Jump to content

Borsa Tuzağı

somebody

Recommended Posts

Borsa demek halktan bedava kredi çekmek demektir.

Bankadan yüzde elli faizli kredi alacağına borsadan hisse satıyorlar. Böylece tokatladığı para yasal oluyor.

Kimse " ben borsada para kaybettim bu şirket bana zarar ettirdi" diyerek dava açma hakkına sahip değil.

Bunun bir diğer adı negatif faizdir.

Yani para kazanmıyorsun , şirketlere para ödüyorsun hem de karşılıksız.

Borsa denen yer sanal ve yasal kumarhanedir.

Amerikayı ayakta tutan sanayisi değil dünya borsalarındaki tekelci yaklaşımıdır.

Örneğin buğday borsası Amerika'da , yağ borsası Amerika'da.

Sen üretiyorsun , borsayı onlar belirliyor.

Bunu yaparken de bol bol para basıyor. Aslında Amerika Birleşik Devletleri ekonomik açıdan çok güçlü değil. Bu borsa tuzakları ve sanal para yalanları ile dünyayı sömürüyor.

Bakınız çin son on yıldır elindeki tüm dolar tahvillerini ABD ye iade edip karşılığında altın almaya başladı. Bunun üzerine Amerika kudurdu. Hemen Uçak gemileri çin denizine gitti ve şimdi de Asya'da kendine vekaleten savaşacak devletcikler arıyor.

ABD'nin fişini çekmek için borsaları onun elinden almak gerek. Yani bankacılık sisteminden bağımsız yeni bir ekonomi modeli kurmak gerek.

Şuan aslında en güçlü devlet Çindir. Çünkü üretiyor ve çok güçlü sanayisi var. Tek handikapı ise çok fazla insan yaşamasıdır. Bunu da yavaş yavaş azaltarak aşıyorlar.

• Like 1