Jump to content

Anarko Nihilizm


Mistik

Recommended Posts

Nihilizm, insanın aydınlanmasıdır, mücadele de dahil her şeyin anlamsızlığını ve değersizliğini kavramak, bu dünyanın bir bok çukuru olduğunu, her şeyin aslında bir hiç olduğunu anlamaktır. Doğa kanunlarının, otoritelerin, yasaların, ahlakın ve var olan tüm kuralların, varsa tanrının insanlığa karşı olduğunu anlamak, dünyadan medet ummamak ve insanı köleleştiren her şeyden, korkulardan, dünyevi kaygılardan, arınmaktır. Erdem, gurur, vicdan ve saygının insanların çıkarlarına hizmet eden ikiyüzlü uydurmalar olduğunu bilmektir. Nihilizm, her "şeye" karşı olmak, HİÇ olmaktır.

Nihilistin tek gerçeği kendisidir ve en önemli gerçeği kendi parçası olan ölümdür. Ölüm onun için mutlak hiçliğe ulaşmaktır. Nihilist için umut, işkenceyi uzatan bir kötülüktür. Nihilist dünyevi çekişmeleri gülerek izler, her şeyin kendine karşı olduğu anlamsız bir dünyada amaç gütmez, sahip olmak, gelişmek onun için anlamsız ve gereksizdir. Nihilist insan "öz"dür, sadedir, egodan ve her şeyden arınmıştır. İnanç, gerçeği bilmek istemeyenlerin inandıkları şeylerdir. Nihilist, daima şüphecidir ve gerçek olarak sunulan hiçbir şey onun için doğru değildir.

Peki neden hiççilik? Nihilist için tek gerçek kendisidir, her şey ona karşıdır ve nihilist eğer mücadele ediyorsa kendisi için mücadele eder. Doğa kanunlarının ve düzenin kendine karşı olduğu, her şeyin aslında bir hiç olduğu bir dünyada mutluluk ve huzur bulamayacağını bilir, onun için huzur varsa, bu isyandadır. Mücadele onun için anlamsızdır, bir nihilist için mücadele bireysel öfkesi adına kendine karşı olan her şeyle mücadele etmek ve yıkmaktır.
 

1. Bir hiç, yalnızca bir hiçtir.

2. Bir hiç, her şeye karşıdır.

3. Bir hiç, hiçbir şeye boyun eğmez.

3. Bir hiç, dünyadan medet ummaz.

4. Bir hiç, insanlığa asla kanmaz.

5. Bir hiç, tanrı varsa bile ona itaat etmez.

6. Bir hiç, değer yargılarından arınmıştır.

7. Bir hiç, şüphecidir, hiçbir şeye inanmaz.

8. Bir hiç, mücadele etmez, umut beslemez.

9. Bir hiç, egosuzdur, kuralsızdır, özdür, özgürdür.

10. Bir hiç, ya kendi yarattığı dünyada yaşar ya da yıkım için savaşır.

"ben bir nihilistim. varoluşu bütünüyle reddediyorum, bu dünya ve aşağılık insanlık için bir yok oluştan ve yok etmekten yanayım."

Murat Uz

https://bit.ly/anarkonihilizm

978cc0b85ebfaefd308c6190a0b0d9f8.jpg
4d83c116f05813137161f33328afd0e2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...