Jump to content

Kara Para Aklama Yöntemleri


Kafir İmam
 Share

Recommended Posts

Küresel sermayenin kara para aklama yöntemleri şöyledir,

1 sanal para

2 reklamcılık

3 manipülasyon ve kriz ortamı

4 küresel şirketler aracılığıyla sermaye dolaşımı

5 Sömürge ülkeleri kullanmak

6 küresel vakıf ve dernek kampanyaları

7 çok yüksek kar getirili ihaleler ve işletmeler

 

Bütün bunların devletlerin gözünden kaçıyor olması daha da şüphe çekiyor. Aracılar her zaman zayıf ülkelerin bürokratlarıdır. İşlemden komisyon alırlar.

Diğer küçük işleri yazmıyorum onlar küresel değil.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dakikası onbinlerce liraya reklam sözleşmeleri yaparlar. Hem ekonomisi bozuk ülkelerde akşama kadar saatlerce aynı reklamlar yayınlanır. Milyonlarca dolarlık reklamlar yapılır.  Para ise bir banka hesabında tutulur. Kaynak yine offshore ülkelerdir. Yada İsviçre'de ki merkezden para aktarılır.

 

Veya bir şirket kurulur örneğin kozmetik yada ilaç firması. Bir anda 60 ülkeye ihracat yapıyoz lan.. şeklinde açıklamalar reklamlar çıkar piyasaya.. ulan hangi ülkeler bunlar diye bakarsanız , aaaa hep o tanıdık ülkeler.. Şirketin sahipleri kim diye merak edersiniz ama geçmişinde hiç de ticaret yapmamış kişilerdir. 

 

Son yıllarda şahsım ülkesinde icad edilen ve dış güçler tarafından çokça takdir edilen diğer bir yöntem. Bir uçak dolusu değerli maddeyi bir kapıdan kayıtdışı olarak ülke dışına çıkarıp diğer kapıdan ithal edilmiş olarak kayıt altına alma yöntemi.

 

Kara paracı bir internet sitesi açar oradan hayali satışlar gerçekleşir. Bir lira etmeyecek malı 250 lira etiket koyar ve de hepsi satılmıştır. 

 

Benzer şekilde dağın başına bir site kurulur , daire fiyatları 15 milyondan kapış kapış bitmiştir.

 

Bir ülkeye ambargo uygulanır , sistem dışına çıkarılır. Dünyada karalama yapılır. Sonra tek kalem mal üzerinden milyarlar vurgun yapılır. Çünkü o ülkede ambargo var ya .. herşey çok yüksek fiyattan talep görmektedir.

 

Şimdi de gıda krizi kapıda naraları ile manipülasyon yapılmaktadır. Emin olun stok yapan yapmıştır. Borsa hisselerini kapan kapmıştır.  Panikle yüksek fiyattan hisse alan insanlar umutla beklerken aaaa bir anda gıda krizi çözüldü yaşasın tanrıya şükürler olsun haberleri gelir...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Yada konserler bu iş için iyi organizasyonlardır. Bir konser düzenlenir biletler 5.000 TL den 100.000 TL ye kadar hepsi satılır. Yurttaşlar da zanneder ki insanlar parayı sıvayacak yer bulamamış.

Ben şuna kızıyorum , hepiniz yerli yabancı aynı boksunuz neden halktan gizlemeye çalışıyorsunuz. Sanki ben gelip de mali teftiş mi yapacam. Nasıl olsa işi yukarıdan halletmişsiniz . Rol yapmaya ne gerek var. Para aklamak için organizasyona ne gerek var.

Bakın Türkiye hükümetlerine nerden buldun yasasını bir çıkarıp bir kaldırıyorlar. En güzeli işte. Hesap soran var mı? Sıkıysa sorsun amk..olayı çözmüşler.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...