Jump to content

Hayata geliş amacımız hakkındaki fikirler

Max Stirner

Recommended Posts

On 03.07.2022 at 10:19, Frankenstein yazdı:

Teşekkür ederim ama sanırım kendimi tam ifade edemedim. Ben tanrıyı aramaya değmez demek istedim. Tanrı yok düşüncesine ulaşmaya çalıştım. Üstinsan olarak da Nietsche´yi taklit etmeye çalışıyorum. Son olarak bilinç nedir nasıl oluşur?

Asıl merak ettiğim, kişinin kendisine zarar vermesi neden bu kadar zor? Birşeyleri nasıl ve ne şekilde hisseder ya da arzularız?  Hissetmek ya da arzulamak nedir, nasıl meydana gelir?

Hiçbir şey yapamazsan düşmanlık yap. Her zaman kazanırsın. Ve düşmanlık yaparken başka şeyler de öğrenirsin. Düşmanlık yapanın kaybedeni olmaz. Başlangıç için iyi bir yol bence.

Bak atasözlerini hep dost kazığı arkadaş ihaneti üzerine söylenmiştir. O yüzden dost olma düşman ol. Hem kazık yemezsin hemde birşeyler öğrenirsin.

• Like 1

7 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Hiçbir şey yapamazsan düşmanlık yap. Her zaman kazanırsın. Ve düşmanlık yaparken başka şeyler de öğrenirsin. Düşmanlık yapanın kaybedeni olmaz. Başlangıç için iyi bir yol bence.

Bak atasözlerini hep dost kazığı arkadaş ihaneti üzerine söylenmiştir. O yüzden dost olma düşman ol. Hem kazık yemezsin hemde birşeyler öğrenirsin.

Evet ben bir toplum düşmanıyım toplumun bana verdiklerine karşılık olarak topluma karşı görevimi yerine getirmek için tayyipler âlemine oy vereceğim 🤣 sizce topluma zarar vermek için bireysel olarak başka neler yapabilirim.

40 dakika önce, Frankenstein yazdı:

Evet ben bir toplum düşmanıyım toplumun bana verdiklerine karşılık olarak topluma karşı görevimi yerine getirmek için tayyipler âlemine oy vereceğim 🤣 sizce topluma zarar vermek için bireysel olarak başka neler yapabilirim.

Vergi verme kayıt dışına çık. En uyuz oldukları şey bu. Chp akp hdp mhp birşekilde seni beni yolmak için planlar yaparlar. Devlet malına zarar verebilirsin. Anti militarist söylemler üret , çünkü devletin askere ihtiyacı var. Sürekli olarak siyasilerin pisliklerinden bahset. Her zaman devletin yaptığı haksızlıkları dile getir. 

Bütün bunları yazarken bir mantıklı dayanağım var o da şu:

Ben sen onlar 3500 tl emekli aylığı alabilmek için 65 yaşıma kadar hem eşşek gibi çalışacağım hem de sigorta pirimi ödeyeceğim. Sonuç ise 3500 tl o da 65 den sonra.

Ama o...'nun teki beş yıl el kaldırıp indirecek , yemek yol konaklama beleşe... Üstelik bir de rant kapısı yapacak kendine vede 40000 TL aylık maaş verilecek bu o...'lara . Beş yıl evet sadece beş yıl sonra emekli olacak ve 27000 TL maaş alacak  ömürboyu ve yine konaklama ve sosyal imkanlar beleşşş olacak..

Vay babam vaaaay..

Sonra Ayşe Ahmet Leyla Melih ... Eşşek gibi çalışıp bunların götünü temizleyecek ve bir de adam diye saygı duymak zorunda olacağız .

Sikerim öyle sistemi..tabiki düşman olacaksın.. bir de dost mu olalım , yoğ yaaa..💩💩💩

Böyle bir ülke hayal et.. hani yok ya.. olduğunu farzet.. böyle bir ülke işgal edilse düşman gelip  senin götünü ellemez..ne yapsın onu.. düşman böyle bir ülkeye hiçbirşey yapmaz sadece aynı sistemi devam ettirir.. 🤔🤔

• Like 1

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Bu soruya cevap verilmeden, bu  konuy'la ilgili konu  başlıgı  açmak muglak sonuçlar dogurur, arkadaşlar,

işte o soru geliyor..

HAYATA GELİŞ  amacı oldugu'na kim karar veriyor?

kime göre neye göre karar alınıyor?

hayatın anlamını kim belirliyor? bu belirlenen determinist ilkelere kim karar veriyor?

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
On 02.07.2022 at 22:02, Frankenstein yazdı:

Hümanist bir insanım, ama aklıma takılan bir soru da eğer Naziler başarılı olsa idi ve hepimiz Aryan ırkından sarışın mavi gözlü uzun boylu geniş omuzlu atletik zeki ahlaklı ve kalıtsal hastalıklar olmadan sigara ve alkol bağımlılığına yatkınlık psikolojik sorunlara yatkınlık vb gibi dünyaya gelsek, yöneticiler dâhi türün en üstün ve kaliteli şekilde hayata devam etmesi için çalışsa, insan türü için daha iyi olur muydu acaba?

- Böyle bir durum mümkün degil evrim çeşitli zorunluluklardan dolayi mesela cografi degisiklikler gibi canliları farkli kiliyor.

- Canliligin temelinde kendini devam ettirme güdüsü vardir ve her zaman kodlandiği yapinin verdigi ivme ile hareket edecektir yani DNA. 

- Hayatta ne yapmamız gerek ?

Benim için hayat bir merdiven ve merdivende bilgidir hayatin beni mutlu eden yanlarina bakiyorum mutlu etmeyen seyleri degistirmeye calisiyorum doğa sabit durmuyor bende sabit durmamaya calisiyorum çesitli konularla ilgileniyorum,planlar yapiyorum hayati yaşamaya çalisiyorum.Sorgulama bittikten sonra geri kalan her şey benim için saf bilgi.