Jump to content

Recommended Posts

Fritz Haber (d. 9 Aralık 1868, Breslau, Almanya - ö. 29 Ocak 1934, Basel, İsviçre) Alman kimyager. 1918 yılında Nobel Kimya Ödülü'nü kazanmıştır. I. Dünya Savaşı süresince klor ve diğer zehirli gazları geliştirme ve dağıtımı konusundaki çalışmaları nedeniyle "kimyasal savaşın babası" olarak da tanımlanır.

Fritz_Haber.png

Bu değerli kimyager sayesinde ilk kez havdaki azottan doğrudan yöntemle amonyak elde edilmiştir.

Amonyak sanayi için çok önemlidir. Bugün boyalar , ilaçlar , plastikler ve daha bir çok işlemde amonyak kullanılmaktadır.

SAYIN FRİTZ HABER'İ SAYGI İLE ANIYORUZ.

İkinci dünya savaşı öncesi yahudi serseri lobisi Almanların tedarik zincirini bozmak için İngiliz ordusunu kullanmıştır. Hint Okyanusu ve atlas okyanusundaki Alman yük gemilerini batırmıştır.

Almanya'daki endüstriyi yok edip Almamların uyanmaması için böyle acımasızca bir yol seçmişlerdi.

Bu değerli kimyager,  Sayın Fritz Haber, Alman endüstrisini kurtaran büyük bir buluş yapmış ve ilk kez katalizör yardımı ile havadaki azotu amonyağa dönüştürmüştür.

Alman Farben İndustrie çatısı altında çalışan Fritz Haberin bu büyük buluşu İngiliz yahudilerini şaşkına çevirmiştir.

Hitler Alman halkına yapılan bu alçakça ihaneti unutmayacak ve ardından Yahudilere karşı cadı avı başlayacaktır.

Olaylar bundan sonra patlak verir.

Hitler'in canı sıkılmış gitmiş Yahudilere saldırmış , yalanlarına inanmayın diye yazıyorum.

Eğer Hitler bu girişimi yapmasaydı yahudiler Almanları açlık ve sefalete mahkum edeceklerdi.

Popülist tarih ve popülist bilim ile ilgilenme. ben bu işin iliğini biliyorum. Fritz Haber Einstein gibi yahudi olsaydı herkes tanırdı. ama insanlığa Einsteindan çok daha fazla gerçekçi katkıda bulunmuştur.

Einstein izafiyet teorisini Doppler, Planck ve Schrödingerden alıntılamıştır.  Başka da hiçbir çalışması olmamıştır.