Jump to content

ABD filosuna secde edenler

BillGates

Recommended Posts

7 hours ago, BillGates said:

Sözde ABD'ye düşmanlar ama işte :)

secde.jpg.647bf723db1c45567fa4955d44a4bae5.jpg

Ben de bunu anlamiyorum, bu AKP'liler neden bu derece Amerikan karsiti tavirlar sergiliyorlar? Turkiye, Amerika'ya dusman bir ulke degil. Parti liderleri olan Erdogan dahi Amerikan dusmani degil, bunlara ne oluyor? Bu ummetcilik midir, bu nedir, anlamiyorum. AKP'lilerin mantigini cozmek cok zor. 

On 19.07.2023 at 01:36, Cougar yazdı:

Ben de bunu anlamiyorum, bu AKP'liler neden bu derece Amerikan karsiti tavirlar sergiliyorlar? Turkiye, Amerika'ya dusman bir ulke degil. Parti liderleri olan Erdogan dahi Amerikan dusmani degil, bunlara ne oluyor? Bu ummetcilik midir, bu nedir, anlamiyorum. AKP'lilerin mantigini cozmek cok zor. 

Bu yalnızca AKP'nin düşmanlığı değil ve zaten bütün esmer (siyah saçlı) popülasyonlar sarışın ağırlıklı popülasyonlara ve ülkelere düşmandırlar. Bu tarihin en başından beri var olan bir düşmanlıktır ki paylaşmaya çalıştığım Sümer tabletlerini okursanız bunun bir çeşit vandalizm olduğunu öğrenir bu tabletlerde bahsedilen konuların dünyanın en önemli konuları olduğunu anlar, işi gücü bırakır, bu konuyla ilgilenirsiniz.

Bana esmer ağırlıklı huzurlu ve gelişmiş tek bir toplum gösterebilir misin? İtalya ve İspanya deme, oralarda fazla sayıda sarışın insan var ve o ülkeler Avrupa'nın --ki temelleri ağırlıklı olarak sarışın ağırlıklı ülkelerdir-- koruması altındadır.

1 saat önce, John-Ahmet yazdı:

Bana esmer ağırlıklı huzurlu ve gelişmiş tek bir toplum gösterebilir misin?

Antik Mısır, Antik Yunanistan, Romalılar, Kartacalılar, Fenikeliler ve dahası.

Bu saydığım uluslar beyaz ırkı köleleştiriyordu. Kendileri esmerdi. 

Hatta Antik Mısırlılar beyazlara hakaret ederlerdi. 

1930171276_antikmsr.jpg.03f33ba7580428fc85cb7cac951ed279.jpg

1 saat önce, John-Ahmet yazdı:

Bana esmer ağırlıklı huzurlu ve gelişmiş tek bir toplum gösterebilir misin? İtalya ve İspanya deme, oralarda fazla sayıda sarışın insan var ve o ülkeler Avrupa'nın --ki temelleri ağırlıklı olarak sarışın ağırlıklı ülkelerdir-- koruması altındadır.

Tarihin her döneminde üstünlük milletler arasında el değiştirir. 

15.yüzyılda yaşasaydık İtalyan ve İspanyolları üstün görecektik. 

Günümüz de ise bilim ve sanatta Yahudiler önde. 

Senin bu yazdıkların düzgün tarih öğrenmediğini gösteriyor.  :)

28 dakika önce, BillGates yazdı:

Tarihin her döneminde üstünlük milletler arasında el değiştirir. 

15.yüzyılda yaşasaydık İtalyan ve İspanyolları üstün görecektik. 

Günümüz de ise bilim ve sanatta Yahudiler önde. 

Senin bu yazdıkların düzgün tarih öğrenmediğini gösteriyor.  :)

Hegemonya kurmuş ve iç huzuru sağlamış gelişmiş ülkelere bakıyorum ve hepsi sarışın/kumral ağırlıklı

ABD, Rusya, İngiltere, Almanya, Kanada, Avustralya, Kuzey Avrupa ki tüm huzur ve refah ölçeklerinde lider durumdalar. Tarihte savaşlar olmuştur ancak şunu belirtmek gerekir ki sarışın/kumral toplumlar huzur ve diplomasiyi ön planda tutarlarken esmer toplumlar durmadan huzursuzluk çıkarmış ve huzuru bozarak geçici bir hükümranlık sürmüş olabilir ancak bu tarihin yazdığı şekilde böyledir ve biliyorsun ki tarih aptal milliyetçilik duygularıyla kaleme alınmış hezeyanlardır. Bu sarışın/kumral toplumların daha üstün olduklarına gölge düşürmüyor.

• 5 ay sonra...
On 19.07.2023 at 01:36, Cougar yazdı:

Birbirlerini kandıroyorlar ikiyüzlülükye yarışıyorlar ama kendileri de biliyor ABD secde ettiklerini.

Şimdi de İsrail tiyatrosu oynuyorlar. Boykot ediyorlar.  Ama hepsi onlarla çıkarlarını da geliştirmek için sıraya giriyor.