Jump to content

Sümer tabletlerinin İngilizce çevirileri

MrBean

Recommended Posts

52 dakika önce, pigeon yazdı:

Bunlar en dandik ve konuyu manipüle eden çetelerin saçmalıklarıdır ki neden manipüle ettiklerini Zekeria Sitchin, James Churcward gibi yazarları okuduktan sonra ve Hitler'în çıkışına anlam kazandırmak için tüm bunları ele alıp yorumlayabilecek bir karşı tez okusanız hepsi zihninizde anlam kazanır. Çünkü bu soy sarışın/kumral oldukça kıllı ve çok daha uzun boylu (3-3.5 m) bir insan türüdür ve kendileri Sümer tabletlerinde kendilerinin bizim geleceğimiz yani torunlarımız olduğunu iddia etmektedir. Tartışma ilgi görürse çok daha fazla detay verebilirim.

Tüm bunların bir özetini okumak isterseniz şu kitabı tavsiye ederim ve okuduktan sonra mutlaka şu videoyu da izletin;

(Bu kitabın bir özeti olduğundan okuma süresi yarım saati geçmez.)

Zecharia_Sitchin_Enki_nin_Kayip_Kitabi.pdf

2 saat önce, pigeon yazdı:

Sen şimdi bu linki paylaştın da ne oldu? Kendi yorumunu ekleme nezaketini göstermedikten sonra benim konularıma sabotaj yapmaktan başka bir motivasyonun olmadığı çok belli oluyor. Ahlaklı insan bir şey paylaştığında kendi yorumunu ekler. Eklemiyorsa art niyetlidir.

1 saat önce, John-Ahmet yazdı:

Sen şimdi bu linki paylaştın da ne oldu? Kendi yorumunu ekleme nezaketini göstermedikten sonra benim konularıma sabotaj yapmaktan başka bir motivasyonun olmadığı çok belli oluyor. Ahlaklı insan bir şey paylaştığında kendi yorumunu ekler. Eklemiyorsa art niyetlidir.

Tabletlerde ne yazıyorsa o yazılır. 

Tabletlerde yazılmayan şeyleri ekleyenler tarihçi değil hikaye yazarıdır. :)

25 dakika önce, pigeon yazdı:

Tabletlerde ne yazıyorsa o yazılır. 

Tabletlerde yazılmayan şeyleri ekleyenler tarihçi değil hikaye yazarıdır. :)

Tabletlerde ne yazdığını ya da yazmadığını sen benden daha mı iyi biliyorsun? Anlatsaydın o halde "ne yazıyormuş", sadece aptal ve konuyla ilgili en boktan linki paylaşacağına...

James Chuchward- Mu uygarlığı, Zekeria Sitchin, Mahabbharata destanı, Sümer tabletleri, Dogon kabilesinde bahsi geçen Sirius kültü, bulunan dev insan kemikleri, Battal gazinin mezarının neden 7 metre olduğu ve kendisinin hikayelerinde neden ısrarla boyunun yaklaşık 4 metre olduğunu anlattıkları bla bla bla tüm bunların ve çok daha fazlasının mantıklı ve tutarlı bir açıklaması olması seni rahatsız mı ediyor? Sümer tabletleri anlaşılmaz ve diğer kutsal metinlerden pek farkı olmayan güdük insan zekası ile mi yazılmış? Bundan çok mu eminsin? Son derece güdük ve araştırma yoksunu tiplersiniz!

28 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Tabletlerde ne yazdığını ya da yazmadığını sen benden daha mı iyi biliyorsun? Anlatsaydın o halde "ne yazıyormuş", sadece aptal ve konuyla ilgili en boktan linki paylaşacağına...

