Jump to content

somebody

Recommended Posts

Anlatılan Muhammed'in iki yönü var

Birincisi acıların çocuğu yetim öksüz itilmiş sahipsiz bir Muhammed

İkincisi ise Allah'ın sevgilisi , evrenin yaratılış sebebi , bir dediği ikilemmeyen her duası kabul olan Muhammed.

Bu iki durum birbirini yok ediyor. Her isteği yerine gelen birinin öksüz yetim olması mümkün değil. Daha doğrusu anne baba eksikliğini asla hissedemez. Allahindan istediği an anne babası ile gorusturulebilir değil mi?

Öyle ise Muhammed mağdur mu, yoksa Muhammed özel yaratılmış mı, yoksa hatalı bir kurgu mu?

Eşit işe eşit ücret verilmeli ama Allah burada adaletsizlik yapmaktadır. Muhammed den daha mağdur çocuklar var dünyada. Onlara ne vahiy geliyor ne de tecavüze uğramaktan koruyor. Üstelik bir de onları borçlu çıkarıyor. Yok Muhammed oksuzmus yok yetimmiş masalları ile mağduriyet kasanlara dünyadaki diğer çocukları örnek gosterdiginizde imtihan diyorlar. Tecavüze uğrayan çocuk yada psikolojik şiddet gören çocuk nasıl imtihan oluyor , Allah'ın melekleri neden orada yok cevap yok

İslam'ın tam anlamıyla Arap probagandasi olduğu buradan da belli.

Önemli ticaret kaynakları Kabe putuna gelen ziyaretcilerdir. Ne kadar müşteri toplarsa o kadar yan geip yatıyorlar. Bizim zavallılar da buradan onlar için çalışmaktadırlar.

On 5.12.2023 at 17:33, Kafir İmam yazdı:

Anlatılan Muhammed'in iki yönü var

Birincisi acıların çocuğu yetim öksüz itilmiş sahipsiz bir Muhammed

İkincisi ise Allah'ın sevgilisi , evrenin yaratılış sebebi , bir dediği ikilemmeyen her duası kabul olan Muhammed.

Bu iki durum birbirini yok ediyor. Her isteği yerine gelen birinin öksüz yetim olması mümkün değil. Daha doğrusu anne baba eksikliğini asla hissedemez. Allahindan istediği an anne babası ile gorusturulebilir değil mi?

Öyle ise Muhammed mağdur mu, yoksa Muhammed özel yaratılmış mı, yoksa hatalı bir kurgu mu?

İnsanın yolculuğu gibidir Buğdayınki de..önce ekilir toprağın altında karanlıkta bekler doğmayı.Sonra günyüzü görür ve başlar hikayesi.Uzar büyür, serpilir  ve ilk önce kesilir ; sonra tavlanır temizlenir buğday daha nefeslenemeden değirmende ezilir.Un olur bereket olur.Ona su katarlar maya ile hamur olur yoğrulur,yoğrulur bitmez ateşlere atılır yanar pişer mis gibi ekmek olur.

Demez “buğday beni niye kestiniz toprağımdan ,ezdiniz,yaktınız benim ne günahım vardı günyüzü görmedim.”demez.Bilir çektiği eziyetin sebebini.Buğday bilir ama insan bilmez.Bilmez hatırlamaz insan Allah’ın sevgisiyle buraya geldiğini.Onun tekamülü burada onu bulmak onu bilmek onu sevmektir.

Allahın gözdesidir insan yaratılmışların en kıymetlisidir.tabi en kıymetli olanın  sınavı da en zor olandır.En kıymetli asker en zor eğitimden geçendir,en kıymetli öğrenci en zor şartlarda başarılı olabilendir.En kıymetli kaptan en zor fırtınaların hakkından gelebilendir.

Dedik ya insan özeldir hz Muhammed de peygamberlerin en özelidir.Nasılki ete kemiğe bürünerek yaratılanın ilki hz adem ise yaratılan İlk Nur hz Muhammed’dir.onu bu kadar kıymetli kılan onun şahsiyeti değil nuraniyetidir.

