Jump to content

Allah'tan razı olmak


Thurgood
 Share

Recommended Posts

Allah'ın olduğunu farzedelim...

Allah'ın insana verdiği bunca bela, sıkıntı, zulüm varken bizden ondan razı olmamız bekleniyor.

Hiç kudurarak ölen birini gördünüz mü? Kollarını kazada kaybetti diye nişanlısının kendisinden ayrıldığı kişinin psikolojisini anlayabilir misiniz? Depremde hem evini hem ailesini kaybeden bir babanın durumunu? Bir hata yapıp sahte içki içti diye ömrü boyunca kör kalacak adamın halini bilir misiniz? Hayatı boyunca cirpinipta hiç birşeyi olmayan, yaşamadan hayatının sonuna gelen insanın halini? Daha bir çok acımasızlık sayabilirim.

Her insan bu işte bir terslik olduğunu biliyor fakat dinden çıkmanın kendisine birşey kazandirmayacagini hatta cehenneme gidebileceğini öngordugu için zorla evlendirilen gelinin evlendik madem sevmeye çalışayım dediği gibi Allah'ı sevmeye çalışıyorlar. 

İmtihan diyorlar. Inanın imtihan için bu zulumlere gerek yok. Çocuklarına sevgisini, zamanini, parasını vermiş onu iyi yerlere getirmiş nice anne babanın evlatları ana babasını ziyarete bile gitmiyor. Yani demek istediğim bir insan maddi, ruhi ve fiziki saglikla beraber herşeyin  istediği gibi gittiği bir durumda bile yaraticisina nankörlük edebilir.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • moderator changed the title to Allah'tan razı olmak

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...