James Chuchward- Mu uygarlığı, Zekeria Sitchin, Mahabbharata destanı, Sümer tabletleri, Dogon kabilesinde bahsi geçen Sirius kültü, bulunan dev insan kemikleri, Battal gazinin mezarının neden 7 metre olduğu ve kendisinin hikayelerinde neden ısrarla boyunun yaklaşık 4 metre olduğunu anlattıkları bla bla bla tüm bunların ve çok daha fazlasının mantıklı ve tutarlı bir açıklaması olması seni rahatsız mı ediyor? Sümer tabletleri anlaşılmaz ve diğer kutsal metinlerden pek farkı olmayan güdük insan zekası ile mi yazılmış? Bundan çok mu eminsin? Son derece güdük ve araştırma yoksunu tiplersiniz!

Mu uygarlığına dair bir tek kanıt yok.   :)

Sadece sen değil Atatürk bile inanmış o sahtekar  James Chuchward  denilen adama. 

Dev insan kemikleri nerede bulunmuş? 

Battal gazinin mezarı 7 metre ise içinde 7 metre uzunluğunda  kemikler  var mı? 

Yoksa hayal mı kuruyorsun?  :)

Olmayan şeylere mantıklı  açıklama nasıl yapayım. 

17 dakika önce, pigeon yazdı:

Mu uygarlığına dair bir tek kanıt yok.   :)

Sadece sen değil Atatürk bile inanmış o sahtekar  James Chuchward  denilen adama. 

Dev insan kemikleri nerede bulunmuş? 

Battal gazinin mezarı 7 metre ise içinde 7 metre uzunluğunda  kemikler  var mı? 

Yoksa hayal mı kuruyorsun?  :)

Olmayan şeylere mantıklı  açıklama nasıl yapayım. 

Senin uydurduğun bu saçmalıklara ait tek bir kanıt yok ancak ben kanıtları da içeren pek çok şey paylaştığım halde indirip okuma zahmetini bile göstermiyorsun ve burada sadece gücünün yettiği adamları şamarlamaya odaklanmışsın ama bana alıştığın bu tonda yaklaşamadığını gördükçe kudurdun ve şimdi sıçıp sıvıyorsun. Sıç sıva zaten forumda adam akıllı bu konuları ciddiye alıp okuyup araştıracak kişinin olmayışından güç alıp ve böylesine önemli konulardaki elde ne var gibi sorulara bilimsel metodolojiyle verilmiş cevapların ve müze adreslerine kadar her şeyin paylaşıldığı bu know how sizi korkutuyor olmalı ki tarihten alışık olunan primat soyunun vandalizmini hiçbir fark olmadan uyguluyorsunuz. Tarih boyunca bu kanıtları tahrip etmek peşinde olmuşlar. Kalan buluntular bile gerçekte neler yaşandığını rahatlıkla söyleyebiliyor ve çok çok fazla sayıdalar. 21 sayfalık paylaştığım kitabı okusaydın ve peşinden gitseydin bunları sen de öğrenirdin ama ne kolay değil mi? "Yok öyle bir şey, kanıt yok saçmalık onlar, uydurma"

Aptal güdük tiplersiniz, sana mı anlatıyorum ben bunları hadsiz, buraları okuyabilme potansiyeli olan ve konuya ilgi duyanlara kaynakları paylaşıyorum.

3 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Senin uydurduğun bu saçmalıklara ait tek bir kanıt yok ancak ben kanıtları da içeren pek çok şey paylaştığım halde indirip okuma zahmetini bile göstermiyorsun ve burada sadece gücünün yettiği adamları şamarlamaya odaklanmışsın ama bana alıştığın bu tonda yaklaşamadığını gördükçe kudurdun ve şimdi sıçıp sıvıyorsun. Sıç sıva zaten forumda adam akıllı bu konuları ciddiye alıp okuyup araştıracak kişinin olmayışından güç alıp ve böylesine önemli konulardaki elde ne var gibi sorulara bilimsel metodolojiyle verilmiş cevapların ve müze adreslerine kadar her şeyin paylaşıldığı bu know how sizi korkutuyor olmalı ki tarihten alışık olunan primat soyunun vandalizmini hiçbir fark olmadan uyguluyorsunuz. Tarih boyunca bu kanıtları tahrip etmek peşinde olmuşlar. Kalan buluntular bile gerçekte neler yaşandığını rahatlıkla söyleyebiliyor ve çok çok fazla sayıdalar. 21 sayfalık paylaştığım kitabı okusaydın ve peşinden gitseydin bunları sen de öğrenirdin ama ne kolay değil mi? "Yok öyle bir şey, kanıt yok saçmalık onlar, uydurma"