3 saat önce, Hami yazdı:

İnsanın yolculuğu gibidir Buğdayınki de..önce ekilir toprağın altında karanlıkta bekler doğmayı.Sonra günyüzü görür ve başlar hikayesi.Uzar büyür, serpilir  ve ilk önce kesilir ; sonra tavlanır temizlenir buğday daha nefeslenemeden değirmende ezilir.Un olur bereket olur.Ona su katarlar maya ile hamur olur yoğrulur,yoğrulur bitmez ateşlere atılır yanar pişer mis gibi ekmek olur.

Demez “buğday beni niye kestiniz toprağımdan ,ezdiniz,yaktınız benim ne günahım vardı günyüzü görmedim.”demez.Bilir çektiği eziyetin sebebini.Buğday bilir ama insan bilmez.Bilmez hatırlamaz insan Allah’ın sevgisiyle buraya geldiğini.Onun tekamülü burada onu bulmak onu bilmek onu sevmektir.

Allahın gözdesidir insan yaratılmışların en kıymetlisidir.tabi en kıymetli olanın  sınavı da en zor olandır.En kıymetli asker en zor eğitimden geçendir,en kıymetli öğrenci en zor şartlarda başarılı olabilendir.En kıymetli kaptan en zor fırtınaların hakkından gelebilendir.

Dedik ya insan özeldir hz Muhammed de peygamberlerin en özelidir.Nasılki ete kemiğe bürünerek yaratılanın ilki hz adem ise yaratılan İlk Nur hz Muhammed’dir.onu bu kadar kıymetli kılan onun şahsiyeti değil nuraniyetidir.

La fonten masallarını bırakalım. Sen buğdayla konuşabiliyormusun?

Muhammed insanlara gönderilmiş mı? Her duası kabul edilmiyor mu? Çocukluktan beri korunmuyor mu?

Allahindan zeynebi istemiş ve Allah'ı bu isteğini hemen yerine getirmemiş mi?

Ayı yarmış, iki dağı birbirine katacakken Allah'ı vazgecirtmis , uzayın tepesine çıkmış daha ne olsun?

Bu nasıl bir mağduriyet o zaman?

On 7.12.2023 at 21:25, Kafir İmam yazdı:

La fonten masallarını bırakalım. Sen buğdayla konuşabiliyormusun?

Muhammed insanlara gönderilmiş mı? Her duası kabul edilmiyor mu? Çocukluktan beri korunmuyor mu?

Allahindan zeynebi istemiş ve Allah'ı bu isteğini hemen yerine getirmemiş mi?

Ayı yarmış, iki dağı birbirine katacakken Allah'ı vazgecirtmis , uzayın tepesine çıkmış daha ne olsun?

Bu nasıl bir mağduriyet o zaman?

Hz Muhammed birçok peygamber gibi insanlığa gönderildi.

korunmaktan kastın nedir anlamadım. Sıkıntı çekmedi diyor isen daha önce yazmıştım sıkıntıyı en çok çekenler herzaman peygamberlerdir.ama burda bir mağduriyet yok çünkü onlar hiç şikayet etmediler hatta çokta memnun yaşadılar hayatlarını. bunu mağduriyet olarak görenler senin benim gibi insanlar.

Her duası kabul edilmişmi? Bunu kimse bilemez bu çok iddialı bir laf.

Allah birçok kişininde duasını hemen yerine getirdiği olur hatta benimde olmuştur bu birçok kişinin yaşadığı  birşey . Bu arada hz Zeynep’te herkes gibi 9 aylık doğdu öyle hemen değil:)))

Ayı yaran hz Muhammed değil konuyu yanlış anlamışsın. Bu tür kerametler(mucize) sadece Allah tarafından yapılır peygamberler vesile olur sebep gözükür. Peygamberler dahil hiç bir insanın böyle bir gücü yoktur. O sadece aya doğru elini kaldırır Ayı yaran Allah’tır.Güç yalnızca Allah’tandır.

9 saat önce, Hami yazdı:

Hz Muhammed birçok peygamber gibi insanlığa gönderildi.

