakkım olanı veriyor ve bana zulmetmiyor. ZULMETMEMEK anlamında kullandım.

sonra kim demiş de kaynaklar yetmiyor?{konudan sapmayalım}

3 saat önce, Yusuf Efe SORUHAN yazdı:

dokunmuyordan kasıt şu: bana hakkım olanı veriyor ve bana zulmetmiyor. ZULMETMEMEK anlamında kullandım.

sonra kim demiş de kaynaklar yetmiyor?{konudan sapmayalım}

Birisinin doğrulamasına ihtiyacım yok. https://tr.wikipedia.org/wiki/Lebensraum 

Biraz hesapla kaynakların yetmeyeceğine ulaşabilirsin.

Metrekareye yıllık ortalama kaç kilogram  yağmur yağıyor?

10 dönümden  bir yılda ortalama kaç kg buğday elde ediliyor?

Vb soruların cevaplarını araştıracaksın.

Bulduğun değerleri Köyün Şehirin ülkenin alanının yarısını doğal yaşam alanına ayırıp geri kalan  alana çarpıp o şehirde yaşayan nufusa bölersin. 

Taşıma su ile enerji harcarsan başkalarını haklarına göz dikmiş olursun. Örnek istanbul taşıma su ile diğer şehirlerin kaynaklarını gasp ediyor.

Beslenme ihtiyaçlarını taşımak için enerjide kullanılıyor. Bunların hepsi kayıp.

Miras yoluyla toprakların kullanılamayacak şekilde küçük parçalara bölünmesi konusunuda araştır.

Kardeşler arası kavgaları devletin bedelsiz el koyup başkalarına devretmesi filan konularıda araştır.

Konudan sapma yok. İmtihan dünyası işte eşitsizliğin zararı olmaz diyen senin gibilere   anlatmak için örnek veriyoruz.

İnsanları  yaratan tanrı akılı bazılarına eksik vermiş sonra neymiş imtihan edecekmiş.

Bazı insanların  uyuşturucuya alkole sekse kumara vb bağımlılıklara yatkın olarak doğduklarını anlatmama gerek yok.

İnsanlar bunu bilmedikleri için ben  kendimi  kontrol edebiliyorsam diğerleride kontrol edebilmeli diyerek imtihanda eşit olduklarını zannediyorlar. :)