Aptal güdük tiplersiniz, sana mı anlatıyorum ben bunları hadsiz, buraları okuyabilme potansiyeli olan ve konuya ilgi duyanlara kaynakları paylaşıyorum.

Senin attığın video Zekeria Sitchin hikaye kitabından  alıntı.  :)

Kitabın adı zaten olmayan tabletler. :)

Video altına yazılanları okumamışsın.

a.png.6ec5629d519840e2afbfa372acd3fea2.png

23 dakika önce, pigeon yazdı:

Senin attığın video Zekeria Sitchin hikaye kitabından  alıntı.  :)

Mal mısın? Kitabın isminde kocaman yazıyor zaten

Kitabın adı zaten olmayan tabletler. :)

Kayıp kitap denmesinin sebebi diğer Sümer tabletlerinde çok sayıda atıf yapılmış olmasına karşın uzun bir süre bu tabletlerin bulunamamış olmasıdır ancak sonunda bulunup çevirisi yapılarak paylaşılmış ve içlerinde en esaslı adamın Enki olmasına karşın primat soyu onu tanrı olarak sallamadıklarından anlatılarını ve mukaddes denilen malzemeden yapılma tabletlerini katibi oğlu Endupsar'a yazdırıp halkına götürmesini emretmiş.

Video altına yazılanları okumamışsın.

Senin çapın da onlar kadar, bunları karşı tez olarak sunabilecek kadar ağzı sulu bir trol olduğunu biliyordum da, bu yorumları gerçekten ciddiye alabileceğini beklemiyordum.

Kaldı ki buradaki tüm metinler tüm kutsal kitaplardakilerin çok daha detaylı ve kaliteli şekilde sunumudur. İşte gör bak ki insanlar kimlere tanrı demişler ve sonra sana tanrıyı nasıl da kendilerince uydurdukları şekilde anlatıyorlar.

1 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Mal mısın? Kitabın isminde kocaman yazıyor zaten

Yok değilim. Çünkü hikaye ile bilimsel  kitabı karıştıran sensin.

1 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Kayıp kitap denmesinin sebebi diğer Sümer tabletlerinde çok sayıda atıf yapılmış olmasına karşın uzun bir süre bu tabletlerin bulunamamış olmasıdır ancak sonunda bulunup çevirisi yapılarak paylaşılmış ve içlerinde en esaslı adamın Enki olmasına karşın primat soyu onu tanrı olarak sallamadıklarından anlatılarını ve mukaddes denilen malzemeden yapılma tabletlerini katibi oğlu Endupsar'a yazdırıp halkına götürmesini emretmiş.

Senin çapında onlar kadar, bunları karşı tez olarak sunabilecek kadar ağzı sulu bir trol olduğunu biliyordum da, bu yorumları gerçekten ciddiye alabileceğini beklemiyordum.

Kaldı ki buradaki tüm metinler tüm kutsal kitaplardakilerin çok daha detaylı ve kaliteli şekilde sunumudur. İşte gör bak ki insanlar kimlere tanrı demişler ve sonra sana tanrıyı nasıl da kendilerince uydurdukları şekilde anlatıyorlar.

Trol filan değilim. Trol senin gibi  hikaye kitaplarını gerçek sanıp foruma atanlara denir. 

Video yapınca o hikaye gerçek olmuyor. 

