Jump to content

Muhammed'in gerçek resmi

Aang

Recommended Posts

Muhammed sandığınız gibi esmer bir Arap değil, hatta Arap değil! Kumral, renkli gözlü biri... isterseniz foto atabilirim. Olağanüstü insanların hayatı isimli Rus yazarların kaleme aldığı bir kitap dizisinin Muhammed'i de anlatan iç kapağında bulunuyor ve paylaşacağım fotoğraf onun resmedilmiş portresinin fotoğrafıdır. İsterseniz tabii, yoksa ne derdim var :))
Hep resmedilirken esmermiş gibi resmediliyor ve hemen herkes böyle sanıyor ve bunu chatteki ve genel olarak yorumlardaki paylaşımlarınızda da gördüm. Bilgi vermek istedim. Öyle değil!

https://freeimage.host/i/JIkw0E7

JIkw0E7.png

Arap diye bir ırk yok zaten. Azgınlık yaptıkları gerekçesiyle  Mısırdan kovulan bir topluluk ardından Petra ve Mekke'ye yerleşiyor. Sonra Bizans bu bölgeyi kontrolü altına alarak vessex kralligindaki isyankarlari buraya sürüyorlar. Muhammed de Britanyalı bir ajan olması yüksek olasılık. Zaten sonrası usta bir ekip tarafından kurgulaniyor.

• Haha 2

5 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Arap diye bir ırk yok zaten. Azgınlık yaptıkları gerekçesiyle  Mısırdan kovulan bir topluluk ardından Petra ve Mekke'ye yerleşiyor. Sonra Bizans bu bölgeyi kontrolü altına alarak vessex kralligindaki isyankarlari buraya sürüyorlar. Muhammed de Britanyalı bir ajan olması yüksek olasılık. Zaten sonrası usta bir ekip tarafından kurgulaniyor.

Oğlum niye guluyonuz lan.

17 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Olabilir. Bu bilgileri nereden öğrendin? 

Benim bahsettiğim kitap Vladimir Solovyov isimli Yahudi kökenli Rus bir yazarın kitabıdır. Bu tek bir kitap değil, "Olağanüstü İnsanların Hayatı" isimli bir kitap serisinin Muhammed'i anlatan cildidir. Bu kitabın Türkçe çevirisini çok merak ediyorum. Aranızda Rusça bilen birileri varsa çeviriyle ilgilenebilir. Para ödemeye hazırım.

Ben teist/ateist mantaliteli biri değilim, bilgiye sizlerden daha çok önem veriyorum.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Solovyov_(filozof)

Ben resimlere değil davranışlara bakarım ., örneğin Allah bana göre şöyle birine benziyor;

Televizyon bozulduğunda onu tokatlayarak çalıştırmaya uğraşan birine benziyor.

İnsanı döverek yakarak iyi yapacağıni sanıyor.

Demek ki kendi yaratmamis. Yaratmış olsaydı bizi tehditle yola getirmeye çalışmazdi.Tipki televizyonu tokatlayan insan örneği gibi. Televizyonu kendi yapmış olsaydı onu tokatlamak yerine tamir etmeye çalışırdı.

• 3 ay sonra...