Jump to content

Elektriğin olmadığı bir yerde bilgisayarın göze zararından bahsetmek ahlaksızlık mıdır?

hegel

Recommended Posts

Elektriğin olmadığı bir yerde bilgisayar ekranının zararlarını anlatmak kötü değildir.

Elektriğin hiç bilinmediği bir zamanda insanlara kodlama öğretmek saçmalıktır , ahlaksızlıktır.

Yada tam tersini düşünüp sağlamasını yapalım

Arabanın bol olduğu bir dönemde deve yolculuğu yapmanın faziletlerinden söz etmek şerefsizliktir.

Aynı bunun gibi Cennet denen bilinmez hayal aleminde hiç tatmadığımız ve hiç görmediğimiz güzelliklerden söz ederek , diğer yandan da mevcut zamandaki güzellikleri yaşamayı yasaklamak ahlaksızlıktır.

Paranın hiç olmadığı devirlerde bankacılık, borsacılık dersi verip de sınav yapacam diyene deli denir.

İşte dinler peygamber denen delilerin icadıdır.

• Thanks 1

Bir yerde elektrik yoksa ilk iş olarak oraya elektriği getirmenin çaresine bakılır. Oraya gidip bilgisayarın göze zararından bahsedilirse beyhude zaman kaybıdır ve o insanlara hiç bir faydası olmayan oyalama taktiğidir. Bir şeyleri saklamaya çalışan ideolojiler, gereksiz ve halkın faydasına olmayan şeylerle onları oyalarlar. Onların aşama ve gelişme kaydetmesine yarayacak şeylerin çaresine bakmazlar. Sadece laf kalabalığıyla insanları oyalamaya çalışırlar.

Cambaza bak derken insanların cebini boşaltan hırsızlar gibi.

• Thanks 2

38 dakika önce, hegel yazdı:

Bir yerde elektrik yoksa ilk iş olarak oraya elektriği getirmenin çaresine bakılır. Oraya gidip bilgisayarın göze zararından bahsedilirse beyhude zaman kaybıdır ve o insanlara hiç bir faydası olmayan oyalama taktiğidir. Bir şeyleri saklamaya çalışan ideolojiler, gereksiz ve halkın faydasına olmayan şeylerle onları oyalarlar. Onların aşama ve gelişme kaydetmesine yarayacak şeylerin çaresine bakmazlar. Sadece laf kalabalığıyla insanları oyalamaya çalışırlar.

Cambaza bak derken insanların cebini boşaltan hırsızlar gibi.

Evet kötü niyetli olanlar açısından durum bundan ibarettir.

Ben bu nedenle teknik bilgi paylaşmıyorum.

Yani @Kahingibi hiç bir zaman lazım olmayacak bir bilgiyi burada tartışmıyorum.

Burada daha çok güncel ,  mantık ve etik konular üzerinde yorum yapıyorum.

Telepatik parçacıklar , kuantum zart zırt bunlar çok gereksiz ve güncel yaşamdan uzak hiç bize vazife olmayan konular.

• Like 1

1 dakika önce, somebody yazdı:

Evet kötü niyetli olanlar açısından durum bundan ibarettir.

Ben bu nedenle teknik bilgi paylaşmıyorum.

Yani @Kahingibi hiç bir zaman lazım olmayacak bir bilgiyi burada tartışmıyorum.

Burada daha çok güncel ,  mantık ve etik konular üzerinde yorum yapıyorum.

Telepatik parçacıklar , kuantum zart zırt bunlar çok gereksiz ve güncel yaşamdan uzak hiç bize vazife olmayan konular.

@somebody bizler yani bu platformda tartışan arkadaşlar için demedim bunu, zaten böyle bir şeyi bu forum için yazmak benim haddime de değil. Burada çok güzel kaliteli yazılar ve tartışmalar oluyor. Keşke buradaki gibi tartışmalar olsa her yerde. Ama malesef çoğu insanın burdaki bilgilerden haberi bile yok. Futbolla vs ile vakit kaybederek geçiyor zaman.

Benim bahsettiğim daha önce paylaştığım maslow hiyerarşisine altlık olması açısından da aslında biraz dünyada kapitalist neo liberal vs ideolojilerin insanları temel ihtiyaçlarından mahrum bırakarak gelişimini engellerken bunun yanında sanki gelişmelerini istermiş gibi görünmek için dostlar alışverişte görsün misali boş ve beyhude bazı girişimlerle insanların gelişmesini ilerlemesini istermişçesine böyle faydasız hamleler yapmalarıdır yani bazı öncül aşamaları aşmaları için onların yönlenmesine basamakları atmalarına yardımcı olacak gerçek ilerleme hamleleri yerine görüntüde boş hamleler yapmaları gibi.

Afrikada açlık ve susuzlukla mücadele eden bir topluluğa Hollanda'dan gelip ineğin butundan mı yoksa gerdanından mı ızgara yapmanın sağlık açısından daha sakıncaları olduğu hakkında bir sunum yapılması gibi.