Kurandan mucize çıkartanlar gibi ekleme değiştirilme yapılmış. :)

• moderator başlığı Sümer tabletlerinin İngilizce çevirileri olarak değiştirdi
On 19.07.2023 at 18:20, pigeon yazdı:

Yok değilim. Çünkü hikaye ile bilimsel  kitabı karıştıran sensin.

Trol filan değilim. Trol senin gibi  hikaye kitaplarını gerçek sanıp foruma atanlara denir. 

Video yapınca o hikaye gerçek olmuyor. 

Kurandan mucize çıkartanlar gibi ekleme değiştirilme yapılmış. :)

O kitaplara hikaye deyince kendini bir halt mı sanıyorsun? O kitapları okuyanlar hikaye olmadığını biliyorlar ve günümüzdeki dinler ve insanlık tarihindeki tüm olanı net şekilde kavrıyorlar ve bulunan, keşfedilen her bilginin tüm bunları desteklediğini gördükçe de bu zihinlerinde pekişiyor. Senin bu bilgilerden yoksun olmana sebep olan bu kitapları okumamakta ısrar etmendir ve konuya ilgisizliğindir. Eksik ve hatalı düşünen insanlarsınız ama buna rağmen çok bir şey biliyormuşçasına da hakaretvari şekilde size bunları açıklayanları yaftalıyor bilgileri yok sayıyorsunuz. Kulağından tutup seni müze müze dolaştırmam mı gerekiyor?

Şu an, John-Ahmet yazdı:

O kitaplara hikaye deyince kendini bir halt mı sanıyorsun? O kitapları okuyanlar hikaye olmadığını biliyorlar ve günümüzdeki dinler ve insanlık tarihindeki tüm olanı net şekilde kavrıyorlar ve bulunan, keşfedilen her bilginin tüm bunları desteklediğini gördükçe de bu zihinlerinde pekişiyor. Senin bu bilgilerden yoksun olmana sebep olan bu kitapları okumamakta ısrar etmendir ve konuya ilgisizliğindir. Eksik ve hatalı düşünen insanlarsınız ama buna rağmen çok bir şey biliyormuşçasına da hakaretvari şekilde size bunları açıklayanları yaftalıyor bilgileri yok sayıyorsunuz. Kulağından tutup seni müze müze dolaştırmam mı gerekiyor?

O malum kitapta geçen olaylar orjinal yazıda yoksa hikayedir kurgudur. 

Bulursan haber ver. :)

7 dakika önce, pigeon yazdı:

Ben var diyorum. Olmadıklarını kanıtla sonra bunları yaz. Zaten varlar ancak yeteri kadar doğru etimolojik yeni bulgularla doğru açıklanmadıklarında doğru anlaşılmıyorlar ancak buna rağmen pek çok gerçek hala ortadadır. Tüm bunların daha iyi açıklanmış olması ve ilginç olmaları yanlış olduklarının söylenmesine sebeptir çünkü aptal insanlar tarihi çok sıkıcı ve aptal ilkel insanların yaşadıkları bir şey sanıyorlar ve bundan çok eminler. Aptalsınız lan siz, bu konularda zibilyon tane konu olmasına rağmen hepsini tek seferde yok sayabiliyorsunuz. Mesela Mahabbharatha Destanı ve yaşanılan büyük nükleer savaş, uçan araçlar ile ilgili destanın da kurmaca olduğunu mu söyleyeceksin, üstelik yerel halkın bunu çok ciddiye alıp aşırı önemsemesine rağmen... Bugün hangi bilimkurgu kitabı bu derece önemli adledilip bu kadar önemseniyor?

9 dakika önce, pigeon yazdı:

Bu senin aptal bir iddian sen kanıtla bunu! Tüm bilgiler zaten çok ilginç ve on binlerce yıldır bu bilgilere yani Sümer tabletlerine aşırı önem verip deli gibi araştırıyorlar ve sen bunlardan ve bu bilgilerden bihaber olup bunu yazınca konu hakkında çok şey bildiğin mi anlaşılsın istiyorsun? Aptal sadece konuya odaklan ve oku, öğreneceklerin bunları yazmana engel olacak! Cahilliğin hegemonyası daha belirgin bunun farkındayım ama insanlara bir şey öğretmek ve gerçeği göstermek zor olduğundan bu aptal hegemonyanın destek görüyor olması da çok normal bir durumdur.

