Jump to content

somebody

Recommended Posts

Twitter adını değiştirdi X yaptı. Ben eski adını kullanacağım bu yazımda.

Twittera eskiden tarayıcı üzerinden ulaşılabiliyordu , sonraları bunu kaldırıp uygulama yükletme zorunluluğu getirdi.

Twitter kendi hesap doğrulatma sistemini Google üzerinden yaptırıyor. Bence kendi alternatif doğrulama posta adresi sistemini de geliştirmelidir.

Google arama motoru olmaktan çok siyasi olmaya başladı.

Twitter uygulaması güncel haberlere erişimde Google'dan daha etkili. Twitter'da sadece belge döküman eklemesi yapılamıyor. Örneğin bir makale yada araştırmayı PDF olarak bulamıyorsun daha çok görsele hitap ediyor.

Bence Twitter'ın tek eksiği bu.

Eğer belge yükleme ve aratma özelliği de eklenirse Google dan daha kullanışlı duruma gelir.

Çünkü Twitter interaktif, sıcak iletişim olanağı sunuyor. İnanmadığınız şüphe duyduğunuz konuyu sorup doğrulayabiliyorsunuz.

Google ise bu konuda çok zayıf. Bildiğin duvarla muhatap ediliyorsunuz. Birinin site açıp kafadan sallama yalanlarını kendisine doğrulatma olanağı Google'da yok. Tam bir tek taraflı iletim aracı.

Twitter iletişim aracıdır Google ise sadece iletim aracıdır.

Eğer Twitter gibi veya Twitter'dan  daha tarafsız bilgi platformları oluşursa Google sadece veri sağlayıcı olmaktan öteye geçmez. Yani gmail hesabından öte birşey olmaz.

Twitter X'de paylaşım odaklı bir düzen kurulmuş , Google ise tamamen sansür odaklı duruma gelmiş. İşine gelmeyen haberleri göstermiyor.

• somebody başlığı Google vs Twitter X olarak değiştirdi