Jump to content

Güneş patlamaları ve Güneşteki 60 dünya büyüklüğündeki yarık vb çok yaygın şekildeki haberler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aang

Recommended Posts

İnternette başta Independent olmak üzere bilinen en önemli haber sitelerinde Güneş'deki 60 dünya büyüklüğündeki yarık ve olası patlamalarla ilgili olarak insanları yaşanabilecek internet ve elektrik kesintileri konusunda uyaran içerikleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

https://www.indyturk.com/node/679526/bi·li·m/güneşte-60-dünya-büyüklüğünde-delik-açıldı

https://turkish.aawsat.com/home/article/4283516/dünyayı-da-vuran-güneş-patlamaları-erken-zirve-yapacak-6-ila-12-ay-kaldı

Bu haberler çoktan beri yapılıyordu ve Güneşin solar maksimum ve solar minimum ismini verdikleri döngüsel evrelerle ilgiliymiş ve zaten Evrim Ağacı ve Barış Özcan kanallarının da konuyla ilgili videolarını görmüşsünüzdür.

2025'de beklenen bu patlamaların tarihi daha da erkene alındı ve 24 Aralık 2023'den itibaren etkilerini göstereceğini belirtiyorlar.

Ancak tüm bu haberlerin küresel güçler tarafından kasıtlı olarak yapıldığını ve Dünya'da kontrollü şekilde istenilen bölgelerde büyük E.M.P ve HAARP silahlarıyla atmosferde Güneş patlamalarına benzer etki gösterecek şekilde ve bölge halklarına ayar verecek (İnşallah) şekilde planlı yapılacağından bahsedeyim. Suçluyu da Güneş olarak gösterecekler. Biliyorum abi konforunuz hak ettiğinizden öylesine fazla ki bazı insanların dünyadaki artan ırkçılıktan ve zorbalıktan haberleri yok ve birileri de önlemini elbette alacaktır.

Böyle konularda gerçek bilgiyi kendilerine saklayıp daima manipülatif bilgi içerecek şekilde planlı haber yapıyor olmaları sizi şaşırtmasın. Çünkü özellikle dünyanın şekli ve gerçek büyüklüğü de dahil, yine free energy ve daha pek çok konudaki uygulanan bu planlı bilgi manipülasyonlarına da sonra değineceğim. Gerçekten forumdaşlar gerçekten sarışın/kumral milliyetçiliği motivasyonlarıyla bugünlere gelen bir insanlık beşiğine sahibiz (Anunnakiler) ve onlar sizi hiç sevmiyorlar. Bunu daha iyi açıklayacağım ve aklınız g.tünüze kaçacak.

https://rx.skywavelinux.com/

burada radyolarını internette paylaşanlar var.

Arasıra bakıyorum.Hiç güneş patlaması sinyaline denk gelmedim.

Hep yıldırım araçların bujilerinden yayılan vb sinyaller var. :)

https://forum.kiwisdr.com/index.php?p=/discussion/2330/possible-detection-of-solar-type-ii-iii-radio-emissions-on-kiwisdr

https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_radio_emission#/media/File:Solar_Radio_Bursts_Types_I,_II,_and_III.jpg

4 saat önce, pigeon yazdı:

s.thumb.png.79135f80f47d54c6b8d46b4809390739.png

Güneş lekesi değil aslında bu bir farklı dalga boyunda , farklı kanaldan alınmış bir koranal boşluk. Güneş lekeleri çok daha küçük ve görünür dalga boyundadir (sun spot).

Fotoğrafta parlak bölgelerde radyasyon çok yüksek, koyu bölgelerde daha düşük. Koyu görünmesi güneş atmosferinden ayrılan kütle nedeniyledir(güneş fırtınası).

Bu fotoğraftakinden çok daha büyük olanını görmüştüm.

Fotoğraflar ve farklı görüntüleme teknikleri için buraya göz atabilirsiniz.

https://www.spaceweatherlive.com/en/solar-activity/solar-images/sdo.html#:~:text=The NASA Solar Dynamics Observatory,solar imagery of unprecedented detail.

42 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Güneş lekesi değil aslında bu bir farklı dalga boyunda , farklı kanaldan alınmış bir koranal boşluk. Güneş lekeleri çok daha küçük ve görünür dalga boyundadir (sun spot).