5 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Ben var diyorum. Olmadıklarını kanıtla sonra bunları yaz. Zaten varlar ancak yeteri kadar doğru etimolojik yeni bulgularla doğru açıklanmadıklarında doğru anlaşılmıyorlar ancak buna rağmen pek çok gerçek hala ortadadır. Tüm bunların daha iyi açıklanmış olması ve ilginç olmaları yanlış olduklarının söylenmesine sebeptir çünkü aptal insanlar tarihi çok sıkıcı ve aptal ilkel insanların yaşadıkları bir şey sanıyorlar ve bundan çok eminler. Aptalsınız lan siz, bu konularda zibilyon tane konu olmasına rağmen hepsini tek seferde yok sayabiliyorsunuz. Mesela Mahabbharatha Destanı ve yaşanılan büyük nükleer savaş, uçan araçlar ile ilgili destanın da kurmaca olduğunu mu söyleyeceksin, üstelik yerel halkın bunu çok ciddiye alıp aşırı önemsemesine rağmen... Bugün hangi bilimkurgu kitabı bu derece önemli adledilip bu kadar önemseniyor?

Çevirisi yukarda. 

İçinde geçmiyorsa neden var diyeyim. :)

4 dakika önce, pigeon yazdı:

Çevirisi yukarda. 

İçinde geçmiyorsa neden var diyeyim. :)

Hepsini okudun mu? Bir de pişmiş kelle gibi sırıtıyorsun bütün isimler var ve o insanların neler yaşadıkları anlatılıyor ancak toplamda sana anlamlı bir bütün oluşturamıyorsa bu eksik ya da hatalı oldukları anlamına gelir ancak yine de kendini zorlayıp okursan Zekeria Sitchin'in çevrilerinden bir farkı olmadıklarını anlarsın. Böyle pişmiş kelle gibi sırıtınca bir halt bildiğin mi anlaşılacak sanıyorsun? Orada kronoloji yok ve bu da zaten bilinçli yapılan bir manipülasyon!

Şu an, John-Ahmet yazdı:

Hepsini okudun mu? Bir de pişmiş kelle gibi sırıtıyorsun bütün isimler var ve o insanların neler yaşadıkları anlatılıyor ancak toplamda sana anlamlı bir bütün oluşturamıyorsa bu eksik ya da hatalı oldukları anlamına gelir ancak yine de kendini zorlayıp okursan Zekeria Sitchin'in çevrilerinden bir farkı olmadıklarını anlarsın. Böyle pişmiş kelle gibi sırıtınca bir halt bildiğin mi anlaşılacak sanıyorsun?

Evet okudum. Ben hızlı okuyucumdur. :)

4 dakika önce, pigeon yazdı:

Evet okudum. Ben hızlı okuyucumdur. :)

Orada kronoloji yok ve bu da zaten bilinçli yapılan bir manipülasyon! Bu sebeple anlamıyorsun ya da Zekeria Sitchin çevirilerinden farklı sanıyorsun ve ben de bu nedenle bu paylaştığın linki değersiz görüyorum. Kronolojik şekilde okursan zaten bu yaklaşık 80 bin tabletin tüm bu olanı anlatan metinlerin alternatif çevirilerinden bir farkı olmadığını anlarsın.

16 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Orada kronoloji yok ve bu da zaten bilinçli yapılan bir manipülasyon! Bu sebeple anlamıyorsun ya da Zekeria Sitchin çevirilerinden farklı sanıyorsun ve ben de bu nedenle bu paylaştığın linki değersiz görüyorum. Kronolojik şekilde okursan zaten bu yaklaşık 80 bin tabletin tüm bu olanı anlatan metinlerin alternatif çevirilerinden bir farkı olmadığını anlarsın.

