Jump to content

Neden çalışan insanlar saygı görür ama çalışmayı tercih etmeyenler hor görülür

Max Stirner

Recommended Posts

Kendimden biliyorum bütün dünya da böyle mi bilmiyorum ama ülkemizde bir işte çalışmayan yetişkinler hor görülüp adam yerine konmuyor çalışanlar ise garip bir şekilde saygı görüyor.Benim görüşüme göre çalışanların çoğu karekter yoksunu iken yoksa uzun süre bir iş yerinde barinamazsiniz tabi işinizi mükemmel yapıyorsanız o başka kendi tercihi ile karekterinden ödün vereceğine calismamayi seçenler aslında asıl dürüst ve saygı görmesi gerekenler.Bende sadece çevremden saygı görmek için çalışıyorum ama anarşizmin ABC si germinal vb bir kaç kitap okudum buna rağmen her iş günü ruhumu satıyor gibi hissediyorum.Aslinda ben de ikinci güruh danim ama hor görülmek zoruma gittiği için çalışıyorum.Bu sefer de göz yumduğum şeyler karekterimi zedeliyor göz yummaz isem de kovuluyorum.

14 saat önce, Frankenstein yazdı:

Kendimden biliyorum bütün dünya da böyle mi bilmiyorum ama ülkemizde bir işte çalışmayan yetişkinler hor görülüp adam yerine konmuyor çalışanlar ise garip bir şekilde saygı görüyor.Benim görüşüme göre çalışanların çoğu karekter yoksunu iken yoksa uzun süre bir iş yerinde barinamazsiniz tabi işinizi mükemmel yapıyorsanız o başka kendi tercihi ile karekterinden ödün vereceğine calismamayi seçenler aslında asıl dürüst ve saygı görmesi gerekenler.Bende sadece çevremden saygı görmek için çalışıyorum ama anarşizmin ABC si germinal vb bir kaç kitap okudum buna rağmen her iş günü ruhumu satıyor gibi hissediyorum.Aslinda ben de ikinci güruh danim ama hor görülmek zoruma gittiği için çalışıyorum.Bu sefer de göz yumduğum şeyler karekterimi zedeliyor göz yummaz isem de kovuluyorum.

Güzel tespit. Benzer şeyleri bende yaşadım. Ve insanların dedikleri hiçbir lafa inanlıyorum artık. Çalışan insan para için herşeyi yapmaya hazır insandır. Binlerce bahane bulurlar " kredi çektim , çocuğum var, annem hasta, memelektten geldim, yeni evlendim" bütün bu bahaneleri arkasına sığınıp vicdanlarını rahatlatırlar ve patronları ne isterse yaparlar. Emin olun bu konu ideolojik değil.

Gezi eylemleri sırasında zorla eyleme götüren işyeri müdürü aynı zamanda akp li patronun pis işlerini örtmek için de mücadele ediyordu..

İşyerinde sosyalist geçinen tayfa patronun bütün emperyalist işlerini gönüllü yapıyordu.

Ben de artık sistemden çıktım , çok mutluyum ama %90 oranında sistemden çıktım .. ve emin olun ki şimdi hepsinden daha rahat ve varlıklıyım. Bunu kendi bireysel sivil itaatsizlik eylemi olarak yaptım ve ömrümün sonuna kadar da yapacağım.

Sana da tavsiyem sistemden çık

• Thanks 1