Fotoğrafta parlak bölgelerde radyasyon çok yüksek, koyu bölgelerde daha düşük. Koyu görünmesi güneş atmosferinden ayrılan kütle nedeniyledir(güneş fırtınası).

Bu fotoğraftakinden çok daha büyük olanını görmüştüm.

Fotoğraflar ve farklı görüntüleme teknikleri için buraya göz atabilirsiniz.

https://www.spaceweatherlive.com/en/solar-activity/solar-images/sdo.html#:~:text=The NASA Solar Dynamics Observatory,solar imagery of unprecedented detail.

Bu patlamalar kaç günde ulaşır dünyaya?

Telgraf tellerini  elektrik iletim hatlarını etkilemiş filan diyorlar.

Elektrik kabloları  nasıl etkileniyor anlamadım. Yıldırım düşse ark yapıp kesen mekanizmalar var.

Merak ediyorum 100 metre kabloda maksimum  kaç volt  çıkar acaba. :)

36 dakika önce, pigeon yazdı:

Bu patlamalar kaç günde ulaşır dünyaya?

Telgraf tellerini  elektrik iletim hatlarını etkilemiş filan diyorlar.

Elektrik kabloları  nasıl etkileniyor anlamadım. Yıldırım düşse ark yapıp kesen mekanizmalar var.

Merak ediyorum 100 metre kabloda maksimum  kaç volt  çıkar acaba. :)

Patlama 8 dakikadan biraz uzun bir sürede ulaşır, güneş fırtınası ise saatte yaklaşık 400 km hızla yol alır. Paylaştığın resimde görülen patlama değil, fırtına. Fırtınanın devam ettiği süre kestirilemez. Günlerce sürebilir. Yani fotoğraftaki leke güneş döndükçe aynı yerde tekrar tekrar görülebilir.

Patlamalarda güvenlik önlemleri alınır. Fırtınalar zaten hep var. Birşey yapmaya gerek yok.

11 dakika önce, pigeon yazdı:

4,16  günde dünyaya gelir o zaman. :)

Kaynak bulma konusunda çok beceriksizimdir.

Güneş patlaması ve güneş fırtınası arasındaki fark için hindistana gittim.

https://www.indiatimes.com/technology/science-and-future/solar-flare-vs-solar-storm-vs-coronal-mass-ejections-549043.html

Patlamada yapacak aslında pek birşey yok. Uyduya reset at, bir aç kapa yap düzelir belki ama fırtına öncesi uzay istasyonundakiler cihazları kapatıp güvenli bölmeye falan geçermiş.

Dünyada birşey olacağını sanmam, herşey eskisinden daha iyi ve daha güvenli. Teknoloji gelişiyor nede olsa.

21 saat önce, pigeon yazdı:

4,16  günde dünyaya gelir o zaman. :)

Fotoğrafta görülen lekenin bize dönük olması kimseyi yanıltmasın. Bize doğru geldiği kesin mi!

Şöyle söyleyeyim, hani ozon tabakasındaki deliği gösteren uydu görüntüleri varya işte bu fotoğrafta ona benziyor.

Kütle her hangi bir yöne, dünyadan farklı bir yöne savrulmuş olabilir. Biz olayın sonrasına bakıyor olabiliriz. 

Yani,

Fotoğraf fırtına fotoğrafı ama ondan geriye kalan bir izin fotoğrafı.

İlk oluşum anı belirtilmiş mi, sdo uydusundan alınan verilerle doğrulanmış mı yönünün dünya olduğu bilmiyorum.

• Thanks 1

On 11.12.2023 at 07:51, John-Ahmet yazdı:

İnternette başta Independent olmak üzere bilinen en önemli haber sitelerinde Güneş'deki 60 dünya büyüklüğündeki yarık ve olası patlamalarla ilgili olarak insanları yaşanabilecek internet ve elektrik kesintileri konusunda uyaran içerikleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

https://www.indyturk.com/node/679526/bi·li·m/güneşte-60-dünya-büyüklüğünde-delik-açıldı

https://turkish.aawsat.com/home/article/4283516/dünyayı-da-vuran-güneş-patlamaları-erken-zirve-yapacak-6-ila-12-ay-kaldı

Bu haberler çoktan beri yapılıyordu ve Güneşin solar maksimum ve solar minimum ismini verdikleri döngüsel evrelerle ilgiliymiş ve zaten Evrim Ağacı ve Barış Özcan kanallarının da konuyla ilgili videolarını görmüşsünüzdür.

