Jump to content

Müzik Köşesi

cigi

Recommended Posts

Bu "Seni Beklerim Öptüğün Yerde" şarkısının orijinali, İtalyan asıllı Fransız şarkıcı Dalida'nın meşhur ettiği "El Cordobés" adlı şarkı imiş.

Dalida'nın, bu şarkıyı hem İspanyolca hem Fransızca sözlerle okuduğu kayıtlar var.. Aşağıdaki, Fransızca olarak söylediği bir video...

• Like 1

1904 yılında 63 yaşındayken ölen Çek besteci Antonín Dvořák'ın, 1893 yılında bestelediği 9. senfonisinin 4. bölümü: "From the New World".

Bu bölüm aynı zamanda "Yeni Dünya Senfonisi" (New World Symphony) adıyla da anılıyor.

Avusturyalı ünlü orkestra şefi Herbert von Karajan (1908–1989)'ın yönetimindeki bu kayıt, aslında 13 dakika sürüyordu ama ben biraz kırpmaya karar verdim. Sadece baştaki 6 dakika 25 saniyeyi yükledim.

Anathema - "Deep" (1999)

1990 yılında Liverpool şehrinde kurulmuş İngiliz rock grubu Anathema, kariyerlerine death/doom metal yaparak başlamıştı.

Bugün artık tarih olmuş bir gruptur. Çünkü 22 Eylül 2020 tarihinde grup üyeleri bir açıklama yaparak grubun dağıldığını ilan ettiler.

Halsey - "Walls Could Talk" (2017)

29 yaşındaki ABD'li şarkıcı Halsey'in gerçek adı Ashley Nicolette Frangipane imiş... New Jersey'de doğmuş.

Bu şarkısının nakarat kısmı insanın beynine işliyor.

"Well, they'd be like (oh-oh-oh)
"Shit is crazy, right?" (Oh-oh-oh)
I ain't your baby no more"