İnsanlığa değil Araplar için uydurulmuş bir hayali karakterden öteye geçmiyor.

İnsanlığa gönderilen birini arayacaksan  bilim insanlarina bak. Çiçek aşısı , verem aşısı bulunmasa çogunuz 20 yaşına varmadan ölüp gitmistiniz. James Watt ve Tesla  elektriği buldu Edison lambayı buldu  işte insanlık için gönderilenler bunlar. Ve hiçbir karşılık beklemeden verildi bunlar. Şimdi kalkıp sabahın köründe Teslanin mezarına doğru dönüp ona yapmıyoruz. Çünkü adam böyle bir beklentide değil.

Diğer tarafta her isteği yerine getirildigi iddia edilen Allah'ın sevgilisi bir Arap var. Bu adam nasıl acı çekebilir nasıl kötü bir yaşam sürebilir.

15 saat önce, Kafir İmam yazdı:

İnsanlığa değil Araplar için uydurulmuş bir hayali karakterden öteye geçmiyor.

İnsanlığa gönderilen birini arayacaksan  bilim insanlarina bak. Çiçek aşısı , verem aşısı bulunmasa çogunuz 20 yaşına varmadan ölüp gitmistiniz. James Watt ve Tesla  elektriği buldu Edison lambayı buldu  işte insanlık için gönderilenler bunlar. Ve hiçbir karşılık beklemeden verildi bunlar. Şimdi kalkıp sabahın köründe Teslanin mezarına doğru dönüp ona yapmıyoruz. Çünkü adam böyle bir beklentide değil.

Diğer tarafta her isteği yerine getirildigi iddia edilen Allah'ın sevgilisi bir Arap var. Bu adam nasıl acı çekebilir nasıl kötü bir yaşam sürebilir.

insanlığa hizmet eden bütün bilim adamlarından Allah razı olsun dinleri inançlarını bilmem benide ilgilendirmez.bu saydıkların son 200 yıl ondan öncesinde tarihte önemli müslüman bilim adamlarını okumanı tavsiye ederim.
   Bu senin benim gibi normal insanlara göre kötü bir yaşam peygamberler için sadece zorlu bir yaşam.Biz etrafımızdaki insanlarda zor şartlarda sağlam duranları ayrı tutarız severiz,sayarız.sevdiklerimiz için cefa çeker bunuda eziyet görmeyiz fedakarlık sayarız ve bizi üzmez.sevgi ,bağlılık ve sadakat böyle güçlenir böyle yücelir.

7 saat önce, Hami yazdı:

insanlığa hizmet eden bütün bilim adamlarından Allah razı olsun dinleri inançlarını bilmem benide ilgilendirmez.bu saydıkların son 200 yıl ondan öncesinde tarihte önemli müslüman bilim adamlarını okumanı tavsiye ederim.
   Bu senin benim gibi normal insanlara göre kötü bir yaşam peygamberler için sadece zorlu bir yaşam.Biz etrafımızdaki insanlarda zor şartlarda sağlam duranları ayrı tutarız severiz,sayarız.sevdiklerimiz için cefa çeker bunuda eziyet görmeyiz fedakarlık sayarız ve bizi üzmez.sevgi ,bağlılık ve sadakat böyle güçlenir böyle yücelir.

Geç bunları , senin kitabın bütün bu bilim insanlarına kâfir diyor cehennemlik diyor. Bana İslam dışı bilgi uydurmaya başladın gibi geliyor. Hatta öyle yapıyorsun.

O bilim insanları Allah'ın mucize dediği şeylerin birer yalandan ibaret olduğunu çatır çatır ortaya döküyor. Haram dediklerinin saçmalık olduğunu pata küte yüzünüze vuruyor.

Saygısı varmış , ikiyüzlü seni.

20 saat önce, Hami yazdı:

Gazalinin heterodoks inançlara sahip olduğu için munkız mined dalal'da tekfir ettiği filozoflar arasında o çok sevilen müslüman denilen bilim adamlarından da olabilir. Bu bilim adamlarından birileri siyah birileri beyazdır. İnsanlar öldükten sonra kıymete biniyor tabi islama mal edersiniz.