2025'de beklenen bu patlamaların tarihi daha da erkene alındı ve 24 Aralık 2023'den itibaren etkilerini göstereceğini belirtiyorlar.

Ancak tüm bu haberlerin küresel güçler tarafından kasıtlı olarak yapıldığını ve Dünya'da kontrollü şekilde istenilen bölgelerde büyük E.M.P ve HAARP silahlarıyla atmosferde Güneş patlamalarına benzer etki gösterecek şekilde ve bölge halklarına ayar verecek (İnşallah) şekilde planlı yapılacağından bahsedeyim. Suçluyu da Güneş olarak gösterecekler. Biliyorum abi konforunuz hak ettiğinizden öylesine fazla ki bazı insanların dünyadaki artan ırkçılıktan ve zorbalıktan haberleri yok ve birileri de önlemini elbette alacaktır.

Böyle konularda gerçek bilgiyi kendilerine saklayıp daima manipülatif bilgi içerecek şekilde planlı haber yapıyor olmaları sizi şaşırtmasın. Çünkü özellikle dünyanın şekli ve gerçek büyüklüğü de dahil, yine free energy ve daha pek çok konudaki uygulanan bu planlı bilgi manipülasyonlarına da sonra değineceğim. Gerçekten forumdaşlar gerçekten sarışın/kumral milliyetçiliği motivasyonlarıyla bugünlere gelen bir insanlık beşiğine sahibiz (Anunnakiler) ve onlar sizi hiç sevmiyorlar. Bunu daha iyi açıklayacağım ve aklınız g.tünüze kaçacak.

Dunyaya çarpacak ve hepiniz öleceksiniz huahaha

• Haha 1

1 saat önce, Deadanddark yazdı:

Fotoğrafta görülen lekenin bize dönük olması kimseyi yanıltmasın. Bize doğru geldiği kesin mi!

Şöyle söyleyeyim, hani ozon tabakasındaki deliği gösteren uydu görüntüleri varya işte bu fotoğrafta ona benziyor.

Kütle her hangi bir yöne, dünyadan farklı bir yöne savrulmuş olabilir. Biz olayın sonrasına bakıyor olabiliriz. 

Yani,

Fotoğraf fırtına fotoğrafı ama ondan geriye kalan bir izin fotoğrafı.

İlk oluşum anı belirtilmiş mi, sdo uydusundan alınan verilerle doğrulanmış mı yönünün dünya olduğu bilmiyorum.

Bu çok kaotik bir durum ve zaten şöyle diyorlar ortalama olarak 11 yıllık solar minimum ve maksimum döngüleri de yine daha geniş sürelerde artan ve azalan osilasyonlar oluşturuyorlar. En son buna benzer bir güneş fırtınası, hatta patlaması 1921 yılında yaşanmış ve o dönemde gaz lambaları kullanıldığından elektriksel etkisi fazla kendini gösterememiş. 2025 yılında bu yaklaşık 120-130 yıllık döngünün tahminlerinden daha erken tepe noktasına ulaşacağını görmüşler. Evrim Ağacı videosu buna değiniyor ancak o da tabii cayır cayır şeklindeki abartılara karşı ve zaten ben de tüm bu motivasyonların abartılarak çeşitli silahları kullanmak için bahane olarak kullanılacağını düşünüyorum. Konu çok bilinen bir konu değil ve büyük E.M.P. ve HAARP silahları ile ilgili fakat şimdi komplo saçmalığı gibi gelecek bu konuları abartarak makro tarihin büyük bölümünde zulmedilmiş ve kültürleri ve yazılı tarihleri bizden daha gelişmiş olan uygarlıklar kendilerine yönelik ırkçılık ve zorbalığa karşı her türlü bahaneyi fırsat olarak kullanıyorlar ve bazı ülkeleri gelişmiş silahlarla tokatlamak için uygun zemin oluşuyor. Kısaca belirtmek istediğim buydu.

1224126-276295463.jpg?itok=CjngZOq8