Jump to content

Evrenin örtüsü


İsmail

Recommended Posts

Tüm evreni kaplayan bovling labutlarından oluşmuş bir balık ağı misali. Her ağ kareciğine benzer yapının ortasında karanlık madde. Evrenin genişlemesinden  çekim gücünden vs. sorumlu ve sürekli büyüyen bu yapı ivmesini ve gücünü kendisine baskı ve sürtünme uygulayan gezegen ve güneşlerle birlikte karadeliklerden alır.

Galaksinin merkezindeki yıldız kendi ekseni etrafında dönerken aynı zamanda bu örtü ilede temas halindedir. Dolayısı ile sürtünme etkisi ile hem ivmelenir hemde yüklenir dolayısı ile aldığı bu yükü uzak noktalara sürerken karadeliklerden gelen yüküde itmiş olur kısaca evrenimizin büyümesinde karadeliklerle beraber evrenin örtüsüne galaksiler tarafından  uygulanan baskının ve yüklemenin etkiside göz ardı edilemez bu yüzdendir ki bir galaksi yok olurken yeni galaksilerin oluşumunu tetikler ve sonsuz döngüye katkısını sunar.

Bunun adınıda Ecem teorisi koydum gerçi oğuz teorinin devamı misali 😄

Link to comment
Share on other sites

Bovling labutuna benzetme deki neden sicimlerin bu  saf enerjiden oluşan taşıyıcı  şikinliklerde titreşim ivmesi kazanması yani aslında evrenin örtüsü içine sakladığı (zihinde canlanması açısından gerçek bir saklama değil) karanlık maddenin bir nevi zıddıdır.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...