Jump to content

Vejeteryan, vegan, pollo vejeteryan, frutaryen, semi vejeteryan vs vs vs

hegel

Recommended Posts

Günümüz modern dünyasında medya, bilim çevreleri neden vejeteryan, vegan vs birçok mikro sınıflama ile insanları bu çeşit beslenme tarzlarına teşvik ediyorlar. Vejeteryanlıkla başlayan beslenme çılgınlığı bugün daha küçük alt parçalarla ayrılmaya devam ediyor. Bunların sebebi nedir? Böceklerdeki protein ve mineralleri öven yazılar popüler dergilerde ve bilim çevrelerinde yayınlanmaya başladı. Ayrıca etinden faydalandığımız çiftlik hayvanlarının dünyada sera etkisinin ana sebebi olması ve bu sebeple küresel ısınmanın artması üzerine bilimsel yayınlar çıkmaktadır. Küresel ısınma ve sera etkisi dediğimiz felaketlerin ana sebebi gerçektende çiftlik hayvanları mıdır?

6 dakika önce, hegel yazdı:

Küresel ısınma ve sera etkisi dediğimiz felaketlerin ana sebebi gerçektende çiftlik hayvanları mıdır?

Kesinlikle hayır. Küresel ısınmanın nedeni 8 milyar olan insan popülasyonudur. İnsanlar da aşırı bilinçsiz tüketime itilmektedirler. Çünkü aşırı tüketen insan modeli sermaye sahipleri için çok önemlidir.

Şimdi ise beslenmemize karışıyorlar. Beslenmeyi tekellerinde bulundurmak istiyorlar.

Sanki eti sebzeyi fabrikalarda üretince sera gazı salınımı azalacak.

Bunu üretmek için de çeşitli şeker karbonhidrat ve besi malzemeleri gerekli. Bunları üreten sanayi kolları da çevreyi yine aynı oranda kirletiyor.

Üstelik hayvan popülasyonu azaldıkça meralar ormanlar böcek ve bitki çeşitliliği de azalacak.

Bunun çevreye daha fazla zararı olacak.

Daha da tehlikeli olan şey yapay et hücreleri ile oluşacak bakteri bağışıklığının ne yönde ilerleyeceğini kimse bilmiyor. Belki insanlığı daha tehlikeli sonuçlar bekliyor olabilir.

İki tane sivri zekalı zengin herifin fantazilerinden öte birşey değil.

Bilim insanlarına sesleniyorum , lütfen iki tane Zengin öküz başınızı okşadı diye her bildiğinizi söylemeyin.

Bilimi tekelleştirmeye kalkışmayın. Kendiniz de bundan zarar göreceksiniz.

• Thanks 1

• 2 hafta sonra...

Yapay et filan yemem. Ne olduğu belirsiz, neye yol açabileceği belirsiz bir karışım gibi duruyor. 

Zaten et yemiyorum. Sabahları genellikle tost akşamları makarna benzeri yiyorum. 

On 18.06.2024 at 13:52, somebody yazdı:

Bilim insanlarına sesleniyorum , lütfen iki tane Zengin öküz başınızı okşadı diye her bildiğinizi söylemeyin.

Bu yapay eti önce kendileri beslenme düzenlerine soksunlar. Yoksullar denek değildir. 

2 saat önce, Maddeci yazdı:

Yapay et filan yemem. Ne olduğu belirsiz, neye yol açabileceği belirsiz bir karışım gibi duruyor. 

Zaten et yemiyorum. Sabahları genellikle tost akşamları makarna benzeri yiyorum. 

Bu yapay eti önce kendileri beslenme düzenlerine soksunlar. Yoksullar denek değildir. 

Olanağın varsa kırsalda yaşa kendi gıdanı üretmeye çalış bu durum senin zihnine de yararlı olacaktır.

Ben bu sisteme asla hizmet etmem.

Sana kariyer denen yalanı satan bu sistem seni hasta eder , sonra iyi edeceğim diyerek paranı alır fakir bırakır sonra da karşına geçip hakaret eder.

Bırak doğa bildiğini yapsın , ha on yıl erken ölmüşsün ha on yıl geç , bir yaştan sonra hiç farketmez.

Hasta olup da bunların eline geçeceğine sağlığına dikkat et ama bunlara da hizmet etme.

On 18.06.2024 at 12:52, somebody yazdı:

Bilim insanları arasında da ahlaksız, yalancı ve her şeyden önce çıkarını gözeten var. Bildiklerini paylaşmaktan ziyade deneyi manipüle ederek sonuçları para babalarının istediği yöne çekiyorlar.

O yüzden makale okurken o makaleye atıfta bulunan veya makaleyi inceleyen ilave makaleler de bakılmalı. 

Zamanında (1970lerde) kloroflorokarbonların (CFC) ozon tabakasının delinmesine bir etkisi olmadığını yazan bilim insanları da oldu. Patronları tabii ki en büyük CFC üreticileriydi. Halbuki durum çok açık ortadaydı. O3'ten (ozon) bir oksijen, CFC'den bir karbon ile kolayca bağ kurup karbonmonoksit üretir.

On 18.06.2024 at 13:47, hegel yazdı:

vejeteryan, vegan vs  Küresel ısınma ve sera etkisi dediğimiz felaketlerin ana sebebi gerçektende çiftlik hayvanları mıdır?

cevap basit.sen et yeme diye.çünkü; dünya besi hayvan sayısıni azaltiyorsun.

kendileri barbekü, mangal, şiş kebap, kuzu cevirir sanada veganliği överler.git şiş biber, soğan, domates yap derler.8milyar insan 700 milyon koyun var dünyada.kişi başi koyunun ayaği bile düşmüyor insanliğa.

spacer.png

küresel isinma ise tüm fabrika bacalarini topla bir yanardağin  saldiği gazlar kadar zarar vermez.küresel isinmaya önlem alinamaz.senin fabrikanin dumani devede kılak bile değil.

• Like 1

1 saat önce, somebody yazdı:

Olanağın varsa kırsalda yaşa 

en güzeli.şehirde bi b.k yok.köylü diyerek yıllarca köyü küçümsediler.çünkün; sehirde maaşli kölelere ihtiyaci vardi sermaya sahiplerinin.statüymüş,kariyermiş, mastermiş... sonunda alt tarafı maaşli bi kölesin.okulun en zeki çocuguda olsan sonunda gidip bir şirkette zengin bir iş adaminin ırgati olacan.hayal kurmaya gerek yok.