Jump to content

somebody

Recommended Posts

Fazla ayrıntıya girmeden kutsal kitaplardaki toplu infazlardan bahsedeceğim. Hangi dindara sorarsanız sorun gözleri parlayarak ellerini yumruk yaparak tüküre tüküre anlatır.

Soru şu, koskoca tanrı nasıl olurda öfkesine yenik düşer ve toplu katliam yapar? Oradaki çoluk çocuk masum suçlu, canlı cansız, hayvan insan  ayırmadan nasıl olurda hepsini yok eder. Ve dinciler bunu bir başarı gibi övgü ile anlatırlar.

Öyleyse toplu katliam bir tanrı geleneğidir sonucu çıkar mı?

İsrail tanrısı elohim de bugün benzer bir tavır takinmis diyebilirmiyiz?

1 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Soru şu, koskoca tanrı nasıl olurda öfkesine yenik düşer ve toplu katliam yapar?

Ne tanrısından bahsediyorsun? Tüm kutsal metinlerde okudukların içerisinde tanrıya atfedilen her şey ilk Anunnaki kralı olan An isimli tanrıya atfedilir ve bu en eski Sümer mitlerinde vardır. Sümer metinleri Sümerlerin dilini ve yazılı tarihini anlatmaz ve çok daha eski anlatılardır ve insanlığın beşiğinin Anunnakiler olduğunu anlatır. Kutsal metinler ise bu yazılı tarihin osuruklarıdır. An benim daha doğrusu Aang ve geçmişe gidip geçmişinizi ve bugünü s...

Böyle hikayelere ve destanlara ilham olduğumu görünce hayretler içerisinde kalıyorum.

25 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

An benim daha doğrusu Aang ve geçmişe gidip geçmişinizi ve bugünü s...

Böyle hikayelere ve destanlara ilham olduğum

Niye bu kadar kibirlisin , daha önce Ra tanrısı ve Zeus seni kaç kere pataklamadi mı. Bunun öfkesini neden başkalarından çıkarıyorsun hele ki sana hergun yalvarıp secde edenleri daha bir beter etmen kimsenin gizunden kaçmıyor.

1 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Niye bu kadar kibirlisin , daha önce Ra tanrısı ve Zeus seni kaç kere pataklamadi mı. Bunun öfkesini neden başkalarından çıkarıyorsun hele ki sana hergun yalvarıp secde edenleri daha bir beter etmen kimsenin gizunden kaçmıyor.

Ra ve Zeus da hepiniz gibi benim torunlarımsınız ve daha doğmadılar nasıl pataklasınlar? Benim cezalandıracaklarım/cezalandırdıklarım psikopatik olan ve fazla şımarmış vasat çoğunluk, secde ediyor olmaları kurtuluşları değil!

2 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Ra ve Zeus da hepiniz gibi benim torunlarımsınız ve daha doğmadılar nasıl pataklasınlar? Benim cezalandıracaklarım/cezalandırdıklarım psikopatik olan ve fazla şımarmış vasat çoğunluk, secde ediyor olmaları kurtuluşları değil!

Seni çocukların pataklamislar demek ki ben baba oğul arasına girmem aile meselesi ama merak ettiğim bir konu var seni bulmuşken sorayım Meryem olayının aslı astarı nedir. Kutsal ruh senmiydin?

Çocuklarımla iyi anlaşırım, husumetimiz yok! 450 bin yıl öncesine tarihlenip teknolojimizle oraya ulaştığımızda tarihten anlıyorum ki giderek daha da zayıflayan teknolojimizle krallıkların yönetildiği kut anlayışı silsilesi bozguna uğrayınca soyumuzdan birinin bakire bir kadın ile tüp bebek vb. gibi yöntem kullanılarak (cinsel ilişki olmadan) aktarılan genetik tözümüz ile yeni bir krallığın ya da uygarlığın kurallara uygun şekilde yapılandırılmasıdır ki krallığımız Mu ve Atlantis olarak ikiye ayrıldıktan sonra Atlantis kavminden olan Osiris'in soyundan gelen bir soyun İsa'nın doğumuna sebep olması hadisesidir. Kutsal ruh ise genlerimize kadar işlemiş teknolojik birikimimizin karanlık çağlarda yeniden uyanarak bir bünyede ya da azınlık bir zümrede vuku bulmasıdır. El İlah (Allah) da ilah, ilim, ilham gibi aynı kökten gelen bu kavramlarla da buna atıftır.

46 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Çocuklarımla iyi anlaşırım, husumetimiz yok! 450 bin yıl öncesine tarihlenip teknolojimizle oraya ulaştığımızda tarihten anlıyorum ki giderek daha da zayıflayan teknolojimizle krallıkların yönetildiği kut anlayışı silsilesi bozguna uğrayınca soyumuzdan birinin bakire bir kadın ile tüp bebek vb. gibi yöntem kullanılarak (cinsel ilişki olmadan) aktarılan genetik tözümüz ile yeni bir krallığın ya da uygarlığın kurallara uygun şekilde yapılandırılmasıdır ki krallığımız Mu ve Atlantis olarak ikiye ayrıldıktan sonra Atlantis kavminden olan Osiris'in soyundan gelen bir soyun İsa'nın doğumuna sebep olması hadisesidir. Kutsal ruh ise genlerimize kadar işlemiş teknolojik birikimimizin karanlık çağlarda yeniden uyanarak bir bünyede ya da azınlık bir zümrede vuku bulmasıdır. El İlah (Allah) da ilah, ilim, ilham gibi aynı kökten gelen bu kavramlarla da buna atıftır.

bize ne diye yalan söyledin o zaman , çocuklarına etmedigin küfür kalmamış kitabında. Kimbilir içinden neler söylüyorsun.

Meryem konusu biraz çetrefilli. Orada da bazı çelişkilerini yakaladım. İsa doğduğunda babası benim diye ciksaydin ya. Neden korktun o zaman. olay polulist bir düzeye erişip guclenince mı ortaya ciktin. Anlıyorum ki düşmanların var ve korkuyorsun.

Kundakdaki bebeği babasız bırakıp gitmek tanriliga yakışmaz.