Jump to content

Müslümanlık ve Kur'an

Ömer

Recommended Posts

2 saat önce, Emre_1974tr yazdı:

Kutsal Kuran'ın Allah'ın sözü olduğunun ve korunarak günümüze kadar geldiğinin daha sayısız kanıtları vardır:

https://www.miracles-of-quran.com/

ve Kuran'daki gerçek İslam bilinenden çok farklıdır:

https://www.kurandakidin.com/

• moderator başlığı Müslümanlık ve Kur'an olarak değiştirdi
On 20.08.2023 at 17:40, Cougar yazdı:

Kuran sahte peygamber Muhammad tarafindan yazilmistir. Muhammad’in yazdigi yada cevresinin yazdigi kuranda mucize yoktur.

https://panteidar.wordpress.com/2009/10/28/kuranda-mucize-yoktur/

İncilinde benim için bir anlamı yok. Birkaç kişinin toplanarak saçmaladıkları bir kitap sadece :) 

İçindeki birçok çelişkili ayetten de bunu görebiliyoruz 

25 dakika önce, Deadanddark yazdı:

Bırak artık 

Daha kaç defa okuyacaksın. 

Ben bir kere okudum, türkçe çevirili.

Bana yetti.

Tavsiye edermisin deseler hayır etmem. Çünkü kitap şiddet nefret içeriyor. 50+ için olabilir.

Bence kitap harikaydı. Herkese öneriyorum. Tekrar tekrar okuyabileceğim bir kitap kendisi. Kitabın içeriğinde iyilikten başka bir şey göremedim. Anlamadığım kısımlar oldu ve bunları araştırıp anlamaya başladım. Sen genellikle Avrupalıların okuduğu o kitabı okumuş olabilirsin. Renkler ve zevkler tartışılmaz.

1 hour ago, Ömer said:

İncilinde benim için bir anlamı yok. Birkaç kişinin toplanarak saçmaladıkları bir kitap sadece :) 

İçindeki birçok çelişkili ayetten de bunu görebiliyoruz 

"İncilinde benim için bir anlamı yok" Olabilir. Herkesin algisi farkli. Bunda bir problem yok.

"Birkaç kişinin toplanarak" Kac kisi?

52 dakika önce, Ömer yazdı:

Bence kitap harikaydı. Herkese öneriyorum. Tekrar tekrar okuyabileceğim bir kitap kendisi. Kitabın içeriğinde iyilikten başka bir şey göremedim. Anlamadığım kısımlar oldu ve bunları araştırıp anlamaya başladım. Sen genellikle Avrupalıların okuduğu o kitabı okumuş olabilirsin. Renkler ve zevkler tartışılmaz.

111. Tebbet suresi

Rahmeti Bol ve Kesintisiz Olan Allah'ın Adıyla

1. Ebu Leheb'in iki eli kurudu. Ve kendisi de yok oldu .

2. Malı da kazandıkları da ona bir yarar sağlamadı.

3. Alevli ateşe atılacak.

4. Odun hamalı karısı da.

5. Boynunda liften bir urgan.

Bu süreyi her namazda okuyunca ne kazandırdı sana?  :)

On 20.08.2023 at 12:49, Ömer yazdı:

Kur'anda geçen bilimsel kanıtlar var mıdır ya da Kur'anda bulunan bilimle çelişen yerler var mıdır? Varsa nelerdir? Kur'an hakkında ne düşünüyorsunuz?

growing-a-new-human-vector-id165501844?k

Nuh süresi 17. "Allah, sizi yerden bir bitki gibi bitirdi."  

:lol:

Yerden bitki gibi çıkan insan animasyonu bulamadım. Olsaydı süper olurdu.

9 saat önce, pigeon yazdı:

111. Tebbet suresi

Rahmeti Bol ve Kesintisiz Olan Allah'ın Adıyla

1. Ebu Leheb'in iki eli kurudu. Ve kendisi de yok oldu .

2. Malı da kazandıkları da ona bir yarar sağlamadı.

3. Alevli ateşe atılacak.

4. Odun hamalı karısı da.

5. Boynunda liften bir urgan.

Bu süreyi her namazda okuyunca ne kazandırdı sana?  :)

Ne mi kazandırdı? Bence cevabını bildiğin soruları sormaktan vazgeç. Cehennemin azabından beni uzak tuttu tabii ki. Bu şekilde ayetler atıp dinden çıkacağımı falan mı sanıyorsun? Bu şekilde daha yeni araştırmaya başlamış Müslümanlara kötü bir örnek göstermeniz size hiçbir şey katmaz. Ayetin meali kadar tefsiri de önemli. Açıklaması da. Sen böyle ayetleri kötülemeye çalışınca bir şey mi kazanıyorsun? Bizi doğru yola mı ilettiğinizi zannediyorsun? 

8 saat önce, pigeon yazdı:

growing-a-new-human-vector-id165501844?k

Nuh süresi 17. "Allah, sizi yerden bir bitki gibi bitirdi."  

:lol:

Yerden bitki gibi çıkan insan animasyonu bulamadım. Olsaydı süper olurdu.

Orada bir benzetme yapılmış. Gerçek anlamda değil yani. Galiba ayeti komik bulmuşsun. Ama ben komik bir şey göremiyorum.

3 saat önce, Ömer yazdı:

Orada bir benzetme yapılmış. Gerçek anlamda değil yani. Galiba ayeti komik bulmuşsun. Ama ben komik bir şey göremiyorum.

Benzetme yapıldıysa benzetme yapıldığın belirtilmeli. Yoksa böyle güleriz. :)

Bitkilerle bazı elementlerle ortak noktamız olabilir. Ama yerden bitki gibi yerden bitiriyoruz derse bu benzetme olmaz. Bitkiler gibi köklerimiz ile beslenmiyoruz. Fotosentezde yapmıyoruz.

3 saat önce, Ömer yazdı:

Ne mi kazandırdı? Bence cevabını bildiğin soruları sormaktan vazgeç. Cehennemin azabından beni uzak tuttu tabii ki. Bu şekilde ayetler atıp dinden çıkacağımı falan mı sanıyorsun? Bu şekilde daha yeni araştırmaya başlamış Müslümanlara kötü bir örnek göstermeniz size hiçbir şey katmaz. Ayetin meali kadar tefsiri de önemli. Açıklaması da. Sen böyle ayetleri kötülemeye çalışınca bir şey mi kazanıyorsun? Bizi doğru yola mı ilettiğinizi zannediyorsun? 

Dinden çık demiyorum. Aklını çalıştır diyorum. Sabah akşam birine lanet etmek akıl hastalığıdır. Üstelik bunu ALLAH sözü olduğu  iddia edilen bir kitapta yazıyorsa bu ALLAH'ı akıl hastalığı ile suçlamak olur. Elinden birşey gelmeyen acizler lanet eder. :)