Jump to content

Eğitim Sistemi Ne İşe Yarar

Kafir İmam
 Share

Recommended Posts

Eğitim sistemi adı altında devletler veya egemen sistemler kendilerine itaat edecek insan kitlelerini yaratmaya çalışmaktadırlar. Eğitim adı altinda  insanların hayatla ilgili öğrenmesi gereken temel konuları degil de daha çok hayal ve fantazi bilgiyle oyalandiklarini görüyorum. Temel olarak egemen sistemlerin probaganda unsurları dayatilmaktadir.

Hiçbir okulda toplumsal davranış kuralları öğretilmektedir. Ama onun yerine yok antik insanlar, yok Roma , İsa Muhammed gibi hayali bilgilerle donatilmaktaditlar. Bu yüzden çevrenizdeki çoğu insan sosyal ilişkilerinde basarız kalmaktadir. 

Babam anlatırdı , onların döneminde ilkokulda dikiş dikmesini , yemek yapmasını hatta kırsal kesimlerde alet tamiri , tarlaya çit yapmasını dahi öğretirlermiş. Şimdi bunları geçtik bilgisayar , telefon veya trafik bilgisi gibi güncel konuları bile öğretmiyorlar.

Her konuşan insanın bilmesi gereken hitap şekillerini bile öğretmiyorlar. Toplumdaki şiddetin temel nedeni de zaten bu hitabet eksikliğidir. İnsanlar birbirlerine neyi nasıl söyleyeceklerini dahi bilmiyorlar.

Görgü kuralları cool gençlik adı altında ya şımarık reklamlara yada maganda dizilerine havale edilmiş .