Sen  daha okuduğun kitabı paylaşmıyorsun.

https://www.academia.edu/36208189/Zecharia_Sitchin_Enki_nin_Kayıp_Kitabı_pdf

https://www.academia.edu/41941579/ENKİNİN_KAYIP_KİTABI_Zecharia_Sitchin

Üyelik almak basit. Alamayan olursa başka yere atarım. :)

• Like 1

12 dakika önce, pigeon yazdı:

Sen  daha okuduğun kitabı paylaşmıyorsun.

https://www.academia.edu/36208189/Zecharia_Sitchin_Enki_nin_Kayıp_Kitabı_pdf

https://www.academia.edu/41941579/ENKİNİN_KAYIP_KİTABI_Zecharia_Sitchin

Üyelik almak basit. Alamayan olursa başka yere atarım. :)

Bak şimdi bütün küfürleri hak ediyorsun! Bu başlığa ilk iletimi yeniden alıntılıyorum ve kitabı paylaştığım halde sadece bir kişi indirmiş ve o da muhtemelen sen değilsin!

Kaldı ki sen Zekeria Sitchin'i bile okumamışsın nasıl kıyas yapabiliyorsun? Sen insanları aptal mı sanıyorsun? 

On 19.07.2023 at 13:44, John-Ahmet yazdı:

Bunlar en dandik ve konuyu manipüle eden çetelerin saçmalıklarıdır ki neden manipüle ettiklerini Zekeria Sitchin, James Churcward gibi yazarları okuduktan sonra ve Hitler'în çıkışına anlam kazandırmak için tüm bunları ele alıp yorumlayabilecek bir karşı tez okusanız hepsi zihninizde anlam kazanır. Çünkü bu soy sarışın/kumral oldukça kıllı ve çok daha uzun boylu (3-3.5 m) bir insan türüdür ve kendileri Sümer tabletlerinde kendilerinin bizim geleceğimiz yani torunlarımız olduğunu iddia etmektedir. Tartışma ilgi görürse çok daha fazla detay verebilirim.

Tüm bunların bir özetini okumak isterseniz şu kitabı tavsiye ederim ve okuduktan sonra mutlaka şu videoyu da izletin;

(Bu kitabın bir özeti olduğundan okuma süresi yarım saati geçmez.)

Zecharia_Sitchin_Enki_nin_Kayip_Kitabi.pdf

2 dakika önce, John-Ahmet yazdı:

Bak şimdi bütün küfürleri hak ediyorsun! Bu başlığa ilk iletimi yeniden alıntılıyorum ve kitabı paylaştığım halde sadece bir kişi indirmiş ve o da muhtemelen sen değilsin!

Kaldı ki sen Zekeria Sitchin'i bile okumamışsın nasıl kıyas yapabiliyorsun? Sen insanları aptal mı sanıyorsun? 

Kayıp tabletleri nasıl okumuş? sen bunu anlatda öğrenelim.

Vahiy mi gelmiş Zekeria Sitchin denen adama?  :)

9 dakika önce, pigeon yazdı:

Kayıp tabletleri nasıl okumuş? sen bunu anlatda öğrenelim.

Cevap vermediğim mantıklı bir şeyler sor da adam olduğunu anlayalım. İşte senin gibilerin bütün iddialarının mesnetsiz uydurmalar olduğunu herkes gördü. Saldırgan tavrınızı bırakın da insan gibi tartışalım.

On 19.07.2023 at 18:12, John-Ahmet yazdı:

3 saat önce, pigeon yazdı:

https://evrimagaci.org/soru/sumer-tabletleri-ve-uzaylilar-arasinda-iliski-kurulmasinin-nedeni-nedir-47582

Alıntı

Sümer tabletleri ve uzaylılar arasında ilişki kurulmasının en bilinen örneği, Zecharia Sitchin’in yazdığı kitaplardır. Sitchin, Sümer tabletlerinde bahsedilen Anunnaki adlı tanrıların aslında Nibiru adlı bir gezegenden gelen uzaylılar olduğunu iddia eder. Sitchin’e göre, Anunnakiler Dünya’ya altın aramak için gelmişler ve insanları da kendilerine hizmet etmek için yaratmışlardır. Sitchin’in bu iddiaları, Sümer tabletlerinin gerçek anlamını ve içeriğini yansıtmaz. Sitchin’in çevirileri ve yorumları, Sümeroloji uzmanları tarafından eleştirilmiş ve çürütülmüştür.

Bilmem kaç ışık yılı uzaktan altın aramak için gelmişler :)

Uzaylılar  :)

3 saat önce, John-Ahmet yazdı:

Saldırgan tavrınızı bırakın da insan gibi tartışalım.

Garajımda ejderha var desem, bunu kanıtlamaya çalışsam, gülmez misin? 

3 saat önce, John-Ahmet yazdı:

Cevap vermediğim mantıklı bir şeyler sor da adam olduğunu anlayalım.

Burada saldırgan olan taraf sensin, biz sadece gülüyoruz :)

52 dakika önce, BillGates yazdı:

https://evrimagaci.org/soru/sumer-tabletleri-ve-uzaylilar-arasinda-iliski-kurulmasinin-nedeni-nedir-47582

Bilmem kaç ışık yılı uzaktan altın aramak için gelmişler :)

Uzaylılar  :)

Dogon kabilesindeki Sirius kültünü araştırın. Bu kadar ilkel bir kabilenin henüz keşfedilmemiş bir Sirius C yıldızından bahsetmiş olmaları çok dikkat çekmiş ve bilim adamlarını şaşırtmıştır. Nitekim diğer geçmişteki daha gelişmiş medeniyetlere atıf yapan onlarca çok önemli tarihi belgeler de vardır. Mahabartha destanının Ramanaya bölümünde anlatılan geçmişte yaşanmış Nükleer savaş ve bahsedilen uçan araçlar ve bunların yapılışına kadar detaylı anlatımlar örnek gösterilebilir. Vandalizm (bu kelimenin anlamına bakın) ve dünyada tekrar eden doğal afetler, bu edinilmiş bilgileri inanılamayacak kadar ilginç bulanlarca manipüle edilmesine sebep olmuş ve buradaki ırkçı saikleri de konuyu detaylı araştırdıktan sonra kavrayabileceğiniz gibi insanları tüm bunların uydurma olduğuna inandırmaya çalışan özellikle de bilimsel camiada dahi bir takım zümreler var ve siz onların yalancılarısınız.

54 dakika önce, BillGates yazdı:

Garajımda ejderha var desem, bunu kanıtlamaya çalışsam, gülmez misin? 

Hayır neden güleyim? Al eline kameranı videosunu çek yayınla biz de görelim derim.

55 dakika önce, BillGates yazdı:

Burada saldırgan olan taraf sensin, biz sadece gülüyoruz :)

Hayır! Bu senin mesnetsiz bir iftiran çünkü konu hakkında tek taraflı olarak sadece karşı iddiaları biliyorsunuz ve tüm çabama rağmen bahsettiğim iddiaları bilmediğiniz halde aşırı ketum davranarak bu konudaki bilgisizliğinizle bana saldırma hakkına sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz. Tüm bu ahlaksız ve vandal tutumunuza rağmen bilgi vermeye devam ediyor oluşum, forumu okuyacak kaliteli insanlar içindir. Üzerinize alınmayın. Ben yeri geldiğinde sana ve senin gibilere gerekli cevapları veriyorum. Erdemli insan saldırgan olana saldırgan ve kendi üslubunca benzer nitelikte yaklaşır ve doğru olan budur. Beni kendini melek sanan müslümlerle karıştırma, alırım aklını!